Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich - 10-13.05.2018 Bolesławiec

Od 10 do 13 maja w Bolesławcu nad Prosną wędkarska młodzież z całej Polski rywalizowała w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich. Okręg PZW w Zielonej Górze reprezentowany był przez czteroosobową drużynę w składzie: Krzysztof Ksiuk, Lubsko 1, kat U-12, Kacper Karpiński, Zielona Góra 53, U-14 i Oskar Bojkowski, Lubsko 1, U-16. Drużynę zestawiono ze zwycięzców Olimpiady Okręgowej - Lubsko 28.04.2018 r.

Dodatkowo w zawodach startowała Klaudia Szczerbata, Lubsko 1, U-14, która wygrała Okręgowy Konkurs Ekologiczno-Wędkarski. Opiekę nad zawodnikami sprawowali rodzice, pani Monika Ksiuk, pan Tadeusz Karpiński i pan Andrzej Szczerbaty oraz Grzegorz Rutkowski jako opiekun i trener.
Podczas Olimpiady rozgrywane były cztery konkurencje: spławikowe zawody wędkarskie, turniej wiedzowy, zawody sprawnościowe i trójbój rzutowy.


Najlepsze wyniki, indywidualne i drużynowe, uzyskaliśmy w turnieju wiedzowym:
Krzysztof Ksiuk z kompletem punktów (wielkie brawa!) zajął drugie miejsce w swojej kategorii, Kacper Karpiński z jednym punktem straty był piąty, a Oskar Bojkowski był siódmy, co w konsekwencji przełożyło się na drugie miejsce drużynowo. Klasą dla siebie była Klaudia Szczerbata, która w czasie 2,33 min. rozwiązała test bezbłędnie, zajmując pierwsze miejsce w kategorii U-14. Rewelacyjny wynik Klaudii nie był przypadkiem, to już czwarty raz z rzędu napisała test bezbłędnie (pierwszy raz podczas etapu szkolnego Okręgowego Konkursu Ekologiczno-Wędkarskiego następnie podczas Okręgowej Olimpiady Młodzieży i w finale konkursu). Jako debiutantka na Olimpiadzie Ogólnopolskiej już wzbudziła podziw i uznanie zawodników, a nam sprawiła wiele radości.


Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych startach :)
Dodatkową konkurencją, rozgrywaną na Olimpiadzie po raz pierwszy, były zawody spinningowe. Tutaj drugie miejsce indywidualnie i trzecie dla drużyny wywalczył Kacper Karpiński. Gratulujemy!
Dziękuję zawodnikom za wzorową postawę i godne reprezentowanie Okręgu PZW w Zielonej Górze, dziękuję rodzicom zawodników za poświęcony czas i wszechstronną pomoc.

Z wędkarskim pozdrowieniem
Grzegorz Rutkowski

 

Link do fotorelacji >>TUTAJ<<

Koło PZW nr 1 w Lubsku

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin