Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Stop przegradzaniu rzek - powiedzieli dziś protestujący wędkarze w Koszalinie (wideo)

Aktualności | 2009-11-05 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

Protest ogólnopolski "Stop polskim elektrowniom wodnym, Stop przegradzaniu rzek", odbył się także w Koszalinie. Organizatorem zgromadzenia był Polski Związek Wędkarstwa.


- Zabudowa rzeki to także jej śmierć- mówił dziś Janusz Nyk, prezes koszalińskiego PZW


Protest przeciwko zabudowie rzek odbył dziś o godzinie 14. na ul. Andersa. Organizatorem zgromadzenia był Polski Związek Wędkarstwa z prezesem Januszem Nyk na czele. Protestujący sprzeciwiają się przegradzaniu oraz hydrotechnicznej zabudowie rzek.

Była to akcja poparcia dla moratorium na małe elektrownie wodne. Protesty odbyły się wczoraj w całej Polsce o podobnej porze m. in. w Gdańsku, Krakowie, Warszawie.

- Dunajec był pretekstem do rozpoczęcia całej akcji. Na tej najpiękniejszej polskiej rzece postawiono aż 38 hydro elektrowni. To śmierć dla tej rzeki.- powiedział dziś na proteście prezes PZW Janusz Nyk -W naszym regionie nie brakuje rzek, które zostały zniszczone poprzez właśnie taką elektrownię. Mówię między innymi o Gwdzie w Gołębiewie. Tam hydroelektrownia zatrzymała bieg rzeki. Gwda jest pocięta zabudowaniami jak stawy paciorkowe. - mówił organizator zgromadzenia.

Podczas protestu zostały przekazane Wojewodzie Zachodniopomorskiemu, Marszałkowi Województwa Zachodniopomorskiego, Staroście Powiatu Koszalińskiego oraz Prezesowi Oddziału w Koszalinie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie materiałów przedstawiających skalę problemu jakim jest hydroenergetyczna zabudowa wód.

 

 

 

 

 

 

źródło: gk24.pl

Poleć znajomemu