Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Nagroda miesiąca - boleń 6,60 kg!

Aktualności | 2011-01-03 | Publikujący: Wiadomości Wędkarskie

Znajomość łowiska to w wędkarstwie połowa sukcesu. Czasem latami szukamy "bankowego" miejsca na ryby. Takie łowisko odnalazł w Odrze pan Jarosław Kocieliński z Wrocławia i ma już na koncie wiele wspaniałych okazów.

Jarosław Kocieliński:

 

– Wędkuję od ponad 40 lat. Osiem lat temu kupiłem łódkę z silnikiem elektrycznym i od tej pory większość wolnego czasu poświęcam na spinningowanie. Najczęściej wędkuję w Odrze w Wałach Śląskich oraz w obu płytkich kanałach leżących przed zaporą. Używam wędki Mikado 2,1 m, kołowrotka Okuma Epix z plecionką 0,21 mm, a na przynętę stosuję miękkie przynęty.
W sobotę 9 października było mgliście i bezwietrznie. Ustawiłem łódź nad 8-metrową głębią i zarzucałem biało-czarne kopytko z 18-gramową główką w stronę płytkiej wody. Gumę zawsze prowadzę jednakowo – 2 obroty kołowrotkiem, uderzenie w dno i znowu 2 obroty. I tak aż do łodzi.

 

Po paru minutach wyholowałem ładnego okonia, mierzył ponad 30 cm. Kolejne rzuty przyniosły sandacza 46 cm. Przestawiłem łódź o kilkanaście metrów w górę rzeki i dalej biczowałem wodę. W pewnym momencie poczułem lekkie uderzenie i rozpocząłem holowanie. Byłem pewien, że mam kolejnego sandacza. Gdy moja zdobycz znalazła się kilka metrów od łodzi, nagle odezwał się hamulec kołowrotka. Jakież było moje zdziwienie, kiedy zamiast stalowego cielska sandacza błysnęły srebrzyste łuski. Po podebraniu ryby okazało się, że złowiłem pięknego bolenia, który mierzył 86 cm i ważył 6,6 kg. Kolega wędkujący kilkadziesiąt metrów dalej uwiecznił nas na zdjęciu. To mój życiowy rekord!

 

W maju 2008 roku złowiłem tu na obrotówkę nr "0" karpia 17,5 kg. W sezonie łowię kilkadziesiąt szczupaków, kilkanaście okoni i sandaczy oraz kilka boleni. Moim marzeniem jest złowienie bardzo dużego suma, ale wiem, że na tak prowadzoną gumę jest to chyba nierealne, chociaż kiedyś wydawało mi się, że holowałem przez kilkanaście sekund coś dużego...

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasza sonda

Gdzie najczęściej łowisz?
Możesz dodać komentarz.
głównie na pobliskim łowisku
na kilku łowiskach okręgu
na łowiskach z porozumień międzyokręgowych
na terenie całego kraju
poza granicami Polski
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin