Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Podpisanie umowy na LGR

Aktualności | 2010-11-24 | Publikujący: Okręg PZW w Opolu

Miło nam jest Państwa poinformować, że wczoraj (23-11-2010) w Warszawie odbyła się w MRiRW uroczystość związana z podpisaniem umowy między
naszym LGR "Opolszczyzna" a MRiRW. W podpisaniu umowy uczestniczyli ze strony LGR członkowie zarządu Jakub Roszuk-prezes, Sławomir Boroń v-ce prezes a MRiRW reprezentował minister Kazimierz Plocke. Umowa o warunkach i sposobie realizacji lokalnej strategii rozwoju obszarów rybackich została podpisana w obecności władz naszego województwa reprezentowanych przez członka zarządu województwa opolskiego Tomasza Kostusia i reprezentantów środowiska rybackiego Marek Ferlin - prezes Polskiego Towarzystwa Rybackiego o/Opole i Marian Magdziarz prezes Polskiego Związku Wędkarskiego Opole. Obecni również byli: Dyrektor Departamentu Rybołówstwa Pan Roman Wenerski, Z-ca dyrektora Pan Janusz Wrona oraz Naczelnik Wydziału Obszarów zależnych od Rybactwa Pani Jolanta Perkowska. Następnym
etapem będzie złożenie w urzędzie marszałkowskim wniosku o środki finansowe co umożliwi nam rozpoczęcie właściwych prac wdrożeniowych.
W ramach ogłaszanych przez Lokalną Grupę Rybacką konkursów o wybór wniosków o dofinansowanie, już od początku przyszłego roku, podmioty uprawnione do rybactwa, gminy, organizacje pozarządowe (Polski Związek Wędkarski Opole) oraz wszyscy pełnoletni mieszkańcy obszaru LGR, będą mogli składać przygotowane projekty, realizujące cele działania LGR.

Głównymi celami działania Lokalnej Grupy Rybackiej jest:
· rozwój sektora rybackiego (w tym wędkarskiego) na terenie LGR
· poprawa jakości życia mieszkańców
· zwiększenie atrakcyjności obszaru dla rybactwa i turystyki wędkarskiej

Okręg w ramach planowanych zamierzeń grupy zakłada miedzy innymi: modernizację stanic wędkarskich wraz z ich zapleczem, zagospodarowanie łowisk wędkarskich (budowa pomostów, ścieżek edukacyjnych, stanowisk dla niepełnosprawnych, remont dojazdów do łowisk itp.). Projekty te będą również wykonywane przy współudziale gmin znajdujących się na ternie działania grupy.
Pomoc będzie przyznawana projektom, które są zgodne z LSROR, są realizowane na obszarze LGR oraz zostały przez nią wytypowane.
Dofinansowanie obejmować będzie zwrot określonych w umowie o dofinansowanie kosztów kwalifikowanych poniesionych przez beneficjenta na realizację operacji od dnia, w którym została zawarta umowa lub przed dniem podpisania umowy, lecz nie wcześniej niż w dniu, w którym został złożony wniosek o przyznanie pomocy.Zarząd LGR "Opolszczyzna"

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasza sonda

Gdzie najczęściej łowisz?
Możesz dodać komentarz.
głównie na pobliskim łowisku
na kilku łowiskach okręgu
na łowiskach z porozumień międzyokręgowych
na terenie całego kraju
poza granicami Polski
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin