Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Otwarcie stanicy wędkarskiej w Szczecinku.

Dziś (niedziela 19.06) rano 37 załóg wędkarskich (po dwóch wędkarzy na łodzi) rozpoczęło zmagania w I Zawodach Spinningowych “Szczecinek Wędkuje 2016”, uświetniających oddanie do użytku Stanicy Wędkarskiej na jeziorze Trzesiecko.

Do Szczecinka zjechało mnóstwo gości, nie tylko z regionu, ale też całego kraju. Na zmagania z naszymi szczupakami, okoniami i sandaczami udali się nie tylko szczecineccy wędkarze. Na Trzesiecku gościmy też wędkarzy, m.in. z: Koszalina, Bobolic, Połczyna, Miastka, Tychowa, Bornego Sulinowa, Darłowa, Sianowa, Człuchowa oraz Kalisza Pomorskiego.

– Spodziewaliśmy się wielu wędkarzy, ale nie aż tylu – z dumą podkreśla Andrzej Pilzek, szef szczecineckiego Koła PZW “Jesiotr”.

– Zawody rozgrywamy w dwóch kategoriach: dla dzieci i dorosłych. Dzieci łowią na spławik, z kolei dorośli wędkarze w parach (teamach) z łodzi polują na szczupaka, sandacza i okonia. Łowy w teamach są niezwykle atrakcyjne. Tym bardziej, że przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody. Pierwsza na podium para wędkarzy otrzyma nagrodę finansową w kwocie 1000 zł – do podziału. Będą też nagrody za kolejne miejsca. Dodatkowo spośród wszystkich pozostałych wędkarzy biorących udział w zawodach zostanie rozlosowany bon wartościowy.

Koło PZW “Jesiotr” w przygotowaniu i organizacji zawodów wspierają m.in.: Urząd Miasta Szczecinka, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Samorządowa Agencja Promocji i Kultury oraz Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna. Patronat medialny nad zmaganiami wędkarzy z rybami objął nasz Miejski Portal Informacyjny “Miasto z Wizją”.

– Roboty mamy przysłowiowy huk, pracujemy na stanicy już od godz. 5 rano – mówi Jacek Proć z OSiR-u. – Oczywiście, nie narzekamy, wręcz przeciwnie, cieszymy się.

O sprawy organizacyjne oraz o należyte przyjęcie naszych gości dba również pełnomocnik burmistrza Szczecinka ds. turystyki wędkarskiej Mariusz Getka.

Z okazji zawodów i otwarcia Stanicy Wędkarskiej (uroczystość będzie miała miejsce dziś po południu) OSiR i SAPiK przygotowały bogato zdobiony zdjęciami niżej podpisanego folder: “Szczecinek – Przewodnik Wędkarski”.

Wędkarze będą się zmagać z rybami do godz. 13. Zawody rozgrywane są na “żywej rybie”. W związku z tym nie obowiązują limity ilościowe. Organizatorzy ustalili za to wymiar ochronny ryb, które zostaną sklasyfikowane: szczupak i sandacz – 50 cm oraz okoń – 18 cm.

Tekst – Sławomir Włodarczyk;

a dodam od siebie że było warto przyjechać aby zobaczyć jak się robi wędkarskie imprezy, szczupaka i sandacza nie złowiono ale 22 teamy zapunktowały okoniem, największy miał 39 cm.

T.S.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.