Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Zarybienia zbiornika Murowaniec

Aktualności | 2017-11-13 | Publikujący: Koło WSK Kalisz

Dnia 10.11.2017r. odbyło sie zarybianie zbiornika Murowaniec zgodnie z oparatem wodnym. Do wody wpuszczono ryby w znakomitej kondycji: karp - kroczek do 30cm, lin, karaś złoty. Przy zarybieniu obecna była komisja zarybieniowa z naszego koła.

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (14)

 • wedkarz2013 Data dodania: 14 godzin 53 minut temu Oceń: 1 + / -

  Nie trzeba się bać komentarzy , ale jakiemu durniowi zależy na minusowaniu tego. Bo na pewno nie tym co piszą.
  Pozdrawiam.

 • koras72 Data dodania: 1 dzień temu Oceń: 3 + / -

  Dziękuję za odpowiedzi. Miło się czyta, że Straż Rybacka działa, może rzeczywiście nie miałem szczęścia trafić na kontrolę. Wiem czym się różni rybak od wędkarza, a "rybak z wędką" odnosiło się do osób, dla których wędkarstwo to sposób na pozyskanie rybiego mięsa.

 • jamnik123 Data dodania: 1 dzień temu Oceń: 2 + / -

  Jak wiem zbiornik miał być zamknięty , ale że względu że nie była to ryba handlowa wycofano się z tego pomysłu i słusznie . Zbiornik jest monitorowany poprzez SSR i PSR nie ma sygnałów o nieprawidłowościach.
  Co do kontroli kol.koras proszę spytać pierwszego lepszego wędkarza wedkującego na zb. Murowaniec to na pewno był kontrolowany przez straż rybacką. Przy okazji wspomnę o zb. Gołuchów , uważam go za prywatny folwark zamknięcie połowu białej ryby a otwarcie dla swoich z łódek i brzegu , przy nieobecności przyjeznych stwarza nieograniczone możliwości. Panowie dobry gospodarz będzie dbał o swoje gospodarstwo i z tym chyba każdy się zgodzi ---- trochę więcej zaufania.

 • mjanek Data dodania: 1 dzień temu Oceń: 2 + / -

  Ja uważam że przymyślano bardzo dobrze decyzję o niezamykaniu zbiornika Murowaniec .Po pierwsze zarybiono kroczkiem ,który na wiosne urośnie,teraz nieżeruje ze względu na niską temperaturę , a także duży stan wody na zbiorniku.Dowód od zarybienia minął tydzień i brak sygnałów o złowieniu karpia.Druga sprawa najlepszą ochroną zbiornika są łowiący wędkarze.

 • wochu Data dodania: 1 dzień temu Oceń: 0 + / -

  W ubiegłym roku był zakaz a w tym ? Tak jak kol. koras72 mówi rzucono mięsiarzom karpia na wigilię. Szkoda tylko związkowych pieniędzy na zarybienia. To jest żenada. Wiem jaka będzie odpowiedź odnośnie zamknięcia zbiornika: "nie możemy zamknąć bo wędkarze płacą składki i chcą łowić". 2 lub 3 tygodnie nikogo nie doprowadzi do załamania psychicznego. Inne zbiorniki są zamykane i jakoś nikomu korona z głowy nie spadła. Na czas zawodów zbiornik jest zamykany i myślący wędkarze to rozumieją. Prośba do Zarządu koła o przemyślenie tej kwestii przy kolejnym zarybieniu.

 • PRZEMEK Data dodania: 2 dni temu Oceń: 3 + / -

  gorczas1

  Widocznie miałeś kol. koras72 "szczęście ".Do tej pory Społeczne Straż Rybacka przy kole PZW przy WSK Kalisz
  dokonała 51 kontroli zbiornika Murowaniec ,trzeba również wspomnieć o kontrolach Państwowej Straży Rybackiej. A co do rybaków,rybak to ten co łowi siecią ,a osoba łowiąca wędką to wędkarz.
  Pozdrawiam Komendant Grupy S.S.R przy Kole PZW WSK Kalisz .

 • koras72 Data dodania: 2 dni temu Oceń: 1 + / -

  Zakazu nie zrobiono, a pilnuje ktoś nad wodą, czy rybacy z wędką nie zabierają tych karpi? Ja w tym roku nie byłem ani razu kontrolowany, a byłem nad wodą około 50 razy, z czego duża część w Murowańcu. Jeśli nie ma kontroli ani zakazu, to po prostu rzucono mięsiarzom karpia na wigilię.

 • wochu Data dodania: 3 dni temu Oceń: 7 + / -

  Mięsiarzom wymiar ochronny nie przeszkadza. Najważniejsze to złowić, zabrać i zabić a że łeb będzie nadal pusty to w lodówce pełno i tym się będą chełpić.

 • wedkarz2013 Data dodania: 3 dni temu Oceń: 3 + / -

  p.Piotrze mówimy o mięsiarzach z tą różnicą że zabieranie ryb niewymiarowych lub chowanie po krzakach to podchodzi pod kłusownictwo, Dobrze było by z kamerować niektóre odcinki brzegowe.

 • Szymczak Piotr Data dodania: 3 dni temu Oceń: 3 + / -

  Mięsiarz i tak nocą po krzakach to pochowa także próżne nadzieje na udane połowy w 2018

 • uzytkownik123 Data dodania: 5 dni temu Oceń: 4 + / -

  Przebić Tyniec chyba będzie trudno , nasz prezes zwłaszcza po wyborach na pewno nie jest tak lubiany w Ostrowie jak p. z Pasji ............

 • kotwica_86 Data dodania: 5 dni temu Oceń: 3 + / -

  Zgodnie z operatem wodnym, to znaczy -ile? Czy wpuszczono Wam choć połowę tego co do kałuży koło cmentarza na Tyńcu? Trzeba będzie dokładnie przyjrzeć się tym "operatom" i aparatom, którzy je tworzą.

 • wedkarz2013 Data dodania: 6 dni temu Oceń: 5 + / -

  -- -----panowie mięsiarze muszę rozczarować ,karpie to kroczek około 28 --- 32 cm i tu chwała za taką rybę.
  W 2018 r będzie co łowić.

 • kotekpzw Data dodania: 6 dni temu Oceń: 17 + / -

  No mięsiaże do roboty !
  Lodówki puste tak samo jak wasze głowy !
  Ważne że w nazwie "karp"