Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

KONKURS EKOLOGICZNO-WĘDKARSKI DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH - FINAŁ

W poniedziałek, 7 maja, w siedzibie Okręgu PZW w Zielonej Górze odbył się finał pierwszej edycji Okręgowego Konkursu Ekologiczno-Wędkarskiego. Celem konkursu jest popularyzowanie idei wędkarstwa i działalności PZW wśród dzieci i młodzieży oraz poszerzenie wiedzy z zakresu wędkarstwa, zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą, etyki, ekologii i ochrony środowiska.

Do konkursu zaproszono uczniów wszystkich szkół podstawowych z terenu działania Okręgu PZW w Zielonej Górze. Szkoły, które przystąpiły do konkursu zgłosiły łącznie ok. dwustu uczniów do etapu szkolnego. Konkurs polegał na wypełnieniu przez zawodnika testu o tematyce ekologiczno-wędkarskiej w jak najkrótszym czasie. Test zawierał 30 pytań w tym 25 pytań testowych i 5 pytań opisowych: 3 dotyczące ryb (nazwa ryby, jej okres ochronny, wymiar ochronny i dzienny limit połowu) i 2 dotyczące roślin wodnych.


Do finału przystąpiło 20 laureatów konkursu z etapu szkolnego. Każdy z laureatów otrzymał nagrodę książkową i mógł walczyć o sześć nagród głównych w postaci bonów towarowych o wartości od 600 zł za miejsce pierwsze do 100 zł za miejsce szóste.


Najlepszy wynik w finale, tj. 39 punktów na 39 możliwych uzyskała Klaudia Szczerbata, uczennica Szkoły podstawowej nr 3 w Lubsku, która swój test rozwiązała w ciągu trzech i pół minuty...
Drugie miejsce wynikiem 37,5 pkt wywalczył Maciej Buczek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubsku, trzecie miejsce, 37 punktów, Hubert Tomaszewicz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jasieniu, czwarte miejsce, również 37 punktów (ale przy dłuższym czasie rozwiązywania testu), Bartosz Szymczak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku, piąte miejsce, 36 punktów, Wiktoria Postek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brodach, szóste miejsce, 36 punktów (dłuższy czas), Konrad Kossek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku.


Drużynowo najlepszy wynik uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom finału, gratulujemy najlepszej szóstce i najlepszej drużynie. Klaudii życzymy powodzenia na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Wędkarskich, na którą została zaproszona wraz ze zwycięzcami Okręgowej Olimpiady Młodzieży.


Dziękuję dyrektorom szkół, nauczycielom, wychowawcom, opiekunom, uczniom i ich rodzicom za pomoc w przeprowadzeniu etapów szkolnych i aktywne uczestnictwo w konkursie.
Dziękuję koledze Mirosławowi Kamińskiemu, Prezesowi Zarządu Okręgu PZW w Zielonej Górze oraz Pracownikom Biura Okręgu za pomoc w zorganizowaniu i sprawnym przeprowadzeniu finału konkursu.
Z wędkarskim pozdrowieniem
Grzegorz Rutkowski

 

Link do fotorelacji >>TUTAJ<<

Koło PZW nr 1 w Lubsku

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin