Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności - archiwum

"Sprzątanie świata - Polska 2007"

Aktualności | 2007-08-22 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

Polski Związek Wędkarski jest partnerem tegorocznej kampanii

  • Fundacja Nasza Ziemia zaprasza wszystkie koła wędkarskie do udziału w zbliżającej się, już XIV edycji, kampanii "Sprzątanie świata - Polska 2007". Tegoroczna kampania odbędzie się w dniach 14, 15 i 16 września. Jej hasło brzmi: "Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj. Świeć przykładem!".

  • W tym roku będziemy, jak zawsze, likwidować dzikie wysypiska - plagę polskich lasów, łąk i pól, brzegów rzek, jezior i stawów. Będziemy również mówić o oszczędzaniu - oszczędzaniu surowców naturalnych, wody, energii, materiałów. Chcemy zwrócić uwagę na problem zmian klimatyczych i na to, co każdy z nas może zrobić sam w domu, w szkole, aby środowisku było lżej. Zapraszamy wszystkie placówki oświatowe, organizacje społeczne, media, samorządy do udziału w kampanii.

  • Fundacja Nasza Ziemia przygotowała specjalne plakaty. Powinny być one eksponowane przez cały rok! Plakaty będą dostępne w Zarządach Okręgowych PZW w pierwszych dniach września.

  • Jesteśmy pewni, że każdy z nas ma realny wpływ na środowisko, w którym żyje. Działając razem i przestrzegając prostych zasad: "Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj.", możemy o wiele skuteczniej chronić nasze małe ojczyzny przed zniszczeniem i ekologiczną degradacją .

  • Oficjalny patronat na kampanią sprawuje Prezydent RP Lech Kaczyński oraz Ministerstwa: Środowiska, Edukacji oraz Gospodarki, a naszymi generalnymi partnerami są Lasy Państwowe, Polski Związek Łowiecki i Polski Związek Wędkarski.

  • Dodatkowe informacje o kampanii "Sprzątanie świata - Polska 2007" dostępne są na naszych stronach: www.naszaziemia.pl. Na stronie tej będą również dostępne informacje, jak m.in. zorganizować "Sprzątanie świata".

  • Uprzejmie prosimy wszystkie Zarządy Okręgowe oraz Koła Wędkarskie, aby już rozpoczęły przygotowania do akcji likwidacji dzikich wysypisk na swoich terenach. Najleiej, aby lokalne akcje były organizowane w dniach 14, 15 i 16 wrześnie. Jeżeli z przyczyn pogodowych lub innych, termin akcji trzeba będzie zmienić, to oczywiście jest to możliwe. Zachęcamy do współpracy w ramach akcji z lokalnymi szkołami oraz nadleśnictwami. Koniecznie o swoich działaniach i akcjach prosimy poinformować lokalne media i samorządy. Prosimy również przesłać do Fundacji Nasza Ziemia zdjęcia z akcji i ich zwięzły opis. Najciekawsze relacje umieścimy w naszym rocznym raporcie "Sprzątania świata". Wszystkie Koła PZW, które przeprowadzą akcję "Sprzątanie świata" otrzymają od Fundacji Nasza Ziemia dyplom uczestnictwa w kampanii.

Poleć znajomemu