Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Zarząd Główny PZW, 27.03.2010 r.

Aktualności | 2010-03-29 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

budżet związku, zmiany w sporcie, sprawy bieżące

W Domu Wędkarza w Warszawie 27 marca br. odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego PZW, któremu przewodniczył prezes ZG, kol. Eugeniusz Grabowski. W obradach uczestniczył przew. GKR, kol. Władysław Ogrodowczyk.

 

W pierwszym punkcie obrad, na wniosek skarbnika ZG kol. Waldemara Gozdka, podjęli jednogłośnie uchwałę w sprawie budżetu PZW na 2010 rok, który po stronie przychodów wykaże 141 658 tys. zł, a po stronie kosztów 138 731 tys. zł. W uchwale tej zatwierdzono, wchodzące w skład budżetu Związku, budżety jednostkowe Zarządu Głównego PZW, Gospodarstwa Rybackiego PZW w Suwałkach oraz redakcji PZW ,,Wiadomości Wędkarskie.  Jednocześnie zobowiązano wszystkie jednostki PZW do przestrzegania zasad przeznaczania składki na cele określone w uchwale XXIX KZD PZW (rozd.DI ust. 3 i 7).

 

Następnie prezes ZG, kol. E. Grabowski poinformował zebranych o decyzjach podjętych przez zarządy okręgów w sprawie poprawy bezpieczeństwa obrotu znakami wartościowymi składek członkowskich, a członkowie ZG wysłuchali także informacji o krokach naprawczych, które podjęto w Zarządzie Okręgu PZW w Słupsku, które przedstawił prezes ZO, kol. Teodor Rudnik. Wskazano na potrzebę zdecydowanego określania obowiązków pracowniczych w biurach ZO oraz doskonalenia systemu szkoleń skarbników kół.

 

Z kolei Zarząd Główny podjął decyzje w sprawach majątkowych, o które wnioskowały zarządy okręgów PZW we Wrocławiu i w Słupsku, a następnie podjął uchwałę o nadaniu sztandarów okręgom w Rzeszowie i Tarnowie oraz kołom PZW nr 44 Warszawa Południe  i nr 42 w Małkini (Okręg Mazowiecki PZW). Podjęto także decyzje o potrzebie znowelizowania dotychczasowych regulacji związkowych związanych z regulaminem nadawania i wręczania sztandarów PZW.

 

Następnie wiceprezes ds. sportu i młodzieży kol. Mirosław Iwański przedstawił szereg projektów uchwał dotyczących funkcjonowania sportu, w tym także zmian w regulaminie Głównego Kapitanatu Sportowego, powołania reprezentacji Polski w wędkarstwie muchowym, powołania trenerów kadr narodowych. Kol. M. Iwański przedstawił także informację o stanie przygotowań do Mistrzostw Świata w wędkarstwie muchowym na rzece San oraz Klubowych Mistrzostw Świata w wędkarstwie spławikowym na rzece Warta w Poznaniu.

 

W kolejnym punkcie obrad Zarząd Główny PZW zatwierdził uchwały Prezydium ZG podjęte w okresie pomiedzy posiedzeniami ZG PZW.

 

Z kolei dyr. biura ZG PZW kol. Władysław Waligóra przedstawił informacje o przebiegu i wynikach narady dyrektorów biur okręgów i członków okręgowych komisji rewizyjnych, która odbyła się 2-4 marca br. w Spale. Wskazano na potrzebę uzupełnienia takich szkoleń częścią seminaryjna, a także na konieczność dostarczenia do biur ZO materiałów poglądowych z treścią wystąpień prelegentów.

 

Zebrani wysłuchali także informacji wiceprezesa ZG ds. zagospodarowania i ochrony wód kol. Macieja Brudzińskiego o przebiegu prac nad nowelizacją ustawy o rybactwie śródlądowym oraz przebiegiem prac dotyczących rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie konkursów ofert na obwody rybackie.

 

Kolejnym punktem obrad było podjęcie uchwały w sprawie poczty elektronicznej w PZW, którą przyjęto jednogłośnie.

 

Na zakończenie posiedzenia prezes Eugeniusz Grabowski dokonał oceny przebiegu centralnych obchodów 60 – lecia Polskiego Związku Wędkarskiego, zwracając się z wyrazami wdzięczności za przekazane życzenia i udział w obchodach do wszystkich gości jubileuszu oraz okręgów PZW.

 

- Obchody naszego związkowego jubileuszu potwierdziły ogromny autorytet jaki uzyskał PZW zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Pokazał, że nie zmarnowaliśmy tych 60. lat w pracy dla wędkarzy i na rzecz wędkarstwa, że wypracowaliśmy taki model gospodarki rybackiej i wędkarskiej, który zapewnia dobre warunki do jej dalszego rozwoju w Polsce na wiele następnych lat – podkreślił kol. E. Grabowski, przekazując jednocześnie na ręce członków ZG dla wszystkich wędkarzy i członków PZW serdeczne życzenia wielkanocne.

 

Antoni Kustusz

Rzecznik prasowy ZG PZW

 

Fot. Antoni Kustusz

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.