Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Sonda

Razem głosów: 1544

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (9)

 • almac Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  Idea dobra a i tak mam wrażenie ze ten co chce wziąć rybe i tak ją weźmie niezależnie od wymiaru 25 czy 30.

  A co do postu niżej to w łowiąc tym systemem pozbawiali by wędkarze ryb dokonując selekcji tych solidnych okazów. Po niedługim czasie okazało by sie ze tam nie pływa nic wiecej tylko śledzie 20 cm.

 • Dyrekto Data dodania: 10 lat temu Oceń: 2 + / -

  dyrekto

  lin 35 cm limit2 szt, szczupak od 60 do 100 cm limit 1 szt to moje propozycje na zbiornik murowaniec ...sami wiecie dlaczego !

 • orni81 Data dodania: 11 lat temu Oceń: 2 + / -

  I tu kolega Piotr Janaszczyk zwrócił bardzo istotny szczegół co prawda w paru miejscach na zbiorniku Murowaniec są powieszone kartki z informacją o wymiarze lina ale jednak na wjeździe od tamy od strony trasy Kalisz - Koło przydałaby się jakaś większa widoczna tablica z nazwą zbiornika z informacjami kto jest gospodarzem łowiska jakiś kontakt do gospodarza i do SSR.
  Z drugiej strony od strony Koźminka przy małym domku gospodarza łowiska jest pare informacji, ale kto tam pojedzie specjalnie zobaczyć (i wytłumaczenie gotowe), ja coprawda przyjechawszy pierwszy raz akurat od strony Koźminka zobaczyłem te informacje, bo akurat mnie interesuje na jakim łowisku się znajduje, jaki na tym zbiorniku panuje regulamin, bo niestety jest to naszym obowiązkiem jako członka PZW zapoznać się z regulaminem nie tylko RAPR, ale tym który obowiązuje na łowisku ( RAPR 3. OBOWIĄZKI WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW § 2 punkt 2)
  Pozdrawiam etycznych kolegów wędkarzy.
  JEDNA DEWIZA JEDNA ZASADA ZŁÓW I WYPUŚĆ

 • PRZEMEK Data dodania: 11 lat temu Oceń: 1 + / -

  gorczas1

  Gdy jeden wędkarz będzie zwracał uwagę drugiemu pseudo wędkarzowi,to uda się że te linki dożyją 40 cm,bo nawet najczęstsze kontrole nic tu niedadzą gdy jeden drugiemu niezwróci uwagi"hej kolego daj mu żyć"

 • Janaszczyk Piotr Data dodania: 11 lat temu Oceń: 2 + / -

  kaliszwsk

  Chciałbym jednak zauważyć, że podnoszenie wymiarów przez poszczególne koła, czy okręgi jest dla wędkarzy problematyczne z tego względu, iż przed wyjazdem nad wodę trzeba się dowiedzieć co wolno łowić i na jaki wymiar. Uważam, że przepisy powinny być jednolite, wydane przez Zarząd Główny PZW i nietykalne przez jednostki podległe. Może byc lin 30cm, karp 35cm, szczupak 50zm, ale niech wszędzie będzie tak samo. Unikniemy wtedy tłumaczeń nad wodą "Ja nie wiedziałem, że tu jest taki wymiar".

 • orni81 Data dodania: 11 lat temu Oceń: 2 + / -

  Popieram podniesienie wymiaru lina do 30cm, jest to przepiękna ryba.
  Miło byłoby złowić pięknego 40-50cm lina, zrobić sobie z nim zdjęcie na tle zbiornika i z przyjemnością wypuścić go do wody.
  Dobrze wiemy że są tacy "wędkarze" co mają RAPR w "tyłku"(nie chciałem użyć wulgaryzmu) tak jak wspomina kolega Janaszczyk Piotr (POZDRAWIAM SERDECZNIE KOLEGĘ), ale miejmy nadzieję że młodsze pokolenie wędkarzy będzie mądrzejsze, a przynajmniej musimy im to wszczepić od pierwszego kontaktu z wędką żę wędkarstwo to hobby i przepiękna pasja, a nie sposób na zapchanie lodówy mięsem.
  Wymiar karpia też można by podnieść do 35cm, np: tak zrobili na swoim zalewie koledzy z Stowarzyszenia Raszkowskiego Towarzystwa Wędkarskiego w Raszkowie.

 • Janaszczyk Piotr Data dodania: 11 lat temu Oceń: 1 + / -

  kaliszwsk

  Na razie 100% głosów na tak. Czekamy na więcej.

 • almac Data dodania: 11 lat temu Oceń: 4 + / -

  linek 40cm to piękna rybka która mnie bardziej cieszy jak złowie niz karp. dajmy szanse tym rybom dorosnąć do tej granicy. 25 cm to mysle ze to takie minimum i minimum.
  Podwyższenie tego wymiaru jest słusznym posunięciem.

 • Janaszczyk Piotr Data dodania: 11 lat temu Oceń: 4 + / -

  kaliszwsk

  Z jednej strony to dobry pomysł, gdyż linek na 25cm to troche grubsza płotka, a przecież urośnie duzo większy. Po drugie jest to tak urokliwa ryba, że aż żal zabijać. Z drugiej jednak strony podnoszenie wymiarów ochronnych dla wędkarzy nie będzie miało żadnego sensu jeśli nie wytępimy z łowisk nieuczciwych wędkarzy (wręcz przestepców, którzy nie zważaja na rzadne limity i wymiary ochronne). Prawdziwi wędkarze dostosują się do nowego wymiaru, co w sumie jak wiemy wszyscy nie zwiększy populacji i wielkości linów łowionych w naszych wodach.