Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Zmarł Zbigniew Dziedzic

Aktualności | 2009-05-27 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

Z nieukrywanym smutkiem i wielkim bólem cały wędkarski świat przyjął wiadomość o śmierci Zbigniewa Dziedzica, wybitnego wędkarza, sportowca, wychowawcy wielu pokoleń zawodników i trenerów. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie 23 maja, miał 73 lata. Należał do pokolenia pionierów nowoczesnego wędkarstwa, a jednocześnie od chwili wstąpienia do PZW w 1950 roku był aktywnym i ofiarnym działaczem Związku, organizatorem życia wędkarskiego w Krakowie i w Małopolsce. Zawsze twórczy i aktywny dał się poznać jako wybitny członek Zarządu Głównego PZW wielu kadencji oraz wieloletni prezes Okręgu PZW w Krakowie. Honorowy Członek PZW.

Zbigniew Dziedzic położył wielkie zasługi w rozwoju sportu wędkarskiego oraz popularyzacji wędkarstwa wśród dzieci i młodzieży. W latach 80-tych ubiegłego wieku był wieloletnim trenerem kadry narodowej, uznanym autorytetem wędkarstwa spławikowego. Autor książek, które stały się podwalinami sportowego wędkarstwa spławikowego: ,,Wędkarski sport gruntowy’’ i  ,,Wędkarstwo spławikowe’’. Dał się poznać jako gorący zwolennik nadania PZW statusu polskiego związku sportowego, a jednocześnie bardzo aktywnie współtworzył niezbędne dokumenty i programy. Trudno pogodzić się z myślą, że nie ma Go już wśród nas. Ale pamięć o Jego wędkarskich dokonaniach i społecznym dorobku pozostanie, dając nam i naszym następcom szansę skorzystania z Jego myśli, z Jego doświadczeń.

 

W imieniu Zarządu Głównego PZW oraz wszystkich polskich wędkarzy, którzy bardzo wysoko i zasłużenie cenili  Zbyszka przekazuję Jego najbliższym oraz współpracownikom i przyjaciołom wyrazy serdecznego współczucia i głębokiego żalu.

 

Eugeniusz Grabowski

Prezes Zarządu Głównego PZW

 

Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Krakowie zawiadamia, że pogrzeb naszego zmarłego Kolegi Zbigniewa Dziedzica odbędzie we czwartek 28 maja o godzinie 14.00 na cmentarzu na ul. Zawiłej w Krakowie.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.