Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wnioski z zebrania sprawozdawczwgo Koła PZW przy WSK Kalisz za rok 2017

Aktualności | 2018-01-26 | Publikujący: Koło WSK KaliszUchwały do zarządu Okręgu:

1. Wprowadzić wymiar ochronny dla okonia do 18cm i górny wymiar ochronny powyżej 40cm.

2. Na zbiorniku Murowaniec wprowadzić zakaz wywozu zestawów wszelkimi środkami pływającymi tj.: łodzie, pontony, łódki sterowane elektronicznie, itp.

Motywacja: zbiornik jest zbyt wąski, co doprowadza do awantur z wędkującymi z łódek. Jest to także zbiornik rekreacyjny z wypożyczalnią sprzętu pływającego w okresie letnim. W wyniku tego następują nieporozumienia i kłótnie z wypoczywającymi. Jest petycja w gminie Koźminek.

3. Wprowadzić górny wymiar ochronny szczupaka i sandacza powyżej 90cm.

4. Wprowadzić zakaz połowu szczupaka w m-c grudniu (rozszerzyć okres ochronny)

5. Ze względu na brak dostępu do bieżącej informacji, a tym samym potrzeby wyeliminowania nieporozumień, plotek, itp. zamieszczać wszelkie uchwały i postanowienia, które zapadają na posiedzeniu Zarządu Okręgu na stronie internetowej.

6. Wystąpić do Zarządu Okręgu o dodatkowe zarybienie zb. Murowaniec amurem. Coraz bardziej porastające nabrzeża i inna roślinność zmniejsza liczbę stanowisk, co ogranicza dostęp wędkarzy do lustra wody.

 

Uchwały do Zarządu Koła:

1. Rozpatrzyć inną, niż tylko telefoniczną możliwość zapisów na domki campingowe – pierwszeństwo zapisów członkowie PZW z aktualną opłatą

2. Zastosować zamienność w zawodach zaliczanych do klasyfikacji GP Koła (w przypadku nierozegrania zawodów pod lodowych)

3. Zlikwidować zakaz wjazdu na wały na zb. Murowaniec.Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (34)

 • uzytkownik123 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 3 + / -

  Widać że można się dogadać, wszystkim to wyjdzie na dobre.

 • c_r_100 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 6 + / -

  ..pojawia się najprawdopodobniej dodatkowe tablice informacyjne z informacja o:
  - możliwości wywózki do max. połowy zbiornika na wysokości na której się wędkuje z odpowiednim oznaczeniem łowiska oryginalnym markerem
  - górnym wymiarze karpia 60cm

  Dodatkowo ważna kwestią jest świadomość karpiniarzy że podczas wywózki ponad 50m i ewentualnej konfrontacji z wędkarzem łowiącym z łodzi to on jest na prawie więc łacinę i pretensje lepiej zabrać ze sobą do domu. Jednocześnie Prezes polecał unikanie brzegu komercyjnego od wysokości campingów WSK do miejsca wodowania łodzi, gdyż jest to pas który generował w ubiegłym roku najwięcej konfliktów karpiarz/spinningista/letnik..

  Panowie, ważne żeby się na wzajem szanować, w innym przypadku słowo zakaz wejdzie do języka potocznego na Muro.

  Myślę że na tą chwilę to wszystko, zobaczymy co przyniesie czas.

  Do zobaczenia nad wodą.

  Pozdrawiam

 • c_r_100 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 5 + / -

  Witam,
  w związku z naszym Sobotnim spotkaniem na wstępie chciałbym podziękować wszystkim obecnym za poświęcony czas. Fajnie ze można było się spotkać i na spokojnie wyjaśnić sobie pewne kwestie.
  Nie mogę napisać że problem znikł bo tak nie jest a uchwała zapewne dzisiaj wysłana zostanie do zarządu Okręgu. Natomiast na ten moment żadnego zakazu nie ma, a może i nigdy nie będzie, czas pokaże.
  Na pewno można się do tego przyczynić pokazując kulturę i chęć nie utrudniania innym nad zbiornikiem, za chwilę wyjaśnię jak.
  Ważna informacją dla wedkarzy jest ta, że sama woda ma jak gdyby 3 zarządców:
  - UG Koźminek - właściciel gruntów
  - Państwowe Gospodarstwo Wodne Polskie Wody - zarządca wód na terenie kraju
  - PZW Koło WSK - organizacja wędkarska
  i nie wszystkim jest ze sobą po drodze, szczególnie UG Koźminek i PZW z racji rożnych wizji zagospodarowania zbiornika.
  Stąd min. znaki zakazu wokoło zbiornika i zakazy biwakowania poza "wyznaczonymi strefami"
  Są to zakazy krzywdzące dla wedkarzy ale ustanowione przez UG.
  Miedzy innymi te zakazy spowodowały przeniesienie się karpiarzy z nasypów i pojawienie się ich w miejscach gdzie nie do końca są mile widziani - przeciwległy brzeg (rozwijający się w kierunku innych form rekreacji).
  Wracając do tematu zakazu, na spotkaniu z Prezesem staraliśmy się wytłumaczyć że z naszego punktu widzenia oznaczanie łowisk karpiarskich oryginalnymi markerami zabieranymi po zasiadce powinno ograniczyć do minimum jakiekolwiek konflikty z innymi wędkarzami wędkującymi z łodzi. Ustaliliśmy również nie pisaną zasadę że wywózka nie może być dalej niż do połowy szerokości zbiornika w miejscu w którym wędkujemy. Niestety w ubiegłym roku zdarzały się przypadki że karpiarze wywozili zestawy z brzegu bardziej rekreacyjnego pod zielonkę na drugim brzegu (potwierdzona informacja przez uczestników spotkania) - takie wywózki nie mogą mieć miejsca. Dodatkowo poruszony został temat górnego wymiaru karpia - 60cm który zniesiony został przez okręg, a który warto by przywrócić.
  Tym samym w tym roku na zbiorniku..

 • mjanek Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  I jak po spotkaniu?

 • Cieślak Mateusz Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

  Jeśli prezes Górka organizuje spotkanie dotyczące pewnych zmian to ja chętnie wezmę udział :) do tego chciałbym z nim poruszyć inny temat, mam nadzieję że będzie więcej chętnych podjąć merytoryczną dyskusję w celu znalezienia jak najlepszego kompromisu dla poszczególbych grup wędkarzy.
  Pozdrawiam

 • Janaszczyk Piotr Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  kaliszwsk

  Do kol. c_r_100 i michallipinski
  Prezes obserwując te przepychanki, a nie chcąc wpisywać się w ten tok rozumowania zaprasza w/w kol. na spotkanie na stanicy Murowaniec w sobotę 03.02.2018r. o godz.: 11:00

 • c_r_100 Data dodania: 1 rok temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • michallipinski Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

  Nikomu z nas nie przeszkadza, że nad zestawami pływają kajaki, rowery wodne czy spinningisci. Chodzi o nieuzasadniony zakaz wprowadzający zakaz wywózki.

 • jamnik123 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 4 + / -

  Stawiając markery na całym zbiorniku . S pinningiści i rowery wodne, kajaki będą rozgrywać slalom i myśleć żeby nie trafić pana Karpiarza. HA. ha.

 • c_r_100 Data dodania: 1 rok temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • jamnik123 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  Można zrobić wywózkę 50 m i tyle kol. cr100 ,jeżeli używasz słów MY, Wy oni to rzeczywiście jesteś jeszcze w okresie komuny i po przeciwnej stronie barykady. Karpiarze opłacają taką samą składkę a zajmują większą część zbiornika i nie respektują Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb nie dotyczy to tylko Murowańca.

 • michallipinski Data dodania: 1 rok temu Oceń: 2 + / -

  Nikt nie ma pretensji czy zażaleń do spinnigistów. Chodzi tylko o wprowadzenie zakazu wywózki...

 • mjanek Data dodania: 1 rok temu Oceń: 4 + / -

  Uczestniczyłem w tym zebraniu sprawozdawczym i potwierdzam słowa wedkarz2013 ,a największym paradoksem jest to że wspomniana grupa wędkarzy to w mniejszości spinningiści czy pływający łódkami.Byli to zwykli wędkarze łowiący z gruntu z brzegu.Niezrozumiałe jest dla mnie również fakt stawiania markerów 100-200 m od brzegu .Jeśli obowiązuje zakaz łowienia z łodzi 50 m od brzegu to również łowiąc z brzegu wyrzucając zestaw dalej niż 50 m od brzegu robie to na własne ryzyko i musze liczyć się z tym iż ktoś łowiący z łódki przestrzegający RAPR zaczepi go.

 • wedkarz2013 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 4 + / -

  jako że zostałem wywołany do odpowiedzi nie znajomośc Statutu i RAPR prowadzi do szeregu nieporozumień . Sprawozdanie z działalności koła następuje za rok poprzedni , budżet , plan pracy wnioski przedstawione na zebraniu zatwierdzają poprzez głosowania uczestnicy zebrania na tj. 2018. Słowo zebranie organizacyjne nie ma tu miejsca. Tak się dzieje na wszystkich zebraniach poszczególnych kół. Wniosek przedstawiła grupa wędkarzy a nie Zarząd koła. Poruszona kwestia spinningista -- karpiarz ale trzeba jeszcze dołączyć do tematu czysto rekreacyjne używanie zbiornika i w/g RAPR każdy użytkownik może poruszać się w odległości nie mniejszej niż 50 m od brzegu itd. i tu jest jeden z problemów. Na te i inne pytania odpowiadał na zebraniu prezes Zbyszek myślę że i na te odpowie , ale wyczuwam taką grożę w ostatnim pytaniu. pozdrawiam

 • c_r_100 Data dodania: 1 rok temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • c_r_100 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  ....Panie Prezesie Zbyszku czy składki Pana kolegów, tych samych którzy przetrzymują swoje łódki na terenie campingów WSK ale i nie tylko tych, są inne niż nasze - karpiarzy ? Czy te pieniądze były zarobione ciężej niż nasze ? Czy za ich składki kupujecie więcej ryb ? czy z ich skladek macie wiekszy udział ?Czy ich zamiłowanie do wędkowania z łódki stawia Pan wyżej niż nasze do wyczekiwania czasem i 3 dni na upragnionego karpia ? Czy w kole WSK są równi i równiejsi ? Koledzy i nie koledzy ?
  Chciałbym aby się Pan dobrze zastanowił nad odpowiedzią.

  Z góry dziękuje i pozdrawiam !

  Kolega po kiju

 • c_r_100 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 2 + / -

  Witam ! kolego wędkarz2013, pytasz dlaczego nie było karpiarzy, zapewne dlatego że jak to już nadmienił poniżej kolega Michał, zebranie sprawozdawcze za rok 2017 to nie zebranie organizacyjne na rok 2018. A że karpiarze nie mieli uwag do działań koła i związku w roku 2017, wręcz przeciwnie byliśmy zadowoleni z wprowadzenia wymiaru ochronnego karpia, ilości i jakości zarybień oraz ogólnych działań koła. No ale jak widać był to nasz duży błąd, ale ostatni jaki popełniliśmy - zapewniam. Skoro zebranie sprawozdawcze 2017 = zebranie organizacyjne 2018 to ja już rozumiem schemat myślenia organizatora.
  Co się tyczy motywacji do wprowadzenia zakazów to jest ona zaskakująca, gdyż jest powodowana konfliktem karpiarzy łowiących na dużych odległościach z brzegu z wędkarzami łowiącymi z łódki, tylko ze dla przykładu w okresie (wiosenno-letnim) czyli dobrego żerowania karpi na zbiorniku można spotkać około 30 karpiarzy i max. 5 spinningistów, i tu pojawia się pytanie, kto komu przeszkadza ?? No ale że wędkuje się cały rok to wiadomo że jesień należy do spinningistów (karpiarze też spinningują) i tu faktycznie przeważają spinningisci. Rozwiązanie jest proste, i było wielokrotnie poruszane przez spinningujacych z łódki, aby karpiarze kładli markery na skrajach łowisk, jest to jasny sygnał dla wędkujących na łódce w którym miejscu leżą karpiowe zestawy. Niestety wszyscy wiemy jak wygląda sytuacja z markerami na Murowańcu.
  Patrząc na to trochę z boku zauważyć można że niby wszystkich nas łączy jedna pasja, ale nie wszystkich już dobre relacje i chęć pogodzenia wszystkich zainteresowanych, stąd za chwilę pojawi się bezpośrednie pytanie do Pana prezesa..

 • michallipinski Data dodania: 1 rok temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • uzytkownik123 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 6 + / -

  kol. michalipinski czy ty masz pojęcie co ty piszesz . Uświadomie ciebie troszkę ogloszenie jest zgodne z regulaminem , porządek zebrania głosuje się na samym zebraniu . w tym wnioski i uchwały. Jakie przypadki ,jakie celowe działania trzeba być i poczytać Statut i tym podobne zarządzenia . Popatrz na inne ogłoszenia czy są pisane inaczej. I jeszcze jedno wnioski nie zgineły ze strony głównej tyko się przesuwają że względu na inne informacje . Moja propozycja jest taka dla innych kol. zakończyć z tobą dalszą dyskusje. Po drugie ślubu z tym kołem nie brałeś.Zawsze jest wybór a najlepiej pukni się w łeb i przejdz do świata żywych.

 • michallipinski Data dodania: 1 rok temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • michallipinski Data dodania: 1 rok temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • michallipinski Data dodania: 1 rok temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • uzytkownik123 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 9 + / -

  Kol. A.G. przestań z tą dziecinadą , twoje ego cię przerosło.

 • PRZEMEK Data dodania: 1 rok temu Oceń: 3 + / -

  gorczas1

  Zebranie sprawozdawcze Koła PZW przy WSK Kalisz za rok 2017odbyło się w dn.20.01.2018 r.Następne za rok.Pozdrawiam

 • michallipinski Data dodania: 1 rok temu Oceń: -6 + / -

  Rozwiń
 • mjanek Data dodania: 1 rok temu Oceń: 3 + / -

  Jak można przeczytać zebranie już się odbyło następne dopiero za rok

 • michallipinski Data dodania: 1 rok temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • jamnik123 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 6 + / -

  p.Andrzeju kolejny raz robisz zamieszanie , z tych wywodów to nawet dobrej zupy się nie nagotuje. Robisz z siebie wielkiego męczennika , a co takiego dobrego zrobiłeś do koła podaj jeden przykład poza sprzątaniem któregoś z zbiorników.Myślę że kolegów to tobie brakuje, prawda zawsze boli. Pozdrawiam kol. wędkarzy.

 • wedkarz2013 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 4 + / -

  andrus może podać numer tel. do eksperta bo nie wiem kto ma udzielić kol. odpowiedzi.

 • andrus Data dodania: 1 rok temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń
 • PRZEMEK Data dodania: 1 rok temu Oceń: 4 + / -

  gorczas1

  Z tego co dostarczyli protokólanci zebrania przeciw było 3 ,wstrzymało się 9 ,pozostali uczestnicy byli za.
  Kolejna rzecz z tego co pamiętam nie było wypowiedzi żadnego eksperta.Tylko wolna wypowiedź jednego z uczestników zebrania.

 • andrus Data dodania: 1 rok temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • wedkarz2013 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 5 + / -

  kol.koras 72 bardzo rosądny głos. Myślę że zarząd którego jestem członkiem rozpatrzy ten postulat. Ciekawi mnie gdzie byli karpiarze i nie tylko żeby bronić swoich racji . Nieobecni nie mają głosu.

 • koras72 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 14 + / -

  Jeśli zakaz wywózki jest naprawdę konieczny na zb. Murowaniec, to może niech on nie obejmuje całego zbiornika, tylko jego część. Np. od miejsca, w którym zbiornik ma mniej niż 300 m szerokości. Nie wierzę, że w okolicach tamy zbiornik jest za wąski na wywózki (ok. 600 m).

  Rozumiem, że wędkarze na łódkach też chcą połowić - ja łowię z brzegu, nie wywożę - ale pójdźcie na jakiś kompromis, nie odbierajcie karpiarzom możliwości łowienia, bo oni akurat w większości dbają o ryby bardziej niż duża część wędkarzy. Niech jedni i drudzy mają szansę połowić w spokoju.

  Górne wymiary mogłyby być jeszcze niższe, tj. 35 cm dla okonia i 80 cm dla szczupaka i sandacza - niech te ryby się odrodzą. Drapieżniki są bardzo ważne dla równowagi rybostanu, zapobiegają np. karłowaceniu ryb.

  Generalnie zmiany idą w dobrą stronę.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Co sądzisz o podniesieniu wymiaru ochronnego lina z 25cm na 30cm
Uważam, że to dobry pomysł
Nie mam zdania
Uważam, że to zły pomysł
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin