Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Kolejni kłusownicy odpowiedzą przed sądem

Wspólne działania funkcjonariuszy Policji i Społecznej Straży Rybackiej powiatu krośnieńskiego zakończyły się sukcesem. W poniedziałek nad ranem, zatrzymali oni dwóch mieszkańców gminy Dąbie, podejrzanych o nielegalny połów ryb na rzece Odra.

SSR Krosno Odrz

Kilka dni temu dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał telefon od funkcjonariusza Straży Rybackiej, który poinformował go, iż na rzece Odra w rejonie miejscowości Szczawno dochodzi do nielegalnego połowu ryb za pomocą sieci. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o nielegalny połów, doszło w chwili, gdy wyciągali oni sieci z wody. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Dąbie w wieku 39 i 49 lat, których doprowadzono do komendy. Cały sprzęt, który posiadali w/w zabezpieczony został przez policjantów, zaś ryby powróciły do wody.

W trakcie przesłuchania mężczyźni przyznali się do zarzucanego czynu i w porozumieniu z Prokuratorem Rejonowym w Krośnie Odrzańskim uzgodniono wobec nich karę. W przypadku 49-latka uzgodniono karę ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne wskazane przez Sąd w wymiarze 6 miesięcy po 20 godzin miesięcznie, zaś w przypadku 39-latka karę grzywny w wysokości 30 stawek dziennych przy przyjęciu wartości jednej stawki na kwotę 20 złotych. Ponadto wobec obu mężczyzn uzgodniono także solidarny obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody w całości, przepadek rzeczy służących do popełniania przestępstwa stanowiących dowód w sprawie, nawiązkę w wysokości 5 krotnej wartości przywłaszczonych ryb oraz podanie wyroku do publicznej wiadomości.

                                                                                      (SSR Krosno, KPP Krosno Odrz.)

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • brunoo Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

    brunoo

    Ty, kaszub, ty normalny jesteś czy jesteś jednym z tych kłusoli???????? Czy jedno i drugie?

  • kaszub33 Data dodania: 6 lat temu Oceń: -1 + / -

    Rozwiń

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin