Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich - 10-13.05.2018 Bolesławiec

Od 10 do 13 maja w Bolesławcu nad Prosną wędkarska młodzież z całej Polski rywalizowała w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich. Okręg PZW w Zielonej Górze reprezentowany był przez czteroosobową drużynę w składzie: Krzysztof Ksiuk, Lubsko 1, kat U-12, Kacper Karpiński, Zielona Góra 53, U-14 i Oskar Bojkowski, Lubsko 1, U-16. Drużynę zestawiono ze zwycięzców Olimpiady Okręgowej - Lubsko 28.04.2018 r.

Dodatkowo w zawodach startowała Klaudia Szczerbata, Lubsko 1, U-14, która wygrała Okręgowy Konkurs Ekologiczno-Wędkarski. Opiekę nad zawodnikami sprawowali rodzice, pani Monika Ksiuk, pan Tadeusz Karpiński i pan Andrzej Szczerbaty oraz Grzegorz Rutkowski jako opiekun i trener.
Podczas Olimpiady rozgrywane były cztery konkurencje: spławikowe zawody wędkarskie, turniej wiedzowy, zawody sprawnościowe i trójbój rzutowy.


Najlepsze wyniki, indywidualne i drużynowe, uzyskaliśmy w turnieju wiedzowym:
Krzysztof Ksiuk z kompletem punktów (wielkie brawa!) zajął drugie miejsce w swojej kategorii, Kacper Karpiński z jednym punktem straty był piąty, a Oskar Bojkowski był siódmy, co w konsekwencji przełożyło się na drugie miejsce drużynowo. Klasą dla siebie była Klaudia Szczerbata, która w czasie 2,33 min. rozwiązała test bezbłędnie, zajmując pierwsze miejsce w kategorii U-14. Rewelacyjny wynik Klaudii nie był przypadkiem, to już czwarty raz z rzędu napisała test bezbłędnie (pierwszy raz podczas etapu szkolnego Okręgowego Konkursu Ekologiczno-Wędkarskiego następnie podczas Okręgowej Olimpiady Młodzieży i w finale konkursu). Jako debiutantka na Olimpiadzie Ogólnopolskiej już wzbudziła podziw i uznanie zawodników, a nam sprawiła wiele radości.


Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych startach :)
Dodatkową konkurencją, rozgrywaną na Olimpiadzie po raz pierwszy, były zawody spinningowe. Tutaj drugie miejsce indywidualnie i trzecie dla drużyny wywalczył Kacper Karpiński. Gratulujemy!
Dziękuję zawodnikom za wzorową postawę i godne reprezentowanie Okręgu PZW w Zielonej Górze, dziękuję rodzicom zawodników za poświęcony czas i wszechstronną pomoc.

Z wędkarskim pozdrowieniem
Grzegorz Rutkowski

 

Link do fotorelacji >>TUTAJ<<

Koło PZW nr 1 w Lubsku

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Czy powinno się zakazać trollingu na wodach stojących w PZW Okręg w Zielonej Górze?
Tak
Powinien być za dodatkową opłatą
Powinien być dozwolony na wybranych łowiskach
Nie
Nie mam zdania
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin