Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności - archiwum

Prezydium ZG PZW

Aktualności | 2007-11-26 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

Warszawa, 24.11.2007 r. – wydawnictwa, sport, konferencja naukowa, wzrost ilości członków PZW ...

Prezydium Zarządu Głównego PZW, obradujące 24 listopada br. w Warszawie pod przewodnictwem prezesa ZG, kol. Eugeniusza Grabowskiego ustaliło tryb realizacji planu wydawniczego PZW na 2008 rok, z zaznaczeniem iż naczelnym zadaniem będzie szybkie uzupełnienie listy wydawnictw potrzebnych do szkolenia wędkarskiego i edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży, a także promocji działań PZW w związku z obchodami 50-lecia przynależności do CIPS oraz przyszłorocznym Dniem Wędkarza - 19 marca. W dyskusji dotyczącej tego zagadnienia uczestniczyli także zaproszeni goście: Andrzej Demianowicz, prezes Fundacji Ekonomistów Środowiska i Zasobów Naturalnych, Jan Marek Kochański, działacz PZW i kolekcjoner literatury wędkarskiej, Andrzej Zawisza, red. naczelny "Wiadomości Wędkarskie", Mariusz Drozdowski, prezes spółki "Polski Portal Wędkarski Rybobranie.pl". Wskazano na możliwości uzyskiwania środków zewnętrznych na potrzeby edukacji ekologicznej, a także wykorzystania funduszy zgromadzonych przez okręgi na potrzeby pracy edukacyjnej.


W następnym punkcie obrad przyjęto założenia programowe i organizacyjne konferencji naukowej oceniającej efekty wdrożeń i realizacji zadań określonych w operatach rybackich na wodach dzierżawionych przez PZW, która odbędzie się w Spale w dniach 19-21 marca 2008 r. Założenia przedstawił wiceprezes, kol. Janusz Nyk. Konferencja, której organizację w połowie kadencji zalecił XXVIII Krajowy Zjazd Delegatów, będzie bardzo szerokim forum dla wymiany doświadczeń oraz przedstawienia wyników badań dotyczących stanu gospodarki rybackiej i wędkarskiej prowadzonej przez PZW.


W kolejnym punkcie obrad dokonano oceny udziału reprezentacji Polski na MŚ i ME w 2007 r. Ocenę przedstawił wiceprezes ZG, kol. Adam Zwarycz. Jak poinformował reprezentanci Polski zdobyli w br. 27 medali MŚ i ME. Do reprezentacji włączono dużą grupę młodzieży, co potwierdza słuszność reformy sportu kwalifikowanego i zmiany w obliczaniu rankingów. Niestety nadal sport wędkarski boryka się z brakiem środków na występy reprezentacji (np. przyszłoroczne MŚ w wędkarskie muchowym, które mają się odbyć w Nowej Zelandii), odpowiednie treningi i wyjazdy pilotażowe. Kol. A. Zwarycz omówił także propozycje składów kadr narodowych na 2008 r. oraz treść terminarza imprez – patrz tabela. W podjętych uchwałach Prezydium ZG zatwierdziło przedłożone propozycje.


W sprawch różnych Kol. Czesław Pachowicz poinformował o ujęciu przez policję grupy kłusowników, wśród których był m.in. producent tzw. elektrycznych wędek.


Kol. Stanisław Lisak omówił sytuację, do jakiej doszło w rzekach pomorskich po stwierdzeniu masowego występowania chorób pleśniawki u ryb łososiowatych.


W sprawach organizacyjnych członkowie Prezydium zapoznali się z aktualnym zestawieniem danych dotyczących ilości członków PZW w okręgach. Wg stanu na dzień 31 października PZW liczy 572 751 członków, co stanowi wzrost o 5.06% w stosunku do stanu PZW na zakończenie 2006 roku, a o 5,10 % w stosunku do 31 października ub. roku – patrz tabela w załączeniu.


Antoni Kustusz

Rzecznik prasowy PZW

Poleć znajomemu

Załączniki

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin