Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

KONKURS EKOLOGICZNO-WĘDKARSKI DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH - FINAŁ

W poniedziałek, 7 maja, w siedzibie Okręgu PZW w Zielonej Górze odbył się finał pierwszej edycji Okręgowego Konkursu Ekologiczno-Wędkarskiego. Celem konkursu jest popularyzowanie idei wędkarstwa i działalności PZW wśród dzieci i młodzieży oraz poszerzenie wiedzy z zakresu wędkarstwa, zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą, etyki, ekologii i ochrony środowiska.

Do konkursu zaproszono uczniów wszystkich szkół podstawowych z terenu działania Okręgu PZW w Zielonej Górze. Szkoły, które przystąpiły do konkursu zgłosiły łącznie ok. dwustu uczniów do etapu szkolnego. Konkurs polegał na wypełnieniu przez zawodnika testu o tematyce ekologiczno-wędkarskiej w jak najkrótszym czasie. Test zawierał 30 pytań w tym 25 pytań testowych i 5 pytań opisowych: 3 dotyczące ryb (nazwa ryby, jej okres ochronny, wymiar ochronny i dzienny limit połowu) i 2 dotyczące roślin wodnych.


Do finału przystąpiło 20 laureatów konkursu z etapu szkolnego. Każdy z laureatów otrzymał nagrodę książkową i mógł walczyć o sześć nagród głównych w postaci bonów towarowych o wartości od 600 zł za miejsce pierwsze do 100 zł za miejsce szóste.


Najlepszy wynik w finale, tj. 39 punktów na 39 możliwych uzyskała Klaudia Szczerbata, uczennica Szkoły podstawowej nr 3 w Lubsku, która swój test rozwiązała w ciągu trzech i pół minuty...
Drugie miejsce wynikiem 37,5 pkt wywalczył Maciej Buczek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubsku, trzecie miejsce, 37 punktów, Hubert Tomaszewicz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jasieniu, czwarte miejsce, również 37 punktów (ale przy dłuższym czasie rozwiązywania testu), Bartosz Szymczak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku, piąte miejsce, 36 punktów, Wiktoria Postek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brodach, szóste miejsce, 36 punktów (dłuższy czas), Konrad Kossek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku.


Drużynowo najlepszy wynik uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom finału, gratulujemy najlepszej szóstce i najlepszej drużynie. Klaudii życzymy powodzenia na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Wędkarskich, na którą została zaproszona wraz ze zwycięzcami Okręgowej Olimpiady Młodzieży.


Dziękuję dyrektorom szkół, nauczycielom, wychowawcom, opiekunom, uczniom i ich rodzicom za pomoc w przeprowadzeniu etapów szkolnych i aktywne uczestnictwo w konkursie.
Dziękuję koledze Mirosławowi Kamińskiemu, Prezesowi Zarządu Okręgu PZW w Zielonej Górze oraz Pracownikom Biura Okręgu za pomoc w zorganizowaniu i sprawnym przeprowadzeniu finału konkursu.
Z wędkarskim pozdrowieniem
Grzegorz Rutkowski

 

Link do fotorelacji >>TUTAJ<<

Koło PZW nr 1 w Lubsku

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Czy powinno się wprowadzić dodatkową opłatę za wędkowanie ze środków pływających
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin