Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Prezydium ZG PZW, 27.06.2009 r.

Aktualności | 2009-06-30 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

projekt poselski Ustawy o sporcie, funkcjonowanie jednostek terenowych, spór o teren działania kół PZW ,,Nowe Koło’’ Sławno, ,,Karaś’’ Postomino i ,,Łosoś’ należące do ZO PZW w Koszalinie

W Domu Wędkarza w Warszawie 27 czerwca br. pod przewodnictwem sekretarza ZG PZW, kol. Wojciecha Zuszka, obradowało Prezydium ZG PZW.

 

W pierwszym punkcie obrad podjęto dyskusję nad założeniami poselskiego projektu Ustawy o sporcie, które przedstawił pan Wiesław Wilczyński, dyr. Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Stołecznego. W dyskusji wskazano na podstawy stanowiska ZG PZW w tej sprawie, które zawarto w piśmie do Ministra Sportu stwierdzającej, iż PZW chce, aby za zgodą Ministra Sportu stowarzyszenia osób fizycznych mogły funkcjonować na zasadach polskich związków sportowych. W. Wilczyński omówił różnice, jakie znajdują się w projektach ministerialnym i poselskim, a także przedstawił przebieg prac legislacyjnych. Członkowie Prez. ZG, po wymianie poglądów, wyrazili nadzieję, iż przygotowywane zmiany w Ustawie o sporcie stworzą dogodne warunki do rozwoju sportu amatorskiego, rekreacji, a także rozwoju dyscyplin nieolimpijskich.

 

W następnym punkcie obrad dokonano analizy działalności organizacyjno-finansowej jednostek terenowych PZW. Wstępu do dyskusji w oparciu o materiały zebrane z badania bilansów okręgów PZW w ostatnich czterech latach dokonał kol. Waldemar Gozdek, skarbnik ZG PZW. W dyskusji wskazano na pojawiające się zróżnicowanie kondycji ekonomicznej pomiędzy okręgami. Informację przyjęto do wiadomości i uznano, jako dobrą podstawę do opracowania materiału na XXIX KZD.

 

Z kolei kol. W. Zuszek przedstawił informację o przebiegu 40. okręgowych zjazdów delegatów, a następnie rozpatrzono pismo Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Słupsku w sprawie nie wykonania przez zarząd okręgu PZW w Koszalinie własnych uchwał dot. określenia terenu działania kół: ,,Nowe Koło’’ Sławno, ,,Karaś’ Postomino oraz ,,Łosoś’’ oraz w sprawie nierównego traktowania członków Związku na łowiskach specjalnych Okręgu PZW w Koszalinie. Prezydium ZG PZW, po wysłuchaniu informacji prezesów okręgów w Koszalinie – kol. Janusza Nyka i w Słupsku – kol. Teodora Rudnika, uznało, iż sytuacja prawna kół utworzonych przez ZO PZW w Koszalinie, a faktycznie działających na terenie okręgu PZW w Słupsku powinna być przez ZO PZW w Koszalinie ustalona  i uregulowana na podstawie Statutu PZW, zaś dalsze kroki dotyczące podjęcia stosowanych uchwał rozstrzygających ten konflikt postanowiono skierować pod obrady ZG PZW.

 

W sprawach różnych wysłuchano informacji kol. Władysława Ogrodowczyka, przew. GKR, dotyczącej wyników kontroli przeprowadzonej w Gospodarstwie Rybackim PZW w Suwałkach, a następnie podjęto uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zorganizowanie Międzynarodowych Mistrzostw Polski w dyscyplinie spławikowej seniorów i młodzieży U-22 w Poznaniu oraz w sprawie ustalenia składu reprezentacji Polski juniorów na Mistrzostwa Świata w wędkarstwie rzutowym – Szwajcaria 2009 r., a także w sprawie składu repr. Polskiej Młodzieży U-22 na MŚ w dyscyplinie spławikowej – Portugalia 2009 r.

 

Antoni Kustusz

rzecznik prasowy ZG PZW

 

Fot. Antoni Kustusz

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.