Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Kolejne działania w sprawie śnięć ryb na Nysie Kłodzkiej - spotkanie u Wicewojewody

Aktualności | 2017-10-02 | Publikujący: Okręg PZW w Opolu

W dniu 29-09-2017 r. odbyło się spotkanie władz Okręgu PZW Opole z  Panią Wicewojewodą Opolskim Violettą Porowską  oraz przedstawicielami RZGW Wrocław i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony  Środowiska w Opolu. Spotkanie przebiegło w dość burzliwej atmosferze. Uczestnicy spotkania nie przyjmowali do wiadomości argumentów PZW o tym, iż śnięcia nastąpiły w wyniku odtlenienia wody, czyli przekroczenia norm środowiskowych. Władze uznają, że nastąpiły one  wyniku naturalnych procesów. Uczestnicy spotkania uznali, że akcja sprzątania została dobrze zorganizowana wspólnie  z RZGW, Strażą Pożarną, WOPR i PZW. Nasi członkowie również uczestniczyli w tej akcji. Światełkiem w tunelu jest jednak deklaracja Pani Wicewojewody o powołaniu z naszym udziałem zespołu, który opracuje zasady postępowania w przypadku masowego śnięcia ryb w wodach Opolszczyzny.
Jako Okręg czekamy jeszcze na odpowiedz z Ministerstwa Środowiska oraz Ministerstwa  Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej na nasze pisma.

O kolejnych działaniach poinformujemy. Link do notki ze spotkania;

https://www.opole.uw.gov.pl/powstanie-zespol-ktory-opracuje-zasady-postepowania-w-przypadku-masowego-sniecia-ryb-w-wodach-opolszczyzny

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.