Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Zmarł Prezes Tadeusz Filipiak

Epitafium

T. FilipiakEPITAFIUM

     Po ciężkiej chorobie 18 lutego 2019 roku odszedł nasz przyjaciel i kolega Tadeusz Filipiak, wieloletni prezes Koła PZW BELONA przy KWP Wrocław.

       Swoje życie uprzyjemniał nie tylko wędkowaniem, ale też  wiele czasu poświęcał działalności wędkarskiej.  Rozpoczął ją w 1997 roku, kiedy to przyjął funkcję wiceprezesa koła Belona oraz uzyskał mandat delegata na zebranie sprawozdawczo-wyborcze Okręgu. Na zebraniu tym delegaci  z kół związku wybrali Tadeusza do Zarządu Okręgu. Działalność w ZO  rozpoczął od pracy w Komisji Sportu. Został Kapitanem Sportowym.

     Cztery lata później zostaje Prezesem Koła BELONA, powtórnie też zostaje wybrany do ZO Okręgu. Od tej chwili przez wiele kadencji pełnił funkcję Wiceprezesa Okręgu ds. Sportu. Był też w latach 2005-2009 członkiem Głównego Kapitanatu Sportowego w Warszawie. Prezesem Koła Belona był do chwili śmierci.

      Inicjował i organizował różnego rodzaju zawody i imprezy sportowe koła, imprezy sportowe o zasięgu krajowym, a niekiedy międzynarodowym. Posiadając licencję Sędziego Klasy Krajowej, bywał zastępcą Sędziego Głównego lub Sędzią Głównym na zawodach spławikowych z cyklu Grand Prix Polski, Sędzią Głównym na mistrzowskich zawodach w Okręgu. Tadeusz Filipiak  został wyróżniony przez Zarząd Okręgu Złotą Oznaką PZW z Wieńcami. Na ostatnim Zjeździe Okręgu był nominowany do tytułu Honorowego Członka PZW.

      Wśród pucharówTadeusz był człowiekiem niezwykle skrupulatnym. W najdrobniejszych szczegółach przewidywał  każdy możliwy scenariusz nie pozostawiając nawet najdrobniejszego marginesu dla zasady "jakoś tam będzie". Potrafił zarazić swoim zapałem i optymizmem osoby, które dobierał do realizacji tych przedsięwzięć. Imprezy o zasięgu krajowym, a niekiedy międzynarodowym były zawsze udane, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Mając bardzo dobry kontakt z ludźmi cieszył się ich szacunkiem i poważaniem.

     Długoletni Prezes Koła PZW Belona przy KWP Wrocław organizował  Mistrzostwa Polski Policji, w których brał czynny udział jako zawodnik, odnosząc w nich znaczne sukcesy. Koło BELONA pod jego kierownictwem przez szereg lat zajmowało 1 miejsce (kilka razy drugie) w rankingu najbardziej usportowionych kół Okręgu PZW we Wrocławiu. Tadeusz Filipiak inicjował szereg imprez wędkarskich m.in. Puchar Srebrnego Orła, Mistrzostwa Dolnego Śląska, Mistrzostwa Służb Mundurowych, a w Kole Belona ranking na Wędkarza Roku, Wędkarza Pięciolecia itp. Będąc wulkanem pomysłów zarażał nimi swoje otoczenie.

Na imprezie

 

 

     Niektórzy ludzie kandydują na określone stanowiska w PZW, aby zaspokoić "swoje ja" podnieść swój prestiż.  Tadeusz Filipiak kandydował, aby zrealizować swoje pomysły zmierzające do uatrakcyjnienia sportu wędkarskiego.

Wędkarskie Środowisko Okręgu Wrocławskiego poniosło niepowetowaną stratę, lecz miejmy nadzieję, że znajdą się godni następcy.

 

Spoczywaj Wędkarzu w spokoju.

Przyjaciele, koledzy, Zarząd koła Belona.

 

     Uroczystości pogrzebowe odbędą się na cmentarzu Św. Rodziny przy ul. Smętnej w piątek 22 lutego o godz. 12:30.


 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin