Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności - archiwum

PZW odzyskał domenę ‘pzw.pl’

Aktualności | 2008-01-16 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

Po dwóch latach postępowania sądowego i wielu sporach prawnych na szczeblu różnych instancji sądowych Polski Związek Wędkarski uzyskał prawo posługiwania się domeną ‘pzw.pl’.

Nastąpiło to po wydaniu postanowienia z dn. 29 listopada 2007r. Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia Wydział I Cywilny, uznającego wyrok Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji w Warszawie oraz po zarejestrowaniu w dniu 8.01.2008r. przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową domeny 'pzw.pl', jako domeny użytkowanej przez PZW.


Przypomnijmy, że sprawę domeny 'pzw.pl', którą z naruszeniem praw do opatentowanego skrótu nazwy Polskiego Związku Wędkarskiego, tj. ‘PZW’ zarejestrował jako swoją, bez uprawnienia, pan Jacek Jóźwiak, a po jej sprzedaży, użytkowała łódzka spółka ,,Krokus’’.


Sprawę wytoczył Zarząd Główny PZW przed Sądem Polubownym ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji w Warszawie w 2005 roku. Sąd Polubowny uznał argumenty PZW, co oznaczało konieczność wycofania się spółki ,,Krokus’’ z użytkowania domeny ‘pzw.pl’.


Podjęte przez ZG PZW kroki prawne, mimo wielorakich prób podważenia słuszności argumentów Związku i wyroku sądu polubownego, okazały się skuteczne i obecnie domena ‘pzw.pl’ stanowi, zgodną z prawem, własność Polskiego Związku Wędkarskiego, o czym można się przekonać wpisując w przeglądarce ‘pzw.pl’.


Antoni Kustusz

Rzecznik prasowy PZW

Poleć znajomemu