Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Ochrona wód

OCHRONA WÓD

        

             Od roku 2007 w Wojskowym Kole Wędkarskim działa bardzo aktywnie Społeczna Straż Rybacka. Strażnicy nasi wielokrotnie wymieniani byli przez Zarząd Okręgu jako jedni  z najbardziej aktywnych. Świadczy o tym ilość przeprowadzanych akcji, oraz ilość osób skontrolowanych jak i zarekwirowany sprzęt taki jak poniżej:

 

imgp0723.jpg  sdc12749.jpg

sdc12751.jpg  sznur.jpg

 

         Na dzień 31.12.2009 r. w Wojskowym Kole Wędkarskim działa czterech czynnych strażników S. S. Ryb. PZW. Działania przeciwkłusownicze są prowadzone przez strażników jak i przez zwykłych członków WKW, którym nie jest obojętne to co się dzieje nad naszymi wodami.

         Ochronę wód prowadzimy poprzez samodzielne akcje WKW oraz we współpracy z etatowymi Strażnikami Biura Zarządu Okręgu jak i strażnikami z innych kół wędkarskich. Szczególnie ważna jest współpraca w okresie tarła ryb jak również w okresie zarybienia wód PZW. Jest to czas, w którym kłusownicy bez żadnych skrupułów wykorzystują moment osłabionej ostrożności i grupowania się ryb i masowo je odławiają.

     

 

        KOLEDZY NIE BÓJMY SIĘ REAGOWAĆ NA AKTY KŁUSOWNICTWA ORAZ WANDALIZMU NAD NASZYMI WODAMI!!!

WSZELKIE ZAUWAŻONE NIEPRAWIDŁOWOŚCI MOŻNA ZGŁASZAĆ DO MACIERZYSTEGO KOŁA PZW LUB DO OCHRONY WÓD OKRĘGU PZW W CHEŁMIE POD TEL. 503-015-864, DO PAŃSTWOWEJ STRAŻY RYBACKIEJ TEL. 601-969-181 LUB DO NAJBLIŻSZEJ JEDNOSTKI POLICJI I STRAŻY GRANICZNEJ.

WAŻNE JEST ABY ZGŁASZAĆ  TAKIE NIEPRAWIDŁOWOŚCI NA BIEŻĄCO WTEDY MOŻEMY SZYBKO REAGOWAĆ NA ZAISTNIAŁĄ SYTUACJĘ.

ILOŚĆ KONTROLI I WYNIKI W POSZCZEGÓLNYCH LATACH

 

 

ROK

2007

2008

2009

2010

2011

LICZBA AKCJI

10

13

15

23

2

OSOBY SKONTROLOWANE

37

125

77

71

-

 

 

 

 

 

ZAREKWIROWANY SPRZĘT KŁUSOWNICZY I WĘDKARSKI

 

 

ROK

2007

2008

2009

2010

2011

SIECI

7

5

7

7

13

WĘDKI

1

2

4

1

-

SZNURY

2

-

-

8

-

SAMOŁÓWKI

2

-

4

2

-

INNE

-

-

4

(SADZ, OSĘKA)

3

(SKRZYDLAK, BĘBEN)

-

         Działalność Strażników S. S. Ryb. PZW Wojskowego Koła Wędkarskiego nie ogranicza się jedynie do kontroli, bardzo często uczestniczą we wszelkiego rodzaju akcjach sprzątania jak i pracach gospodarczych związanych chociażby z ustawianiem śmietniczek na zbiornikach PZW. Strażnicy nasi uczestniczą również w odłowach ryb prowadzonych przez Zarząd Okręgu na kanale Wieprz-Krzna jak i w zarybieniach zbiorników PZW naszego okręgu.

 

 

             W 2007 roku Wojskowemu Kołu Wędkarskiemu został przydzielony pod opiekę i ochronę zbiornik wodny STAW-PARYPSE .

             W pierwszej połowie 2008 roku członkowie WKW zabetonowali słupki pod śmietniczki w ilości 6 szt. nad w/w zbiornikiem i zawiesili na nich śmietniczki. Wymienione słupki, śmietniczki jak i cement zostały wygenerowane własnym sumptem, nieodpłatnie naprawione i pomalowane przez członków naszego koła.

 

             Od roku 2004, czyli od początku działania obecnego zarządu koła kilkukrotnie w ciągu roku prowadzone są akcje sprzątania na zbiornikach PZW. Sprzątania obejmują zbiorniki na których przeprowadzane są zawody naszego koła jak rózwnież zbiornik oddany nam pod opiekę. Pod względem sprzątań rekordowy okazał się być rok 2008, gdyż przeprowadzono ich aż 9. Problemy sprawia usuwanie śmieci, ponieważ w pobliżu zbiorników brak jest kontenerów na odpady, jedakże każdorazowo śmieci zabierane są z łowiska. 

                     kopia_sprzatanie3.jpgkopia_sprzatanie4.jpgkopia_sprzatanie.jpg

                                                                                                                                    

                                                                                                                                       

                                                                                                                                    

                                  

                  Z okazji Tygodnia Ochrony i Czystości Wód Zarząd WKW zorganizował w dniu 04 kwietnia 2009 roku akcję sprzątania na zbiorniku wodnym Parypse w miejscowości Staw. W akcji wzięli udział członkowie Wojskowego Koła Wędkarskiego oraz adepci Szkółki Wędkarskiej działającej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 7 w Chełmie. Akcja sprzątania była połączona z kontrolą wędkarzy prowadzoną przez Strażników S. S. Ryb. W sumie zebrano osiem 120-litrowych worków śmieci, natomiast Strażnicy S. S. Ryb. zarekwirowali jedną wędkę. Dzieci uczestniczące w sprzątaniu otrzymały upominki zasponsorowane przez współorganizatora Szkółki Wędkarskiej firmę JAXON.

sdc11167.jpg

 

          W dniu 16 lipca 2009 r. członkowie Wojskowego Koła Wędkarskiego przeprowadzili akcję montażu kolejnych śmietniczek na wale zbiornika wodnego Staw - Parypse, słupki ze śmietniczkami jak i materiały użyte do ich montażu członkowie koła zdobyli własnymi środkami nieobciążając w żaden sposób budżetu koła. Po ustawieniu śmietniczek członkowie WKW przeprowadzili sprzątanie zbiornika połączone z kontrolą wędkarzy przez Strażników S. S. Ryb. WKW.

 

sdc11717.jpg sdc11721.jpg

 

sdc11723.jpg sdc11724.jpg

                

        W ramach obchodów " Tygodnia Ochrony i Czystości Wód " Zarząd Wojskowego Koła Wędkarskiego w Chełmie w dniu 07 kwietnia 2010 r. w godzinach od 17 do 19 zorganizował i przeprowadził akcję sprzątania brzegu zbiornika wodnego Staw-Parypse. Dodatkowo opróżniono śmietniczki na skarpie zbiornika oraz wymieniono w nich worki. Ogółem zebrano 8 worków 120-litrowych śmieci, które umieszczono w kontenerze gminnym przy plaży zbiornika. W akcji sprzątania uczestniczyło 11 członków WKW. Akcję sprzątania zakończono spotkaniem integracyjnym przy grillu zorganizowanym na tę okoliczność przez Zarząd Koła.

obraz_007.jpg

     

      W dniu 24 października 2010 roku członkowie Wojskowego Koła Wędkarskiego w Chełmie: kol. Andrzej Witowski, kol. Sławomir Paterek oraz kol. Tomasz Witowski zamontowali kolejne trzy słupki pod śmietniczki na wale zbiornika wodnego Staw-Parypse. Zarówno słupki, śmietniczki jak i materiały użyte do ich montażu wędkarze pozyskali we własnym zakresie co w żaden sposób nie obciążyło budżetu koła. W sumie członkowie WKW zamontowali już 11 śmietniczek na tymże zbiorniku. 

sdc12439.jpg sdc12442.jpg

sdc12445.jpg sdc12453.jpg

 

     W dniu 01 kwietnia 2011 roku Zarząd Wojskowego Koła Wędkarskiego w Chełmie zorganizował akcję sprzątania zbiornika wodnego Staw - Parypse. Akcja odbyła się z okazji "Tygodnia ochrony i czystości wód". W akcji uczestniczyło 11-stu członków naszego koła. W sumie zebrano 9 szt. 120-litrowych i 3 szt. 60-litrowych worków śmieci. Po zakończeniu akcji śmieci umieszczono w kontenerze gminnym. 

 

sdc12976.jpg

 

ILOŚC AKCJI SPRZĄTANIA ZBIORNIKÓW ZORGANIZOWANYCH PRZEZ ZARZĄD WKW W POSZCZEGÓLNYCH LATACH

 

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

4

5

5

9

7

5

4

 

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jak często wędkujesz ?
rzadziej niż raz w miesiącu
raz w miesiącu
raz na dwa tygodnie
raz w tygodniu
częściej niż raz w tygodniu
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin