Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności - archiwum

Nowy rozdział współpracy z WOPR

Aktualności | 2007-09-06 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

W siedzibie ZG PZW ,,Dom Wędkarza’’ w Warszawie 5 września doszło do podpisania nowej umowy o współpracy pomiędzy Polskim Związkiem Wędkarskim a Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Poprzednie porozumienie zawarte jeszcze w 1971 roku zdezaktualizowało się zarówno wobec nowych potrzeb i wymogów statutowych PZW, jak i wobec nowych zadań WOPR. Umowę o współpracy podpisali prezesi: ZG PZW kol. Eugeniusz Grabowski i ZG WOPR pan Jerzy Telak, którym towarzyszyli dyrektorzy biur zarządów głównych obu organizacji: kol. Władysław Waligóra i pani Agnieszka Wojtysiak.


W trakcie spotkanie omówiono efekty tegorocznych wspólnych działań np. w trakcie akcji ,,Woda bez promili’’. Jak poinformował p. Jerzy Telak do końca sierpnia utonęło w Polsce prawie 400 osób, w tym ponad połowa to osoby, które utonęły w trakcie wędkowania lub w związku z wędkowaniem. Wskazuje to na konieczność prowadzenia szerokiej akcji społecznej wyjaśniającej zagrożenia występujące nad wodą, w tym także dla wędkarzy.


W trakcie spotkania obaj prezesi ZG wymienili się pamiątkowymi plakietkami związkowymi i umówili się na dalsze spotkania celem systematycznej analizy przebiegu realizacji podpisanej umowy.


Antoni Kustusz

Rzecznik prasowy PZW


Fot. Antoni Kustusz

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin