Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Profesor żył o wiele za krótko

Aktualności | 2009-03-13 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

Trwają uroczystości pogrzebowe profesora Zbigniewa Religi. - Profesor żył o wiele za krótko. Za krótko, jak na człowieka, który uratował tyle istnień ludzkich - powiedział prezydent Lech Kaczyński - podaje PAP

Prof. Zbigniew Religa był lekarzem ludzkich serc i człowiekiem o wielkim sercu, oddaję mu hołd - powiedział prezydent Lech Kaczyński podczas uroczystości pogrzebowych profesora w Warszawie.

Prezydent przypomniał życiorys zawodowy i polityczny prof. Religi. Zaznaczył, że dokonał on przełomu w polskiej kardiochirurgii. - Miał olbrzymie sukcesy naukowe, które owocują dziś i będą owocowały w przyszłości, ale największym sukcesem są ci ludzie, którzy by nie żyli, a są wśród nas - podkreślił L. Kaczyński. Dodał, że profesor uratował tysiące istnień ludzkich.

Prezydent przypomniał, że prof. Religa stał się najbardziej znanym z polityków w kraju. W ocenie L. Kaczyńskiego, odniósł sukces jako minister zdrowia - przygotował także reformę służby zdrowia.

Następnie prof. Religę pożegnał marszałek Sejmu Bronisław Komorowski i w imieniu PiS - Jarosław Kaczyński.

Uroczystości pogrzebowe odbywają się na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej w Warszawie. Ceremonia ma charakter świecki, ponieważ profesor był zdeklarowanym ateistą. W ceremonii uczestniczą m.in. prezydent Lech Kaczyński, premier Donald Tusk, minister zdrowia Ewa Kopacz, parlamentarzyści, byli ministrowie zdrowia, a także profesorowie medycyny, lekarze i pielęgniarki.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.