Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Prezydium ZG PZW, Warszawa, 28.05.2010 r.: przygotowania do posiedzenia ZG oraz sprawy różne.

Aktualności | 2010-05-29 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

W Domu Wędkarza w Warszawie odbyło się 28 maja br. posiedzenie Prezydium ZG PZW, któremu przewodniczył kol. Eugeniusz Grabowski, prezes ZG PZW.

 

W pierwszym punkcie posiedzenia dokonano analizy dokumentów oraz projektów uchwał przygotowanych na posiedzenie ZG PZW. Informacje i propozycje w tej sprawie złożyli kol. kol. Maciej Brudziński, Mirosław Iwański, Waldemar Gozdek i Wojciech Zuszek. Omówiono treść i wnioski wynikające z łącznego sprawozdania finansowego (bilansu) Polskiego Związku Wędkarskiego i sprawozdań jednostkowych, wchodzących w skład sprawozdania łącznego za 2009 rok, a więc sprawozdań Zarządu Głównego PZW, Gospodarstwa Rybackiego PZW w Suwałkach, Redakcji PZW ,,Wiadomości Wędkarskie’’, a także z treści analizy działalności organizacyjno-finansowej jednostek terenowych PZW wg stanu na dzień 31 grudnia 2009 r., przygotowanej przez Biuro ZG PZW w oparciu o sprawozdania finansowe zarządów okręgów.

 

Następnie wysłuchano informacji kol. M. Brudzińskiego nt. skutków powodzi i jej wpływu na gospodarkę rybacko-wędkarską w okręgach. Największe straty w infrastrukturze gospodarki rybacko-wędkarskiej poniosły okręgi w Bielsku Białej, Tarnobrzegu, Opolu, ale nadal trwa szacowanie strat w zakresie produkcji materiału zarybieniowego, hodowli ryb oraz w bazie stanic i przystani wędkarskich. Informację uzupełnił kol. Stanisław Lisak, którzy przedstawił wyniki analiz i wnioski z posiedzenia Krajowej Rady Gospodarki Wodnej, która oceniała sytuację powodziową w kraju.

 

Kol. M. Brudziński przedstawił także wyniki pracy Komisji Zagospodarowania i Ochrony Wód, która na swojej konferencji w Spale wysunęła wnioski dotyczące zmian w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb. Na wniosek kol. M. Brudzińskiego przyjęto także stanowisko w sprawie wniosku ZO w Opolu dot. zniesienia limitu i okresu ochronnego bolenia (negatywną opinię Komisji Zagospodarowania i Ochrony Wód skierowano do rozpatrzenia przez użytkownika wód) oraz w sprawie wniosku ZO PZW w Poznaniu dot. przepisów o łowiskach specjalnych, które postanowiono utrzymać w mocy.

 

Następnie wysłuchano informacji o stanie przygotowań do Klubowych MŚ w wędkarstwie spławikowym oraz MŚ w wędkarstwie muchowym, zwłaszcza wobec informacji o skutkach powodzi na terenie przyszłych zawodów. Uznano stan przygotowań za zadawalający i zaakceptowano decyzje podjęte przez organizatorów.

 

Wysłuchano także informacji kol. Jerzego Szczecińskiego o wynikach posiedzenia Kongresu CIPS, który odbył się w Dakarze (Senegal), na którym Polska została uwzględniona jako organizator kilku ważnych imprez międzynarodowych.

 

Prezydium wysłuchało także informacji kol. Zbigniewa Bedyńskiego w sprawie działań Komisji Promocji oraz propozycji wydawnictw promujących wędkarstwo.

 

Antoni Kustusz

Rzecznik prasowy ZG PZW

 

Fot. Antoni Kustusz

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin