Wyniki zawodów

RELACJA Z ZAWODÓW WĘDKARSKICH O PUCHAR WÓJTA GMINY ŚW. KATARZYNA

Relacja z zawodów o Puchar Wójta

Gminy św. Katarzyna

W dniu 14 czerwca  na stawie k/Gimnazjum w Siechnicach rozegrano kolejne zawody wędkarskie o puchar Wójta Gminy Św. Katarzyna. Zawody rozgrywane już po raz dwunasty na stawie k/Gimnazjum w Siechnicach.Od godziny 7 trwały zapisy, w szranki o puchar stanęło 43 zawodników w tym pięciu juniorów z trzech kół wędkarskich z terenu Gminy, koło Zacisze z Siechnic organizator zawodów, koło Harpun ze Św. Katarzyny i koło Czarna Łacha z Siechnic oraz jeden zawodnik z koła Odra z Wrocławia. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9,00. Pogoda w tym dniu była typowo wędkarska z wiatrem w porywach dość silnym, zawodnicy wykazali się ogromną cierpliwością. W skupieniu oczekiwali na duże ryby. O godzinie 12,00 sędzia  sygnałem ogłosił koniec zawodów. Sędziowie podchodząc do każdego zawodnika, ważyli złowione ryby.

Komisja zawodów przystąpiła do obliczania wyników i ustalania kolejności miejsc zajętych w zawodach ,wypisywania pamiątkowych dyplomów. Już wszystko jest jasne. Prezes koła Zacisze zaprasza wszystkich na uroczyste zakończenie zawodów. Wita serdecznie przybyłego na zawody Wójta Gminy Św. Katarzyna mgr. Jerzego Fitk, oczywiście dziękuje za ufundowanie pucharów, nagród w postaci sprzętu wędkarskiego i dyplomów. Wójt Gminy dziękuje wszystkim zawodnikom za sportową i uczciwą rywalizację, gratuluje uzyskanych wyników. Następuje moment ogłaszania wyników i nagradzanie  zawodników. Są to puchary i dyplomy, oraz upominki rzeczowe. Zwycięzców dekoruje sam Wójt mgr Jerzy Fitek. W pierwszej kolejności nagradzani są juniorzy. Pierwsze miejsce zajął kol. Sławiński Oskar z koła Harpun ze Św. Katarzyny nagroda kołowrotek. Drugie miejsce zajął kol. Bosz Michał też z koła Harpun ,nagroda siatka na ryby. Trzecie miejsce zajął kol. Werocy Konrad z koła Zacisze, nagroda wędka . Czwarte miejsce zajął kol. Mielczarek Patryk z koła Zacisze, nagroda wędka . Piąte miejsce zajęła kol.Semeniuk Jagoda z koła Czarna Łacha, nagroda podbierak. Wszyscy juniorzy dodatkowo od Wójta otrzymali po czekoladzie. W kategorii seniorów pierwsze miejsce zajął kol. Janiszewski Dariusz  z koła Zacisze z wynikiem 3,35 kg ryb, drugie miejsce zajął kol Janiszewski Marek z wynikiem 2,77 kg ryb, trzecie miejsce zajął kol.  Budziar Waldemar z koła Zacisze z wynikiem 2,26 kg. ryb.Zawodnicy otrzymali puchary i dyplomy. Czwarte miejsce zajął kol. Ładowski Tadeusz z koła Zacisze, piąte miejsce zajął kol. Dziadek Ryszard z koła Czarna Łacha , szóste miejsce zajął kol Niemczyk Krzysztof z koła Zacisze zawodnicy ci otrzymali pamiątkowe Dyplomy. Zawody dobiegły końca Prezes koła Zacisze Zbigniew Janiszewski podziękował wszystkim zawodnikom i obiecał że zawody o Puchar Wójta będą kontynuowane w latach następnych ,kto nie zdobył nagród nic straconego bo za rok będzie okazja do rewanżu. Zawody zakończył posiłek przy kiełbasie z grila, był okazją do wymiany  opowieści o przygodach znad wody. Kiełbasy starczyło nie tylko dla  wszystkich zawodników jak również obecnych osób. Całość imprezy przebiegała w miłej i spokojnej atmosferze.