Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wykaz odstępstw od zasad określonych w RAPR obowiązujących na zbiorniku Murowaniec - UCHWAŁA ZO nr 99/2016

Aktualności | 2017-04-06 | Publikujący: Koło WSK Kalisz

1. Wymiary ochronne ryb:

- amur do 40cm w limicie karpia (3 szt.)

- lin do 30 cm

- karp do 35cm wszystkie zbiorniki i rzeki

- górny wymiar karpia od 60 cm na wszystkich wodach okręgu Kalisz

- zakaz zabierania karasia pospolitego (tzw. złoty karaś) oraz zakaz używania karasia pospolitego jako żywej przynęty

2. Obowiązuje rejestr połowu ryb na wszystkich wodach Okręgu Kalisz, a złowione ryby ujęte w limicie połowu umieszczone w siatkach lub "workach karpiowych" (lub martwą rybę przechowywaną w innym niż dopuszczone narzędzie) do przechowywania ryb należy bezzwłocznie odnotować w rejestrze zapisując wymiar złowionej ryby i jej gatunek. Dopiero po wpisaniu w rejestr zatrzymanej ryby wędkarz ma prawo wędkować dalej.

3. Na wszystkich wodach obowiązuje zakaz połowu metodą na żywca i martwą rybkę lub jej części ("filet") od dnia 01.01 do 30.04 każdego roku

4. Zakaz spinningowania z łodzi na zbiornikach zaporowych od 01.01 do 31.05 każdego roku

5. Zgodnie z uchwałą ZO znisione zostają dotychczasowe regulminy

6. Regulamin obowiązuje z dniem 01.01.2017

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (20)

 • wochu Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: 1 + / -

  Jeżeli sami wobec siebie nie będziemy lojalni to żadne przepisy, regulaminy i rejestry nic do ochrony ryb nie wniosą. Jeśli nie będzie nękania nas wędkarzy notorycznie przez straż jedną czy drugą (nie tak jak do tej pory) łącznie ze sprawdzaniem samochodów to też nic nie zmieni. WNIKLIWA I JESZCZE RAZ WNIKLIWA KONTROLA Z WSZELAKIMI KONSEKWENCJAMI !!!

 • krkr Data dodania: 1 rok temu Oceń: 4 + / -

  Karp jest chroniony kolego koras72 bo karpiarze to bardzo silne lobby. Reszta ich nie obchodzi, po prostu inne ryby to niechciany przyłów. Spokojnych świąt życzę i wszystkiego najlepszego.

 • koras72 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 14 + / -

  Odchodząc nieco od tematu rejestrów i straży, dlaczego tylko karp jest chroniony w tak szczególny sposób, tzn. przez górny wymiar? Karp ma co roku największy udział w zarybieniu i nie jest rybą sprzyjającą naszym wodom, a otrzymał dodatkową ochronę. Ja rozumiem, że to ukłon w stronę karpiarzy i bardzo dobrze, że taki zapis powstał, bo ryby należy chronić, ale czy inne gatunki nie powinny być chronione w podobny sposób, a nawet bardziej? Ryby takie jak lin albo drapieżniki, np. szczupak też powinny mieć górny wymiar.

 • wedkarz2013 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

  kol. krkr myślę że SSR posiada procedury czy to jest ważne czy zaczyna od rejestru , czy wglądu do legitymacji chyba nie. A może powinna zacząć od sprawdzania czystości na stanowisku , myślę że kolejność jest nie ważna. Czy my jako obywatele respektujemy przepisy , w większości chyba nie. Czy SSR to Twój wróg , PSR to przyjaciel róznica polega na tym że jedni są na utrzymaniu koła ,a drudzy starosty i pobieranią wynagrodzenie.

 • krkr Data dodania: 1 rok temu Oceń: 2 + / -

  I sam sobie kolego wędkarzu2013 wyjaśniłeś częściowo wpis na temat rejestrów. Nie dość że płachta to trzeba wpisywać dzień i godzinę wędkowania. I taki bzdurny rejestr jest pierwszym punktem kontroli SSR, bo oczywiście od razu można kogoś ukarać i poprawić statystyki. Czy nie mam racji panowie strażnicy? Anonimowym nie jestem wędkarzem, bo kontrolujący sprawdzają także karty i opłaty. Ale to jest w drugiej kolejności. I nie jest dziwne, że zostaje mało zdanych rejestrów. Jaki rejestr, takie wpisy i takie zdawanie.

 • wedkarz2013 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  Regulamin został opublikowany praktycznie na naszej stronie praktycznie w dniu otrzymania.

 • wedkarz2013 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 7 + / -

  wędkarz nad wodą nie jest anonimowym,anonimowym stara się być kłusownik. A co do rejestrów to takich płacht to nie ma w żadnym okręgu, inna sprawa że są wypełniane i zdawane w około 50% .

 • krkr Data dodania: 1 rok temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • Kaźmierczak Wiesław Data dodania: 1 rok temu Oceń: 4 + / -

  Dlaczego wszystkich dziwi obowiązek wypełniania rejestru od dawna są one wydawane ale jakoś nikt się do tego nie przykładał teraz gdy się o tym przypomina zaraz powstaje larum.
  Wędkowałem 5 lat w Czechach i tam nikogo nie dziwił rejestr połowów, wszyscy się do tego stosowali i nikt nie płakał, że musi rybę umieszczoną w soczu zapisać. Co więcej niewpisanie takiej ryby w przypadku kontroli traktowane było jak kłusownictwo i zagrożone mandatem co najmniej 500 koron co w tamtym czasie było 5 krotną ceną karty wędkarskiej. Zapisana oczywiście musi być ryba którą mamy zabrać bo tylko taką wrzucamy do siatki.
  Myślę że prawdziwych wędkarzy taki obowiązek nie zdziwi i się do tego zastosują, gorzej będzie z "mięsiarzami" którzy w d.... mają limity i wymiary i dzięki którym coraz mniej mamy ryb na łowiskach.

 • Kaźmierczak Wiesław Data dodania: 1 rok temu Oceń: 6 + / -

  Dlaczego wszystkich dziwi obowiązek wypełniania rejestru od dawna są one wydawane ale jakoś nikt się do tego nie przykładał teraz gdy się o tym przypomina zaraz powstaje larum.
  Wędkowałem 5 lat w Czechach i tam nikogo nie dziwił rejestr połowów, wszyscy się do tego stosowali i nikt nie płakał, że musi rybę umieszczoną w soczu zapisać. Co więcej niewpisanie takiej ryby w przypadku kontroli traktowane było jak kłusownictwo i zagrożone mandatem co najmniej 500 koron co w tamtym czasie było 5 krotną ceną karty wędkarskiej. Zapisana oczywiście musi być ryba którą mamy zabrać bo tylko taką wrzucamy do siatki.
  Myślę że prawdziwych wędkarzy taki obowiązek nie zdziwi i się do tego zastosują, gorzej będzie z "mięsiarzami" którzy w d.... mają limity i wymiary i dzięki którym coraz mniej mamy ryb na łowiskach.

 • strauzynder Data dodania: 1 rok temu Oceń: 3 + / -

  kolego Przemku dziękuję za odpowiedż. Regulamin amatorskiego połowu ryb znam i stosuję. Dlatego jeżeli coś jest niezbyt zrozumiałe to piszę. nikt mi nie może tego zabronić. A jeżeli jest to problem aby coś wytłumaczyć lub przedyskutować to żle się dzieje.Uchwała została dość póżno opublikowana na stronie biorąc pod uwagę iż powstała w ubiegłym roku.Czy Pan myśli że pan jest tylko znawcą regulaminu? Niezrozumiałe jest to czemu ma służyć rejestr połowu ryb.kłusownicy go nie wypełniają.wędkarz opłaca składkę roczną a jest traktowany jak zło konieczne.opłata pozwolenia na wędkowanie wynosi w tym roku 206 zł.czy jest to mało? może i tak.Ale oprócz zarybiania, to na co jeszcze te pieniądze są wydawane?każdy wędkarz pewnie jest ciekawy.

 • koras72 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 8 + / -

  Pisałeś, kolego, prowokacyjnie, więc pojawiła się reakcja - normalna kolej rzeczy. Skoro większość ryb wypuszczasz, to pozostaje mi pogratulować postawy.
  Niestety wielu wędkarzy nie może się poszczycić taką postawą - ryby są zabierane czasami ponad limit i niezgodnie z wymiarami, a nad wodą pełno syfu. Przez takich śmieciarzy i rzeźników mamy obostrzenia w regulaminie - co za tym idzie mamy do czynienia z odpowiedzialnością zbiorową, przez którą tacy wędkarze jak Ty i ja muszą wypełniać rejestry. Gdyby wszyscy wędkarze dbali o dobro wspólne, jakim są łowiska i ryby, byłoby inaczej.
  Łowiąc w wodach dzierżawionych przez PZW i płacąc składki, chcąc nie chcąc, godzimy się na regulamin związku, a ten zakłada, że należy wypełniać dokładnie rejestry.

 • krkr Data dodania: 1 rok temu Oceń: 2 + / -

  Koledzy o karpiach napisałem nieco prowokacyjnie i byłem ciekaw reakcji. I nie myliłem się, "nożyce" się odezwały....... Co do ryb to ja akurat 99,9 % ryb wypuszczam po złowieniu i 9 karpi w zamrażarce mnie nie interesuje.
  Co do wpisów w rejestrze kaliskim to warto byłoby się zastanowić czy nie można byłoby zarzucić okręgowi PZW Kalisz swego rodzaju inwigilacji wędkarzy. Wpisy niewiele mają wspólnego z ochroną ryb a wymuszają na wędkarzach podawanie danych kto, kiedy, gdzie, brakuje tylko z kim, dlaczego i w jakim celu. Tym bardziej, że rejestry są imienne.
  Może warto byłoby zainteresować tą sprawą inspektora ochrony danych osobowych.
  Wydaje mi się, że kolejną uchwałą szybko można uporządkować tą sprawę podobnie jak to jest we Wrocławiu.
  I proszę nie pouczać, że mam porządnie coś zrobić. Od tego są koła, działacze i władze kół, a także to forum gdzie można się wypowiedzieć.

 • koras72 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 5 + / -

  Zobaczcie na opracowania rejestrów. Wędkarze sami wpisują dyrdymały w rejestrach, to władze okręgu kombinują i zaostrzają przepisy. Nie będzie już można zabrać ryb z łowiska nie wpisując nic w rejestr. Przyznam, że jest to rozwiązanie głupie i niewygodne, ale wędkarze sami zgotowali sobie taki los (możecie minusować, mam to gdzieś, ale taka jest prawda). Zrobić samemu coś porządnie to wielki problem, najważniejsze żeby można było zabrać 9 karpi przez weekend do zamrażarki albo dla sąsiadki.

  Pomysł z okręgu wrocławskiego, że nie zabierający ryb nic nie wpisują, jest dobry.

 • mjanek Data dodania: 1 rok temu Oceń: 4 + / -

  Nikogo nie broniąc też dla mnie to jest trochę przesada ale dokładnie czytając i odnosząc się do regulaminu sprawdziłem moje rozważania u osób kontrolujących - strażników mogę krkr odpowiedzieć na twój komentarz
  A więc 9 karpi weekend - zgodnie z regulaminem złowione ryby można przechowywać w soczu 24 godziny
  Druga sprawa jak się wczytasz uchwała jest bardzo podobna do Wrocławia gdyż według mnie ryby które zabijasz czyli zabierasz , ryby które wrzucasz do siatki po co je męczyć -jak wypuszczasz wypuść je od razu(zgodnie z zasadą złów-wypuść -No kill )

 • krkr Data dodania: 1 rok temu Oceń: 3 + / -

  Czy nie może być tak prosto jak w okręgu wrocławskim, że:

  Zgodnie z zapisami rejestru wpisujemy datę i numer łowiska DOPIERO po złowieniu pierwszej ryby limitowanej w sztukach np. karp, szczupak, leszcz (którą zamierzamy zabrać czyli znajdującej się w siatce, sadzyku, tzw. żywiec albo ryba uśmiercona - zgodnie z zezwoleniem). Jeśli ktoś łowi i ryb nie zabiera nie wpisuje do rejestru NIC.
  Na pewno wielu wędkarzy ma wykupione zezwolenia na okręg wrocławski, można sprawdzić.
  Po co w Kaliszu dokonywanie bzdurnych wpisów w jeszcze bardziej bzdurnym rejestrze? Czy chodzi o to żeby policzyć ile dni i który wędkarz był nad wodą czy sensem rejestru jest policzenie ile i jakich ryb zabrano z łowiska? Panowie w kaliskim okręgu obudźcie się, co potem opracowujecie w swoich wykazach?
  Czy władze okręgu kaliskiego widziały rejestry połowów innych okręgów także formę samego rejestru?
  Czy tak trudno ostrowskim "leśnym dziadkom" coś z sensem napisać?

 • krkr Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

  Jak zwykle "leśne dziadki" z Ostrowa coś wymyśliły i nie bardzo wiedzą co. Co z rybami w siatce przez weekend? może być np. 9 karpi lub w innej konfiguracji z amurami. Wypadałoby wyjaśnić o co chodzi.

 • wedkarz2013 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 4 + / -

  kol. z tego co udało mi się dowiedzieć w okręgu w Ostrowie to chodzi o wpisywanie ryb z limitu tj, karp amur, lin
  oraz kwestia przechowywania ryb w cyklu dobowym. Ten punkt powinien być wyjaśniony przez kordynatora Straży rybackiej kol. Tyrakowskiego lub zarząd okręgu.

 • PRZEMEK Data dodania: 1 rok temu Oceń: 5 + / -

  gorczas1

  Panie Kolego jak wyżej , jest to Uchwała Zarządu Okręgu Kalisz .Po drugie na drugi raz zanim dokona Kolega wpisu proszę dokładnie zapoznać się z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb , znajdzie Kolega tam jakie ryby
  mają limit połowu.
  Pozdrawiam

 • strauzynder Data dodania: 1 rok temu Oceń: 3 + / -

  kto wpadł na tak znakomity pomysł z wpisywaniem każdej ryby zaraz po złowieniu do rejestru?proszę wyjaśnić mi jak wpisać 15 płotek pojedyńczo zaraz po złowieniu.po pierwszym wpisie braknie miejsca na następny wpis tego gatunku ryby.a może wpisywać ołówkiem i po każdym złowieniu następnej płotki wymazywać wcześniejszy zapis aby dokonać nowy bardziej aktualny.jak się czyta takie głupoty to nie chce się wędkować.wędkowanie ma być przyjemnym odpoczynkiem nad wodą.ten kto to wymyślił to osobiście wędkuje ?wydaje mi się że takie dziwne przepisy służą tylko temu aby zniechęcić do wędkowania.gratuluje pomysłu.aby tak dalej .