Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności - archiwum

Wędkarze dumą swojej gminy

Aktualności | 2008-09-09 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

Pierwsze koło wędkarskie powstało w Małkini Górnej, gminnej miejscowości nad Bugiem, już w 1948 roku i było jednym z pierwszych, które zgłosiły się do nowopowstałego w 1953 roku PZW. Późniejsze losy małkińskich wędkarzy różnie się układały. Powstały koła zakładowe i gminne, które nie zawsze ze sobą współpracowały, ale obecnie, po połączeniu się w jedno silne koło, w którym działa 543 członków, wszyscy wspólnie pod wodzą prezesa Bogdana Ojdany, już jako Koło PZW nr 42 Okręgu Mazowieckiego PZW obchodzili 7 września swoje 60-lecie zorganizowanego wędkarstwa w Małkini Górnej.

Obchody poprzedziły zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży rozegrane 6 września na starorzeczu Bugu, tzw. Burzysku oraz zawody spinningowe, które odbyły się 7 września na Bugu w okolicach Nura. Jubileuszowe spinningowanie wygrał Darek Frąckiewicz z koła PZW nr 80 w Łomży, który złowił bolenia o masie 2055 g, przed Mirosławem Biegajem z koła nr 42 w Małkini, także boleń, 1775 g oraz Arkadiuszem Kowalewskim z koła PZW nr 41 w Ostrowi Maz., który złowił 9 okoni o masie 1380 g.

Wszystkim uczestnikom dziecięcych zmagań, oraz najlepszym spinningistom nagrody i puchary wręczali przybyli na jubileuszowe obchody prezesi: ZG PZW kol. Eugeniusz Grabowski oraz Okręgu Mazowieckiego, kol. Zbigniew Bedyński.


Po tej miłej uroczystości w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu odbyło się spotkanie różnych pokoleń wędkarzy, którzy wnieśli swój wkład do dorobku małkińskiego koła. Przybyli wójt gminy Marek Kubaszewski i przew. Rady Gminy, także członek zarządu koła, Jan Chaberski. Wszyscy najpierw obejrzeli i gorąco oklaskiwali występ dzieci z SP nr 1 w Małkini, prezentujących ekologiczne treści w formie cygańskiego romansu. Następnie prezes Eugeniusz Grabowski wręczył zarządowi koła złotą zbiorową odznakę ,,Za zasługi dla Wędkarstwa’’, a także udekorował prezesa koła kol. Bogdana Ojdanę Złotą Odznaką PZW z Wieńcami oraz kapitana sportowego koła Adama Zacheję Srebrną Odznaką PZW. Wręczył także kołu pamiątkowy puchar ZG PZW. Z kolei prezes Zbigniew Bedyński przekazał działaczom koła pamiątkową paterę oraz władzom gminy medale ze zasługi dla mazowieckiego wędkarstwa.


W trakcie spotkania pojawiła się idea ufundowania kołu sztandaru i wójt M. Kubaszewski stwierdził, iż dla podkreślenia ogromnego dorobku i autorytetu, jakim cieszą się małkińscy wędkarze, gmina pokryje połowę jego kosztów, natomiast na najbliższej sesji Rady Gminy przekaże władzom koła PZW stosowne listy gratulacyjne i nagrody, by w ten sposób jeszcze bardziej podkreślić społeczną pozycję koła PZW w życiu gminy.


Koło PZW nr 42 wyróżnia się nie tylko w działalności sportowej i w pracy z dziećmi, ale także w ochronie wód, o czym bardzo dobrze świadczy współpraca z PSRyb. oraz działalność własnego oddziału SSRyb. wyposażonego w nowoczesną łódź i samochód terenowy, zdobyte dzięki pomocy gminy i starostwa ostrowskiego. Uczestnicy jubileuszowego spotkania mogli w przerwie podziwiać tę łódź, ale była to dobra okazja, by rozmawiać o możliwości zakupienia nowego, mocniejszego silnika. Życzenia tej i podobnej, życzliwej treści od uczestników i gości jubileuszu pojawiły się w księdze pamiątkowej i oby się spełniły jak najszybciej.


Antoni Kustusz

Rzecznik prasowy ZG PZW


Fot. Antoni Kustusz

Poleć znajomemu

Zdjęcia