Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Nagroda miesiąca - karp 25,60 kg

Aktualności | 2011-01-21 | Publikujący: Wiadomości Wędkarskie

Dobre łowiska karpiowe spotkamy w różnych regionach Polski. W dorodne cyprinusy obfitują stawy, wyrobiska pożwirowe, starorzecza oraz wiele zbiorników zaporowych i jezior. I może dlatego karpiarze niechętnie planują zasiadkę nad dużą nizinną rzeką. A szkoda, bo można w niej złowić kapitalny okaz. Przekonał się o tym świeżo upieczony karpiarz Rafał Adamczyk z Gubina, który wyholował z Odry swój życiowy rekord.

RAFAŁ ADAMCZYK:


– W środę 3 listopada 2010 r. w czasie spinningowania w Odrze koło miejscowości Łomy zauważyłem duże ilości wypływających na powierzchnię bąbelków. Wskazywały one na żerowanie ryb karpiowatych. Postanowiłem sprawdzić swoje przypuszczenia i przez trzy dni nęciłem to miejsce pelletem i kulkami proteinowymi. Czwartego dnia zarzuciłem zestaw i czekałem na efekty nęcenia. Podejrzewałem, że w łowisku kręcą się nieduże karpie – uciekinierzy ze stawów hodowlanych, które Odra nieraz zalewała w czasie powodzi.

 

Po półtorej godzinie odezwał się sygnalizator. Od razu po zacięciu zorientowałem się, że wędki nie przygina mała ryba. Walczyła naprawdę dzielnie. Holowanie nie było łatwe i trwało blisko 40 minut. W końcu moim oczom ukazał się ogromny karp. Kiedy wylądował w podbieraku, byłem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Okazało się, że waży ponad 25 kg i mierzy 103 cm!

 

Ten przepiękny okaz wyholowałem za pomocą kija Jaxon Charisma 3,90 m (3 lb) z kołowrotkiem Cormoran Antera, żyłką 0,23 mm i haczykiem Tandem Baits Executor nr 1/0.
Swoją przygodę z łowieniem karpi zacząłem dopiero rok temu. Złowiłem kilka ładnych ryb, ale nie mogłem przekroczyć magicznej granicy 10 kg. Teraz mój największy okaz, który ważył 9,5 kg, wydaje się śmiesznie mały.

 

Zachęcam wszystkich wędkarzy do spróbowania swoich sił z karpiami żyjącymi w rzekach, bo czasem trafiają się ładne okazy. Ja na pewno wrócę nad rzekę z pelletem i kulkami proteinowymi.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasza sonda

Gdzie najczęściej łowisz?
Możesz dodać komentarz.
głównie na pobliskim łowisku
na kilku łowiskach okręgu
na łowiskach z porozumień międzyokręgowych
na terenie całego kraju
poza granicami Polski
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin