Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Określenie kierunków zmian w Statucie PZW

Aktualności | 2011-08-30 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

W Domu Wędkarza w Warszawie 26 sierpnia br. obradowało Prezydium ZG PZW. Obradom przewodniczył prezes ZG, kol. Eugeniusz Grabowski.

 

Zasadniczym punktem porządku posiedzenia było określenie kierunków zmian w Statucie PZW.

 

Kol. Eugeniusz Grabowski poinformował, że odbyły się spotkania konsultacyjne w sprawie zmian w Statucie PZW w następujących okręgach: Katowickim, Toruńskim i Poznańskim, odbędą się w: Wrocławskim, Lubelskim oraz Mazowieckim. Dodał, że spotkania są bardzo dobrze przygotowane i merytoryczne. Zaproponował wyłonienie Komisji ZG w sprawie przygotowania zmian w Statucie PZW, w składzie kol.: Wojciech Zuszek - sekretarz ZG i Marian Magdziarz - członek ZG, którzy przedstawią propozycje pełnego składu Komisji. Prezes ZG uznał, że trudną kwestią do rozstrzygnięcia będzie możliwość dostosowania się PZW do zapisów Ustawy o sporcie, gdyż podstawową jednostką realizującą jest klub sportowy, posiadający osobowość prawną.

 

Członkowie Prezydium ZG stwierdzili w dyskusji, że Statut PZW nie powinien rozstrzygać o ilości okręgów, a jedynym kryterium funkcjonowania powinna być ekonomia.

 

Następnie kol. Maciej Brudziński, wiceprezes ZG ds. ochrony i zagospodarowania wód, przedstawił informację o stanie przygotowań do Konferencji Naukowej PZW w Spale w dniach 12-14 października 2011 r. oraz przedstawił szczegółowy harmonogram panelowy konferencji.

 

Z kolei przedstawiciele biura obsługi brokerskiej firmy Maxima Fides przedstawili propozycję współpracy w zakresie ubezpieczeń oraz elektronicznej bazy członków PZW. Prezydium ZG postanowiło powołać zespół do wypracowania możliwości współpracy z firmą brokerską.

 

W sprawach różnych kol. Maciej Brudziński przedstawił informację o konferencji nt. Reforma wspólnej polityki rybackiej Unii Europejskiej zorganizowanej w Gdańsku. Poinformował, że duża część środków została przesunięta z rybactwa morskiego do śródlądowego, co jest korzystne dla PZW. Dodał, że będzie wprowadzone monitorowanie populacji łososia w Bałtyku. Przedstawił projekt pisma do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie m.in. dofinansowania działań PZW w kwestii ryb dwuśrodowiskowych oraz zwiększenia obszarów chronionych w morskich wodach przyujściowych.

 

Prezydium ZG zatwierdziło przedstawione przez kol. Lecha Gorczyńskiego, przewodniczącego Głównego Kapitanatu Sportowego, projekty uchwał w sprawie składów reprezentacji Polski seniorów na MŚ w wędkarstwie rzutowym w Czechach, w sprawie składów reprezentacji Polski na MŚ i Olimpiadę Wędkarską we Włoszech oraz w sprawie nadania tytułu Inspektora szkolenia młodzieży wędkarskiej.

 

Na zakończenie kol. Zbigniew Bedyński przekazał kol. Jerzemu Musiałowi, prezesowi ZO PZW w Poznaniu - organizatorowi  Mistrzostw Świata juniorów w castingu - Szamotuły 2011, płyty DVD z profesjonalną relacją filmową w j.polskim i angielskim, zrealizowaną na zlecenie Komisji ZG ds. mediów i promocji wędkarstwa.

 

 

Grzegorz Kidawski

Biuro ZG PZW

Poleć znajomemu

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasza sonda

Gdzie najczęściej łowisz?
Możesz dodać komentarz.
głównie na pobliskim łowisku
na kilku łowiskach okręgu
na łowiskach z porozumień międzyokręgowych
na terenie całego kraju
poza granicami Polski
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin