Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Goście z Węgier

Aktualności | 2009-06-01 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

1 czerwca br. w siedzibie Zarządu Głównego PZW odbyło się spotkanie przedstawicieli władz Związku Wędkarskiego Odnogi Dunaju w Rackeve. Gości z Węgier reprezentowali: Kol. dr Molnar Pàl i Kol. Tóth Istvan. Była to kolejna wizyta gości z Węgier, którzy są zainteresowani współpracą z naszym Związkiem. Reprezentują oni 30 tys. wędkarzy, zorganizowanych w 29 kołach i gospodarują  na odcinku 65 km starorzecza Dunaju i kilku jeziorach. Znani są z gospodarności i umiejętności pozyskiwania środków unijnych na działalność wędkarską oraz dobrej współpracy w ramach samorządów lokalnych.

 

W czasie interesującej rozmowy poruszono tematy dotyczące rozwoju turystyki wędkarskiej, współpracy naukowo-badawczej i wymiany doświadczeń w zakresie pracy  dziećmi i młodzieżą. Poinformowali o interesującej metodzie redukcji szlamu rzecznego za pomocą specjalnego szczepu bakterii (metoda japońska) i wyhodowania nowej odmiany karpia odpornego na zakażenia wirusem KHV. Z Zarządu Głównego delegacja kolegów z Węgier udała się do Gdańska, na zaproszenie Zarządu Okręgu, z którym aktywnie współpracuje od 3 lat.

 

W Zarządzie Głównym w rozmowach uczestniczyli kol. Eugeniusz Grabowski, prezes ZG i kol. Władysław Waligóra, dyr.biura Zarządu Głównego.

 

                                                                                                                      tekst: E.G

                                                                                                                      zdj.: M.Cichy

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.