Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności - archiwum

Prezydium ZG PZW 30.06.2007 r.: ocena realizacji uchwał XXVIII KZD i analiza funkcjonowania jednostek terenowych PZW

Aktualności | 2007-07-03 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

W ,,Domu Wędkarza’’ siedzibie ZG PZW w Warszawie 30 czerwca br. pod przewodnictwem kol. Eugeniusza Grabowskiego, prezesa ZG PZW, obradowało Prezydium ZG PZW. W trakcie posiedzenia wysłuchano informacji o przebiegu realizacji uchwały XXVIII KZD, które przedstawili kol. kol.: Janusz Nyk, Adam Zwarycz, Wojciech Zuszek i Waldemar Gozdek. Uznano, że zarówno na szczeblu centralnym, jak i terenowym systematycznie realizuje się podjęte na Zjeździe uchwały. J. Nyk wskazał jednak na opory użytkowników wód przed wdrożeniem systemu oznakowania łowisk wędkarskich, a także niewielkie zaangażowanie okręgów PZW do pozyskiwania środków unijnych i inwestowanie w odnawianie majątku trwałego PZW.A. Zwarycz uznał, iż kalendarz wszystkich wydarzeń sportowych oraz założenia reformy sportu wyczynowego są realizowane zgodnie z harmonogramem, a w listopadzie br. odbędzie się podsumowanie wyników roku sportowego. Podjęto także pracę nad opracowaniem kategoryzacji łowisk do wędkarstwa sportowego oraz zasad prowadzenia na nich gospodarki rybackiej. A. Zwarycz podkreślił znaczenie sportu kwalifikowanego dla promocji PZW i jego celów działania, podając przykład takich działań na Mistrzostwach Polski kobiet i juniorek, które 29 czerwca rozpoczęły się w Skierniewicach.

Podczas oceny funkcjonowania jednostek terenowych za 2006 rok wykorzystano zestawienia analityczne przygotowane na podstawie sprawozdań finansowych zarządów okręgu. Ustalono, iż w trakcie dwudniowego posiedzenia wyjazdowego ZG PZW, które odbędzie31.08 – 1.09 br. okręgi, które wymieniono w tej analizie, jako prowadzące działalność w warunkach pewnego ryzyka finansowego, przygotują wyjaśnienia oraz analizy uzasadniające taki stan rzeczy. Wystąpienia w tej sprawie do zarządów okręgów przygotuje skarbnik ZG, kol. Waldemar Gozdek.

W następnej części posiedzenia przyjęto plan pracy ZG oraz Prez. ZG na II półrocze 2007 r., a także podjęto uchwałę o unieważnieniu pkt. 4 uchwały ZG PZW w Krośnie dotyczącej systemu składek i opłat na wodach górskich w okręgu, w którym dopuszczono możliwość wielokrotnego wykupywania rocznej składki okręgowej, jako sprzecznej ze statutowymi zasadami kształtowania składek związkowych. Podjęto także decyzję dotyczącą zastosowania rozwiązań internetowych w procesie przygotowywania się do egzaminu na kartę wędkarską, powierzając przygotowanie odpowiednich rozwiązań spółce Rybobranie.pl.

W sprawach różnych wysłuchano relacji delegacji PZW, którą tworzyli kol. kol.: Ewa Bystydzieńska, Jerzy Szczeciński i Jerzy Kowalski dotyczącą przebiegu i wyników obrad Kongresu CIPS, który odbył się w dniach 9-10 maja br. Kongres przyjął rezygnację PZW z organizacji Olimpiady Wędkarskiej 2010 i wobec braku zainteresowania innych związków dalszą organizacją takiej imprezy nie ustalił nowego terminu. Jednocześnie pojawiły się możliwości powierzenia Polsce w tym terminie  organizacji rangi mistrzostw świata w poszczególnych dyscyplinach wędkarskich: spławik, mucha. Dokonano niezbędnych zmian statutowych, a także zapowiedziano przejście federacji rzutowej do struktury CIPS.

Prezydium ZG PZW, na wniosek kol. A. Zwarycza, zatwierdziło także składy reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata i Europy w dyscyplinach rzutowych (zob. Sport w PZW).

Antoni Kustusz
Rzecznik prasowy PZW

Fot. Antoni Kustusz

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin