Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Relacja i wyniki z I Towarzyskich Zawodów Spinningowych z Łódek "Zębacz Murowańca" 2017

Aktualności | 2017-09-24 | Publikujący: Koło WSK Kalisz

I Towarzyskie Zawody Spinningowe z Łódek już za nami. W sobotę dn. 23.09.2017 r. na stanicy Koła PZW przy WSK Kalisz przy Zb.Murowaniec spotkało się 18 drużyn 2 osobowych z całego Okręgu Kaliskiego. Zapisy potwierdzili Koledzy z Koła PZW WSK Kalisz, Kalisz-Miasto, Wodnik-Ostrów, Alfa-Ostrów, Raszków-Pijawka. Zawody rozpoczął w imieniu głównego organizatora Koła PZW przy WSK Kalisz od przywitania przybyłych jak zawsze Prezes koła kol.Zbyszek Górka następnie przekazał prowadzenie sędziemu głównemu kl. okręgowej kol. Włodzimierzowi Lenartowiczowi, pomagali mu sędziowie kontrolni kol. Przemysław Górka, kol. Marek Grajek, kol. Sławomir Ast, sekretariat prowadzili kol. Piotr i Krzysztof Janaszczyk. Po sprawdzeniu łódek i startujących pod względem regulaminowym i bezpieczeństwa rozpoczęto losowanie kolejności startu. Każda z drużyn otrzymała karty startowe i chorągiewki sygnalizujące złowienie ryby. Zawodnicy udali się do swoich łódek gdzie po sygnale rozpoczęli wypływanie na z góry upatrzone miejscówki na wodzie zb. Murowaniec. Choć pogoda tego dnia nie rozpieszczała (przelotny deszcz) to sędziowie na łódce mieli bardzo dużo pracy, co jakiś czas zawodnicy podnosili chorągiewkę sygnalizując złowioną rybę. Były to zawody na żywej rybie więc każda zmierzona ryba i wpisana w kartę startową przez komisje sędziowską od razu trafiała do wody.
W czasie pięciogodzinnych zawodów złowiono 15 szczupaków, 2 sandacze, bolenia, jazia, 10 okoni. Po sygnale kończącym zawody i spłynięciu do brzegu na stanicy koła odbyło się podsumowanie i ogłoszenie wyników. W oczekiwaniu na przeliczenie wyników przygotowano posiłek, startujący mogli posilić się bigosem,kiełbaską czy rozgrzać się herbatą i kawą.Za przygotowanie odpowiedzialni byli nasi koledzy z koła kol.Mirosław Musielak i kol. Bogusław Frankowski. W trakcie posiłku można było słyszeć opowiadania zawodników o wielu w tym dniu złowionych niewymiarowych szczupakach czy złamanych wędkach przy kontakcie z sumem.
Na koniec przyszedł czas na podsumowanie, najlepsi otrzymali oprócz upominków pamiątkowe puchary.Nie zabrakło nagród za najdłuższą rybę zawodów którą w tym dniu jak przystało na nazwę zawodów tj.ZĘBACZ MUROWAŃCA był szczupak 71 cm złowiony przez kol.Waldemara Murawskiego z Koła WSK Kalisz, również nagrodzono kol. Bartka Raciniewskiego z Koła WSK Kalisz za najdłuższego sandacza zawodów 65,6 cm.
Dzięki naszym sponsorom Koło PZW przy WSK Kalisz, Sklep wędkarski "Tołpyga", Sklep zoologiczno wędkarski "Jasny", Sklep wędkarsko-zoologiczny "Nemo" i firmie Agora można było tego dnia nagrodzić wszystkich uczestników zawodów i za najdłuższe ryby.
Były to pierwsze zawody tego typu w historii koła PZW przy WSK Kalisz pomysłu kapitanatu sportowego koła ,prawdopodobnie po otrzymanych komentarzach o panującej bardzo dobrej atmosferze i profesjonalnym przygotowaniu  ,zawody na stałe wejdą do terminarza zawodów koła.
I miejsce - Wiśniewski Daniel, Jaśkiewicz Michał - Koło Kalisz - Miasto 4
II miejsce - Zagwojski Robert, Buczkowski Robert - Koło Kalisz - Miasto 3
III miejsce - Kuś Wojciech, Raciniewski Bartek - Koło WSK Kalisz 1
Pozostałe wyniki w załączeniu.

Przemysław Górka

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

  • wedkarz2013 Data dodania: 9 miesięcy temu Oceń: -3 + / -

    Rozwiń
  • Dabrowski Wojtek Data dodania: 9 miesięcy temu Oceń: 2 + / -

    Pogoda idealna na drapieżne rybki tylko łódki brak a ochotę miałem

  • uzytkownik123 Data dodania: 9 miesięcy temu Oceń: -1 + / -

    Rozwiń

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Co sądzisz o podniesieniu wymiaru ochronnego lina z 25cm na 30cm
Uważam, że to dobry pomysł
Nie mam zdania
Uważam, że to zły pomysł
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin