Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Posiedzenie Prezydium ZG PZW – lipiec 2019

Aktualności | 2019-07-26 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

26 lipca 2019 r. w Domu Wędkarza w Warszawie odbyło się posiedzenie Prezydium ZG, któremu przewodniczył Prezes ZG PZW– kol. Teodor Rudnik . W posiedzeniu uczestniczyli - przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej - kol. Dariusz Gacek, przewodniczący Głównego Sądu Koleżeńskiego - kol. Kazimierz Białas i Rzecznik dyscyplinarny ZG – kol. Henryk Mach.

 

Po przyjęciu porządku obrad i protokół z ostatniego posiedzenia przedstawiono wnioski i projekty uchwał w następujących sprawach:

- wyrażenia zgody na realizację wniosków Gospodarstwa Rybackiego PZW w Suwałkach w ramach programu operacyjnego „Rybactwo i Morze 2014-2020” połączonej z udziałem pełnomocnictwa do podpisywania umów na zadania określone we wnioskach. Wniosek wraz z projektem uchwały przedstawił kol. Wiesław Heliniak – Wiceprezes ZG ds. ochrony i zagospodarowania wód. Wniosek dotyczył m.in. zakupu łodzi wykorzystywanej do prowadzenia monitoringu oraz ochrony wód gospodarstwa. Uchwała została podjęta.

 

Wiceprezes ds. sporty – Kol. Zbigniew Mośko przedstawił wnioski dotyczące:

- ustalenia składu reprezentacji na Mistrzostwa świata seniorów  w wędkarstwie spławikowym, Serbia 2019;

- rozszerzenia składu kadry juniorów na Mistrzostwa świata w wędkarstwie rzutowym.

Uchwały zostały podjęte.

 

Następnie przewodniczący komisji problemowych ZG PZW oraz Dyrektor Biura ZG PZW, przedstawili informacja z działalności komisji i pracy biura ZG PZW za I półrocze 2019 r., w oparciu o roczne plany pracy przygotowane na kadencję 2017 – 2021.

 

Kol. Dariusz Gacek – Przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej przedstawił wyniki kontroli przeprowadzonych w Okręgu w Toruniu i Katowicach. Poinformował, że w obu przypadkach, zarzuty stawiane we wnioskach kierowanych do GKR, nie potwierdziły się.

 

Kol. W. Heliniak, poinformował, o zakończeniu przez Komisję ds. ochrony i zagospodarowania wód prac nad wnioskami i projektem Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb, który zostanie skierowany na wrześniowe posiedzenie Zarządu Głównego.

 

Prezes ZG T.Rudnik i kol. Z.Mośko przedstawili wniosek dotyczący wyrażenia zgody na organizację XXXII Indywidualnych Spinningowych Mistrzostw Polski Seniorów na j. Orzysz przez podmiot zewnętrzy, wg. procedur określonych w Zasadach Organizacji Sportu Wędkarskiego. Po dyskusji, członkowie Prezydium wyrazili zgodę i podjęli stosowna uchwałę.

 

Na zakończenie omówiono projekt uchwały dotyczącej zwołania na 15 września br. Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów Okręgu PZW w Koszalinie w celu uzupełnienia składu władz i organów. Uchwała zostanie poddana procedurze głosowania elektronicznego przez Zarząd Główny.

 

 [MM]

Poleć znajomemu

Zdjęcia