Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Prezydium ZG PZW, Warszawa, 28.05.2010 r.: przygotowania do posiedzenia ZG oraz sprawy różne.

Aktualności | 2010-05-29 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

W Domu Wędkarza w Warszawie odbyło się 28 maja br. posiedzenie Prezydium ZG PZW, któremu przewodniczył kol. Eugeniusz Grabowski, prezes ZG PZW.

 

W pierwszym punkcie posiedzenia dokonano analizy dokumentów oraz projektów uchwał przygotowanych na posiedzenie ZG PZW. Informacje i propozycje w tej sprawie złożyli kol. kol. Maciej Brudziński, Mirosław Iwański, Waldemar Gozdek i Wojciech Zuszek. Omówiono treść i wnioski wynikające z łącznego sprawozdania finansowego (bilansu) Polskiego Związku Wędkarskiego i sprawozdań jednostkowych, wchodzących w skład sprawozdania łącznego za 2009 rok, a więc sprawozdań Zarządu Głównego PZW, Gospodarstwa Rybackiego PZW w Suwałkach, Redakcji PZW ,,Wiadomości Wędkarskie’’, a także z treści analizy działalności organizacyjno-finansowej jednostek terenowych PZW wg stanu na dzień 31 grudnia 2009 r., przygotowanej przez Biuro ZG PZW w oparciu o sprawozdania finansowe zarządów okręgów.

 

Następnie wysłuchano informacji kol. M. Brudzińskiego nt. skutków powodzi i jej wpływu na gospodarkę rybacko-wędkarską w okręgach. Największe straty w infrastrukturze gospodarki rybacko-wędkarskiej poniosły okręgi w Bielsku Białej, Tarnobrzegu, Opolu, ale nadal trwa szacowanie strat w zakresie produkcji materiału zarybieniowego, hodowli ryb oraz w bazie stanic i przystani wędkarskich. Informację uzupełnił kol. Stanisław Lisak, którzy przedstawił wyniki analiz i wnioski z posiedzenia Krajowej Rady Gospodarki Wodnej, która oceniała sytuację powodziową w kraju.

 

Kol. M. Brudziński przedstawił także wyniki pracy Komisji Zagospodarowania i Ochrony Wód, która na swojej konferencji w Spale wysunęła wnioski dotyczące zmian w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb. Na wniosek kol. M. Brudzińskiego przyjęto także stanowisko w sprawie wniosku ZO w Opolu dot. zniesienia limitu i okresu ochronnego bolenia (negatywną opinię Komisji Zagospodarowania i Ochrony Wód skierowano do rozpatrzenia przez użytkownika wód) oraz w sprawie wniosku ZO PZW w Poznaniu dot. przepisów o łowiskach specjalnych, które postanowiono utrzymać w mocy.

 

Następnie wysłuchano informacji o stanie przygotowań do Klubowych MŚ w wędkarstwie spławikowym oraz MŚ w wędkarstwie muchowym, zwłaszcza wobec informacji o skutkach powodzi na terenie przyszłych zawodów. Uznano stan przygotowań za zadawalający i zaakceptowano decyzje podjęte przez organizatorów.

 

Wysłuchano także informacji kol. Jerzego Szczecińskiego o wynikach posiedzenia Kongresu CIPS, który odbył się w Dakarze (Senegal), na którym Polska została uwzględniona jako organizator kilku ważnych imprez międzynarodowych.

 

Prezydium wysłuchało także informacji kol. Zbigniewa Bedyńskiego w sprawie działań Komisji Promocji oraz propozycji wydawnictw promujących wędkarstwo.

 

Antoni Kustusz

Rzecznik prasowy ZG PZW

 

Fot. Antoni Kustusz

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (5)

 • wegorzlapek Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  Mam pytanie. Gdzie mogę zapoznać się z analizami dokumentów oraz projektami uchwał z posiedzenia Prezydium ZG PZW z dn 28 maja 2010r. ? Czy takowe są ogólnodostępne, publikowane, czy też są utajniane?

 • ToBoki Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  toboki

  Podział terytorialny (województwa) w obecnej sytuacji nie mają nic wspólnego z okręgami a także nic wspólnego z obwodami rybackimi oraz nic wspólnego z dorzeczami.
  W takim razie mam pytanie po co okręgi mają być zgodne z województwami?
  Moim zdaniem nie ma to żadnego uzasadnienia.
  Pozdrawiam.

 • aquarius Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

  aquarius

  raczek585 - ogólnopolska karta wędkarska istnieje, uwierz mi! I ZG PZW nic do niej nie ma, bo wydawana jest przez starostwa lub urzędy miejskie. Ale mam pytanie. Co Ci przeszkadza istnienie np. Okręgu w Gorzowie?

 • P. Krzysztof Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  Zgodnie z informacja telefoniczną jaka uzyskałem z Zespołu Prezydialnego ZG PZW to cytuję
  [quote]no Wasza wina, ze nie ma dopłaty krajowej, wędkarze sami tak wybrali ...[/quote]
  Później Pan mówił jeszcze o drastycznym spadku wykupywanych "krajówek" itd.
  Tak więc opierając się o takie informacje, mimo iż sam chętnie wędkuję wszędzie gdzie jestem to nie dziwi mnie decyzja ZG PZ.
  Dla rozluźnienia zacytuję luźną uwagę zasłyszana w siedzibie Okręgu Katowice:
  [quote] Wędrowniczkom pozostaje płacić, przyjemności kosztują ..."[/quote]

  Nasuwa się tylko jeden wniosek:
  Opłacać składki członkowskie i okręgowe w Okręgach gdzie umieją się dogadać (porozumienia) z największą ilością "starych województw" (swoja drogą minęło już sporo czasu od zmiany podziału administracyjnego w Polsce ..... może czas to zauważyć w ZG PZW :wink: )

 • raczek585 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  A kiedy ZG PZW przywroci ogolnopolska karte wedkarska? Kiedy zostanie zmniejszona ilosc Okregow do ilosci wojewodztw??

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin