Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Porozumienia

Porozumienia na 2009 rok

Porozumienia | 2008-12-26 | Publikujący: PZW Okręg we Wrocławiu

Porozumienie Dolnośląskie i inne

Mapka porozumień 2009

    Zarząd Okręgu PZW we Wrocławiu podpisał Porozumienie Dolnośląskie z Okręgami PZW w: Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu.   

    W ramach Porozumienia Dolnośląskiego za składkę N (uprawniająca do wędkowania na wodach nizinnych w wysokości 90zł oraz dodatkowe składki uzupełniające:

           G  - w wysokości 50 zł uprawniającą do wędkowania
                  na wodach górskich,

           Ł  - w wysokości 30 zł uprawniającą do wędkowania na
                 wodach nizinnych z środków pływających,

udostępnia się dla wędkarzy wszystkie nizinne i górskie wody PZW Dolnego Śląska o łącznej powierzchni 9 766 ha z wyłączeniem:

 1. łowisk specjalnych Kół PZW,
 2. łowisk komercyjnych,
 3. wód objętych ochroną ujęć wody pitnej,
 4. wód objętych ochroną przyrody,
 5. wód obrębów hodowlanych i ochronnych.

    Szczegółowy wykaz wód Porozumienia Dolnośląskiego znajduje się w obowiązkowym rejestrze połowu ryb oraz na mapie wędkarskiej województwa dolnośląskiego (mapa jest do nabycia w Okręgu PZW).       
     Zarząd Okręgu PZW we Wrocławiu kontynuje porozumienia, upoważniających członków naszego Okręgu do łowienia bez ponoszenia dodatkowych opłat z następującymi Okręgami PZW:

 1. w Częstochowie,
 2. w Kaliszu,
 3. w Katowicach,
 4. w Kielcach,
 5. w Sieradzu,
 6. w Szczecinie.

Ponadto zawarte zostało porozumienie z Opolem o następującym brzmieniu:

 1. członkowie Okręgu PZW w Opolu mogą wędkować na wodach Odry z lewego jej brzegu na odcinku 2km poniżej jazu Lipki,
 2. członkowie Okręgu PZW w Opolu mogą wędkować na wodach  Widawy od zapory czołowej zbiornika Michalice do granic Województwa Opolskiego,
 3. członkowie Okręgu PZW we Wrocławiu mogą wędkować na wodach Widawy od zapory czołowj zbiornika Stradomia do granic Województwa Dolnośląskiego.

   Poniżej umieszczono linki do okręgów z którymi mamy podpisane porozumienia. Wchodząc na wybrane strony możemy zapoznać się z łowiskami i z obowiązującymi tam ograniczeniami w wędkowaniu.

 

Okręg PZW Częstochowa

Okręg PZW Jelenia Góra

Okręg PZW Kalisz

Okręg PZW Katowice

Okręg PZW Legnica

Okręg PZW Opole

Okręg PZW Sieradz

Okręg PZW Szczecin

Okręg PZW Wałbrzych

 

 

 


Wędkarze z kół spoza "Porozumienia Dolnośląskiego"  łowiący na wodach Wrocławskiego Okręgu PZW

nie są zobowiązani do wypełniania obowiązkowego rejestru połowów

 

 

Poleć znajomemu

Komentarze

Komentarze (5)

 • Chęciński Roman Data dodania: 10 lat temu Oceń: 2 + / -

  Takich jak szaman69 będzie więcej.Osobiście zrobiłem błąd ,ze już dokonałem opłaty ale moi koledzy czekają i tu maja rację.Zanim zapłacisz to zwróc uwagę gdzie sie najbardziej opłaca.Nie ma ograniczeń do jakiego koła bedziesz należał. Koledzy czekaja i najprawdopodobniej przeniosą się do Kaliskiego bo na terenie Wrocławskim nie muszą wypełniać rejestrów a opłaty są takie same.W przyszłym roku napewno nie będę się spieszył opłatami a jeśli ci sami ludzie z Okregu Wrocław pozostaną w strukturach Zarządu to raczej na 100% zmienie miejsce przynalezności w kole.

 • szaman69 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 2 + / -

  PZW Wrocław nie dogadało się z PZW Zielona Góra. Podobno Zielona chciała 17.000 zł za porozumienie. Podpowiadam więc wszystkim chcącym łowić i w PZW Wrocław i w PZW Zielona Góra. Należy przenieść się do PZW Jelenia Góra. Okręg ten podpisał porozumienie zarówno z Wrocławiem, jak i z Zieloną Górą. Ja tak zrobię, mam rodzinę w lubuskiem i nie mógłbym łowić tam ryb, a że jadę do nich przez Bolesławiec, opłacę składkę tamże.

 • czarny018 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

  wszystko by bylo fajnie jak by porozumienie z opolem podpisali mieszkam w strzelinie i nie ma gdzie powędkować,w sobote lub niedziele nad naszym stawem jest tyle osób że miejsc brak nad wodą . A chcąc jechać na otmuchów musze opłacić opolskie

 • Chęciński Roman Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  Witam wszystkich odwiedzajacych tą stronę.
  Dziwi mnie ,że nad wodą lub wspólnych spotkaniach wszyscy maja coś do powiedzenia a tu od ostatniej mojej wizyty nic ciekawego sie nie zdarza.Jaki jest powód czy obawiacie sie ,że koniecznośc zarejstrowania się na tym portalu ( w innym przypadku nie możecie dodawać komentarzy ) spowoduje jakieś problemy.Oczywiście jeśli ktoś chce za pośrednictwem tego portalu uzywać PYSKÓWEK to ma czego się obawiać ale jesli ktoś ma formalne wnioski na poprawę wspólnego dobra jakim jest niewatpliwie WĘDKARSTWO to powinien swoje spostrzezenia tu przekazywać a administrator portalu przekazywać je dalej.Oczywiscie zaczynaja się sprawozdawczo-wyborcze spotkania wiec badzie widoczni nie bujcie się odzywać .Przygotujcie się na te zebrania na których powinniscie składać formalne wnioski ( nie pyskówki i nie wolne dyskusje bo na tych zebraniach nie ma miejsca na takie sprawy ).Zastanówcie się komu powierzycie nastepne 4 lata pracy w zarządach ( kół,okręgu).Ci którzy sie zdecyduja na kandydowanie do władz koła lub zarządu muszą się zastanowić co robia i muszą wiedzieć ,że to jest praca społeczna .Poprzednie lata juz niejedno krotnie pokazywały jak w poszczególnych kołach musiały byc organizowane zebrania uzupełniajace składy zarzadów gdyz ci którym zaufaliśmy niestety nie sprawdzili się .Czy w kolejnej kadencji musi być podobnie?Uwazam ,że nie .

 • Chęciński Roman Data dodania: 10 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin