Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Komunikat Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego w sprawie możliwości przeprowadzenia kampanii wyborczej w Związku

W dniu 19 września Zarząd Główny zatwierdził dokument - Ordynacja wyborcza do władz i organów Polskiego Związku Wędkarskiego.


Na jego podstawie odbywać się będą wybory podczas Okręgowych Zjazdów Delegatów i na Krajowym Zjeździe  Delegatów. Stanowi on również wytyczne dla Zarządów Okręgów dla uchwalenia ordynacji wyborczej dla Kół PZW.


Czteroletnia kadencja obecnych władz krajowych Związku, zgodnie  z § 18 ust.6 Statutu PZW, kończy się na XXXII Krajowym Zjeździe Delegatów, który powinien odbyć się w październiku 2021 r. 


Krajowy Zjazd Delegatów musi być poprzedzony walnymi zgromadzeniami sprawozdawczo-wyborczymi we wszystkich Kołach i wyborami na Okręgowych Zjazdach Delegatów.


Na podstawie jednoznacznego stanowiska przedstawicieli Okręgów, wyrażanego podczas odbywających się we wrześniu br. spotkań strefowych oraz w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie członków Związku,  Zarząd Główny postanowił nie podejmować na wrześniowym posiedzeniu decyzji o ogłoszeniu terminów przeprowadzenia kampanii sprawozdawczo-wyborczej, do czasu zniesienia ograniczeń i zagrożeń wynikających z pandemii COVID-19.  


Stan ogłoszonej i dotychczas nieodwołanej pandemii należy traktować jako zdarzenie losowe, niosące realne zagrożenia dla bezpieczeństwa zdrowia i życia członków PZW. W związku z tym, Zarząd Główny upoważnił Prezydium ZG do podjęcia decyzji zmierzających do rozpoczęcia i przeprowadzenia kampanii sprawozdawczo-wyborczej niezwłocznie, po zniesieniu ograniczeń.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin