Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Prezydium ZG PZW, 29.05.2009 r: fundusze unijne, bilans Związku, sport i rozwój PZW w internecie

Aktualności | 2009-06-01 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

W Domu Wędkarza w Warszawie 29 maja pod przewodnictwem prezesa ZG PZW Eugeniusza Grabowskiego obradowało Prezydium ZGPZW.

 

W pierwszym punkcie obrad zapoznano się z informacją nt. projektów rozporządzeń Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczących Ustawy o wspieraniu zrównoważonego rozwoju sektora rybackiego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego na lata 2007–2013, którą przedstawił dr Janusz Wrona, zastępca dyr. Departamentu Rybołówstwa MRiRW. Wskazano na możliwości przygotowania przez okręgi PZW  programów z wykorzystaniem środków unijnych, a także w związku z tworzeniem się Lokalnych Grup Rybackich.

 

Następnie dokonano przeglądu projektów uchwał przygotowanych na posiedzenie Zarządu Głównego PZW, a zwłaszcza bilansu Związku za 2008 rok, regulaminu centralnego funduszu wspomagającego remonty mienia Związku i spraw bieżących związanych z przebiegiem kampanii sprawozdawczo-wyborczej w okręgach PZW.

 

W sprawach dotyczących sportu wiceprezes Adam Zwarycz przedstawił do zatwierdzenia składy kadry narodowej na ME seniorów w wędkarstwie muchowym, ME w wędkarstwie spławikowym. Następnie przyjęto projekt uchwały dotyczącej intencji zorganizowania przez PZW w latach 2011–2012 Mistrzostw Świata juniorów w wędkarskie rzutowym z powierzeniem ich organizacji okręgowi PZW w Poznaniu. Z kolei Prezydium ZG przychyliło się do wniosku GKS i podjęło uchwałę o rezygnacji z udziału reprezentacji Polski kobiet w tegorocznych Mistrzostwach Świata w wędkarstwie spławikowym.

 

Następnie Prezydium ZG wysłuchało informacji wdrożeniu programu Aquarius do monitorowania gospodarki rybackiej w PZW, a także zapoznało się z założeniami ogólnopolskiej akcji społecznej przeciwdziałania kłusownictwu ,,STOP KŁUSOLOM’’, które przedstawili w imieniu spółki Rybobranie.pl kol. Mariusz Drozdowski i Antoni Kustusz. Po dyskusji   zaakceptowano jej założenia programowe i organizacyjne.

 

Antoni Kustusz

rzecznik prasowy ZG PZW

 

Fot. Antoni Kustusz

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.