Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wyciąg z protokołu nr 15 Prezydium ZO PZW we Wrocławiu z dnia 16 lipca 2018 r.

Aktualności | 2018-07-19 | Publikujący: PZW Okręg we Wrocławiu

 

Wyciąg z Protokołu nr 15 z Posiedzenia Prezydium ZO

we Wrocławiu w dniu 16.07.2018 r.

 

Po zapoznaniu się z przedstawionymi przez Kol. Prezesa ZO dokumentami:

- pismem GKR z dnia 03.07. br.

- pismem Prezesa ZO z dnia 05.07. br.

- pismem Dyrektora BZO z dnia 09.07. br.

- pismem Przewodniczącego GKR z dnia 09.07. br.

- notatką służbową Zespołu Kontrolnego GKR z dnia 10.07. br.

- notatkami służbowymi Dyrektora BZO z dnia 10.07.br.

trwała ożywiona dyskusja w tym temacie.

Podkreślono w niej zgodność argumentów zawartych w pismach Prezesa ZO i Dyrektora BZO.

Szczególne oburzenie zebranych wzbudziła osoba „eksperta ichtiologa” włączona w skład Zespołu Kontrolnego GKR. Osoba ta doskonale znana zebranym była poprzednio zatrudniona w Biurze ZO i nie przedłużono jej umowy o pracę. Nie spełnia on wymogów eksperta ze względu na brak kwalifikacji (nigdy nie pracował jako ichtiolog) oraz brak obiektywizmu – wrogi stosunek do naszego Okręgu i całego PZW wielokrotnie manifestowany na forach internetowych (na co posiadamy dokumenty).

W trakcie kontroli GKR w 2016 r. tendencyjnością i brakiem obiektywizmu wykazał się także Kol. Gacek, co potwierdziła kolejna kontrola GKR w 2017 r. oraz kontrola specjalistów Biura Zarządu Głównego z 2017 r.

 

 

Uchwała nr 100

Prezydium ZO PZW we Wrocławiu z dnia 16.07.2018 r.

(przyjęta jednogłośnie)

 

1.      Znając i respektując, wynikłe ze Statutu PZW uprawnienia kontrolne GKR, Prezydium ZO:

- w pełni akceptuje stanowisko Prezesa ZO (uzgodnione wcześniej telefonicznie z członkami Prezydium) w sprawie terminu tej kontroli (wyrażone w pismach z dnia 05.07 oraz 09.07 br.) uzasadnione nieobecnością w tym terminie wielu osób niezbędnych do prawidłowego jej przeprowadzenia (Prezesa ZO, byłego Prezesa ZO, 3 członków Prezydium ZO, byłej Głównej Księgowej, Kierownika Ośrodka Zarybieniowego);

- akceptuje i potwierdza czynności dokonane przez Dyrektora BZO w dniu przyjazdu Zespołu Kontrolnego – będące realizacją postanowienia Prezesa ZO w tym przedmiocie, jak również  stanowisko zawarte w piśmie z dnia 09.07 br.

 

2.      Wyraża dezaprobatę odnośnie sugerowania przez Przewodniczącego Zespołu Kontrolnego GKR możliwości fałszowania lub niszczenia w Biurze ZO dokumentów oraz wezwania Policji celem ich zabezpieczenia (co miało miejsce dnia 10.07 br.).

 

3.      Wyraża zdecydowany sprzeciw, przeciwko włączeniu do zespołu kontrolnego jako eksperta ichtiologa osoby bez wymaganych dla tej funkcji kompetencji i obiektywizmu.

 

4.      Prosimy o przeprowadzenie planowanej kontroli po okresie urlopowym i po Spławikowych Mistrzostwach Świata Kobiet, które organizujemy w dniach 25-26.08.2018 r.

 

5.      Upoważnia się Dyrektora BZO do przekazania stanowiska Prezydium ZO PZW we Wrocławiu Prezesowi Zarządu Głównego PZW oraz Przewodniczącemu GKR, w tym do złożenia wniosków zmierzających do zapewnienia prawidłowego i obiektywnego przeprowadzenia planowanej kontroli.

 

 

Poleć znajomemu

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin