Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Informacja dotycząca porozumień międzyokręgowych.

INFORMACJA DOT. POROZUMIEŃ MIĘDZYOKRĘGOWYCH

OBOWIĄZUJĄCYCH W ROKU 2014

 

1.      Na podstawie Porozumienia Strefy I zawartego 14 listopada 2013 r. w Darłowie w n/w okręgach wędkujemy na zasadzie wzajemnego honorowania okręgowych składek na zagospodarowanie i ochronę wód opłaconych w macierzystych okręgach:

 • Okręg PZW w Jeleniej Górze
 • Okręg PZW w Koszalinie
 • Okręg PZW w Legnicy
 • Okręg Nadnotecki PZW w Pile
 • Okręg PZW w Słupsku
 • Okręg PZW w Wałbrzychu

UWAGA : W składzie Strefy I nie ma Okręgu w Szczecinie, który nie przystąpił do aktualnego porozumienia, natomiast jest dodatkowo Okręg w Koszalinie przyjęty do Strefy I od 2014 r. W sprawie zasad wędkowania na wodach Okręgu w Szczecinie- w pkt. 2.6 informacji.

Wędkujących na wodach innych okręgów w ramach porozumienia Strefy I obowiązuje prowadzenie rejestrów połowów. Do tego celu przeznaczone są ostatnie kartki w rejestrach wydanych w poszczególnych okręgach. W przypadku wyczerpania miejsca na wpisy istnieje możliwość wykonania własnych „przedłużeń" wg. ustalonego wzoru. Brak prowadzenia rejestru stanowi wykroczenie wędkarza ścigane na obowiązujących zasadach.

2.      Na rok 2014 zawarto z niżej wymienionymi Okręgami porozumienia dwustronne na opisanych niżej zasadach:

2.1.            Z Okręgiem PZW w Kaliszu:

Członkowie obu okręgów po opłaceniu okręgowej składki na zagospodarowanie i ochronę wód w swoim Okręgu i wykupieniu okręgowej składki ulgowej:

 • Członkowie Okręgu Zielona Góra w Okręgu Kalisz za 52 zł.
 • Członkowie Okręgu Kalisz w Zielonej Górze za 68 zł za wody nizinne i 83 zł za wody górskie

2.2.           Z Okręgiem PZW w Katowicach:

Członkowie obu okręgów po opłaceniu okręgowej składki na zagospodarowanie i ochronę wód w swoim Okręgu i wykupieniu okręgowej składki ulgowej:

 • Członkowie Okręgu Zielona Góra w Okręgu Katowice za 50 zł.
 • Członkowie Okręgu Katowice w Okręgu w Zielonej Górze za 68 zł za wody nizinne i 83 zł za wody górskie

Zwolnieni z wnoszenia opłat są członkowie odznaczenia „Złotą odznaką z wieńcami".

2.3.           Z Okręgiem PZW w Poznaniu:

Członkowie obu okręgów po opłaceniu okręgowej składki na zagospodarowanie i ochronę wód w swoim Okręgu i wykupieniu okręgowej składki ulgowej:

 • Członkowie Okręgu Zielona Góra w Okręgu Poznań za 65 zł.
 • Członkowie Okręgu Poznań w Zielonej Górze za 68 zł za wody nizinne i 83 zł za wody górskie. Zwolnieni z wnoszenia opłat są członkowie odznaczenia „Złotą odznaką z wieńcami".

2.4.            Z Okręgiem PZW we Wrocławiu:

Członkowie Okręgu PZW w Zielonej Górze po opłaceniu okręgowej składki na zagospodarowanie i ochronę wód w swoim Okręgu. Porozumienie na zasadzie wzajemnego honorowania okręgowych składek za wędkowanie, bez konieczności wnoszenia dodatkowych opłat. Obowiązek prowadzenia rejestrów połowów - w ramach zezwolenia- rejestru wydanego we własnym okręgu.

2.5.           Z Okręgiem PZW w Gorzowie Wlkp. z uwagi na znaczne różnice kwotowe w wysokościach okręgowych składek na zagospodarowanie i ochronę wód (165 zł,140 zł);( 135 zł, 112 zł) Zarządy obu Okręgów znalazły rozwiązanie w umożliwieniu wędkowania na podstawie wykupu szczególnie korzystnych składek okresowych obowiązujących tylko dla wędkarzy tych dwóch okręgów. Opłaty te wynoszą :

 • Za 1 dzień z brzegu i z lodu 10 zł
 • Za 7 dni z brzegu i z lodu 20 zł
 • Za 14 dni z brzegu i z lodu 30 zł

UWAGA :  W Okręgów Gorzów Wlkp. obowiązuje jednorazowa opłata roczna za wędkowanie ze środków pływających wynosząca 25 zł. Wędkarze Okręgu Zielona Góra wykupujący składki okresowe na wody w użytkowaniu Okręgu w Gorzowie Wlkp. z zamiarem wędkowania z łodzi muszą dodatkowo wnieść taką opłatę. Natomiast wędkarze Okręgu Gorzów Wlkp. zamierzający wędkować  na wodach użytkowanych przez Okręg Zielona Góra zaliczanych do wód krainy pstrąga i lipienia, tzw. wód górskich są zobowiązani do wnoszenia opłat na wody górskie, które wynoszą:

 • Za 1 dzień z brzegu i z lodu 23 zł
 • Za 3 dni z brzegu i z lodu 30 zł
 • Za 7 dni z brzegu i z lodu 43 zł
 • Za 14 dni z brzegu i z lodu 50 zł

Dodatkowo porozumienie zezwala na wzajemne korzystanie wędkarzy obu okręgów z możliwości wędkowania na dozwolonych do wędkowania odcinkach rzeki Ilanka bez względu na przynależność do okręgu, na podstawie rocznych składek na zagospodarowanie i ochronę wód wniesionych w swoich macierzystych okręgach. Wniesienie takich składek w swoich okręgach jest podstawą umożliwiającą do skorzystania ze szczególnie preferencyjnych opłat okresowych.

2.6.          Z Okręgiem PZW w Szczecinie

Członkowie obu okręgów po opłaceiu okręgowej składki na zagospodarowanie i ochronę wód w swoim macierzystym Okręgu i wykupieniu okręgowej składki ulgowej:

 • Członkowie Okręgu Zielona Góra w Okręgu Szczecin: z brzegu - 70 zł na wodach nizinnych / 85 zł na wodach górskich / z łodzi 50 zł / metodą trollingową 80 zł
 • Członkowie Okręgu Szczecin w Okręgu Zielona Góra za 68 zł na wodach nizinnych / 83 zł wody górskie i nizinne

3.      Na podstawie porozumienia z 22 listopada 2012 r. zawartego w Pasewalk z Krajowym Związkiem Wędkarskim Brandenburgii i Krajowym Związkiem Wędkarskim Meklemburgii Pomorze Przednie na okres od 01 stycznia 2013 r. do 31.12. 2014 r. naszym wędkarzom przysługuje prawo wędkowania na wodach ogólnodostępnych po wykupieniu zezwolenia międzynarodowego w ustalonej równowartości 25 € (110 zł). Zezwolenie nie dotyczy wód zaliczanych do krainy pstrąga i lipienia (Salmonidenwasser) na których można wędkować po uiszczeniu dodatkowej opłaty w wysokości 50% opłaty aktualnej w danym roku dla wędkarzy niemieckich. Obowiązuje prowadzenie rejestru połowu - indywidualnie dla każdego wędkowania wg. oznaczeń wód użytkownika i gatunków wymienionych w rejestrze. Wędkowanie na wodach Związkowych Brandenburgii wymaga jednorazowego wniesienia obowiązującej opłaty administracyjnej za wędkowanie (w roku 2013 wynosiła 12 €). 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

 • Tonder Jakub Data dodania: 5 lat temu Oceń: 1 + / -

  Witam.
  Dziękuję za uwagę. Informację dotyczącą Okręgu PZW w Szczecinie uzupełniłem. Ponadto w zakładce "Porozumienia" opisałem porozumienie ze Szczecinem (oraz Gorzowem Wlkp.). Również zachęcam do odwiedzenia zakładki "Mapa porozumień", aczkolwiek mapa porozumień nie jest dostatecznie czytelna i może skomplikować ich zrozumienie. Mam nadzieję, że wszystkie tematy dotyczące porozumień zostały wyjaśnione. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

 • Świdźiński Adam Data dodania: 5 lat temu Oceń: 1 + / -

  zadama92

  "W sprawie zasad wędkowania na wodach Okręgu w Szczecinie- w pkt. 2 informacji."
  W pkt. 2 nic nie wspomniano o wodach Okręgu w Szczecinie.
  Prosił bym o uzupełnienie informacji.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Czy powinno się wprowadzić dodatkową opłatę za wędkowanie ze środków pływających
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin