Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności - archiwum

Wędkarze dumą swojej gminy

Aktualności | 2008-09-09 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

Pierwsze koło wędkarskie powstało w Małkini Górnej, gminnej miejscowości nad Bugiem, już w 1948 roku i było jednym z pierwszych, które zgłosiły się do nowopowstałego w 1953 roku PZW. Późniejsze losy małkińskich wędkarzy różnie się układały. Powstały koła zakładowe i gminne, które nie zawsze ze sobą współpracowały, ale obecnie, po połączeniu się w jedno silne koło, w którym działa 543 członków, wszyscy wspólnie pod wodzą prezesa Bogdana Ojdany, już jako Koło PZW nr 42 Okręgu Mazowieckiego PZW obchodzili 7 września swoje 60-lecie zorganizowanego wędkarstwa w Małkini Górnej.

Obchody poprzedziły zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży rozegrane 6 września na starorzeczu Bugu, tzw. Burzysku oraz zawody spinningowe, które odbyły się 7 września na Bugu w okolicach Nura. Jubileuszowe spinningowanie wygrał Darek Frąckiewicz z koła PZW nr 80 w Łomży, który złowił bolenia o masie 2055 g, przed Mirosławem Biegajem z koła nr 42 w Małkini, także boleń, 1775 g oraz Arkadiuszem Kowalewskim z koła PZW nr 41 w Ostrowi Maz., który złowił 9 okoni o masie 1380 g.

Wszystkim uczestnikom dziecięcych zmagań, oraz najlepszym spinningistom nagrody i puchary wręczali przybyli na jubileuszowe obchody prezesi: ZG PZW kol. Eugeniusz Grabowski oraz Okręgu Mazowieckiego, kol. Zbigniew Bedyński.


Po tej miłej uroczystości w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu odbyło się spotkanie różnych pokoleń wędkarzy, którzy wnieśli swój wkład do dorobku małkińskiego koła. Przybyli wójt gminy Marek Kubaszewski i przew. Rady Gminy, także członek zarządu koła, Jan Chaberski. Wszyscy najpierw obejrzeli i gorąco oklaskiwali występ dzieci z SP nr 1 w Małkini, prezentujących ekologiczne treści w formie cygańskiego romansu. Następnie prezes Eugeniusz Grabowski wręczył zarządowi koła złotą zbiorową odznakę ,,Za zasługi dla Wędkarstwa’’, a także udekorował prezesa koła kol. Bogdana Ojdanę Złotą Odznaką PZW z Wieńcami oraz kapitana sportowego koła Adama Zacheję Srebrną Odznaką PZW. Wręczył także kołu pamiątkowy puchar ZG PZW. Z kolei prezes Zbigniew Bedyński przekazał działaczom koła pamiątkową paterę oraz władzom gminy medale ze zasługi dla mazowieckiego wędkarstwa.


W trakcie spotkania pojawiła się idea ufundowania kołu sztandaru i wójt M. Kubaszewski stwierdził, iż dla podkreślenia ogromnego dorobku i autorytetu, jakim cieszą się małkińscy wędkarze, gmina pokryje połowę jego kosztów, natomiast na najbliższej sesji Rady Gminy przekaże władzom koła PZW stosowne listy gratulacyjne i nagrody, by w ten sposób jeszcze bardziej podkreślić społeczną pozycję koła PZW w życiu gminy.


Koło PZW nr 42 wyróżnia się nie tylko w działalności sportowej i w pracy z dziećmi, ale także w ochronie wód, o czym bardzo dobrze świadczy współpraca z PSRyb. oraz działalność własnego oddziału SSRyb. wyposażonego w nowoczesną łódź i samochód terenowy, zdobyte dzięki pomocy gminy i starostwa ostrowskiego. Uczestnicy jubileuszowego spotkania mogli w przerwie podziwiać tę łódź, ale była to dobra okazja, by rozmawiać o możliwości zakupienia nowego, mocniejszego silnika. Życzenia tej i podobnej, życzliwej treści od uczestników i gości jubileuszu pojawiły się w księdze pamiątkowej i oby się spełniły jak najszybciej.


Antoni Kustusz

Rzecznik prasowy ZG PZW


Fot. Antoni Kustusz

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin