Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

❗ Instrukcja wypełniania rejestru połowu ryb

Instrukcja wypełniania Rejestru połowu ryb

i Zestawienia rocznego

 

W związku ze zmianami przepisów, począwszy od 2011 roku w Rejestrze połowu ryb umieściliśmy pełny wykaz wód ogólnodostępnych naszego Okręgu, łowisk specjalnych kół PZW, a także zestawienie ograniczeń w wędkowaniu na poszczególnych akwenach. Przypominamy, że nie wszystkie wody objęte są obowiązkiem prowadzenia ewidencji połowów. Te, których on dotyczy podane są pogrubioną czcionką w wykazie wód. Przy nich znajduje się także numer łowiska, który należy wpisywać do Rejestru połowu ryb i Zestawienia rocznego.

 

Przed rozpoczęciem połowu wypełniamy rubryki Rejestru połowu ryb: „Data” (w kolejności dzień i miesiąc), „Nazwa łowiska” oraz „Nr łowiska”, które wpisujemy również w Zestawieniu rocznym.

 

Po złowieniu i zabraniu ryby w odpowiednich rubrykach rejestru  wpisujemy nazwę gatunku, ilość i wagę. Oznacza to nic innego, że rejestr możemy uzupełnić "w domu" wpisując tylko o te Ryby, które zabraliśmy z łowiska. Ryby, które na koniec wypuszczamy nie wpisujemy do rejestru.

 

Oto gatunki, które należy uwzględniać w rejestrze i później w zestawieniu:

szczupak

płoć

kleń

sandacz

leszcz

jaź

sum

lin

krąp

okoń

karaś posp.

wzdręga

boleń

amur

pstrąg pot.

miętus

brzana

łosoś /troć

węgorz

świnka

lipień

karp

certa

inne

 

Mile widziane jest wpisywanie szczegółowe ryb z grupy „inne” np.: ukleja, jazgarz, głowacica, itp. Liczbę złowionych i zabranych ryb oznaczamy w dalszym ciągu pionowymi kreskami „I” (jedna ryba jedna kreska). Rubrykę „waga” (łączna waga wszystkich ryb tego samego gatunku z dokładnością do 0,1 kg) możemy uzupełnić w domu po zważeniu ryb. Nie wpisujemy długości ciała ryb drapieżnych.

 

Przykładowe zapisy w Rejestrze połowu ryb:

Data

Nazwa łowiska

Nr

łowiska

Gatunek

ryby

Sztuki

Waga

03.05

Odra

3

szczupak

II

2,3

09.12

Łomianka

14

leszcz

III

2,7

 

 

 

jaź

II

1,6

 

Uwaga!: Rejestr (książeczka) pozostaje u wędkarza, z biegiem lat będzie on dla niego źródłem cennej wiedzy o jego połowach, a być może miłą pamiątką. Prosimy pamiętać, że najważniejszym dla nas dokumentem jest Zestawienie roczne (długa, wąska kartka). Jedynie ten dokument wędkarz zwraca skarbnikowi swego koła, a ten – przekazuje go do Okręgu. Rejestr połowu ryb służy jedynie do właściwego, końcowego wypełnienia Zestawienia rocznego.

 

W Zestawieniu rocznym wpisujemy podsumowane dane dotyczące poszczególnych łowisk, tzn. jego nazwę i numer, łączną ilość dni wędkowania spędzonych na jednym łowisku (uwzględniając także wyjazdy „puste”) masę oraz ilość ryb tego samego gatunku.

 

W przypadku skończenia rubryk znajdujących się w tabeli należy wykonać przedłużenie tabeli według zamieszczonego wzoru.

 

 

Miłego pobytu nad wodą.

 

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Czy powinno się wprowadzić dodatkową opłatę za wędkowanie ze środków pływających
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin