Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Narada w hotelu "Forum" 4.08.2016

Wczoraj 4 sierpnia 2016 r. sala narad w hotelu Formuła w Koszalinie wypełniła się delegatami oraz prezesami kół wędkarskich PZW okręgu Koszalińskiego.

Na naradę przybyli z Warszawy Prezes ZG PZW Dionizy Ziemecki, Sekretarz ZG PZW Marian Magdziarz, obecni też byli pełnomocnik ZG PZW Andrzej Kuligowski oraz Dyrektor Biura OPZW  w Koszalinie.

Celem spotkania było omówienie aktualnej sytuacji w okręgu oraz omówienie dalszej działalności w następnych miesiącach. Zasygnalizowano też przygotowane zmiany do statutu PZW oraz ordynacji wyborczej.

Jednoznacznie stwierdzono, że do czasu wyjaśnienia i zakończenia śledztwa prokuratorskiego a tym samym zawieszenia działaczy byłych i obecnych członków Zarządu Okręgu w Koszalinie jest niemożliwy ponowny wybór do władz Okręgu.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • Tadeusz Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  Andrzej, może w pewnym stopniu masz rację, lecz uderz się w pierś i powiedz "mea culpa" moja wina też że tak się stało. Proponuję się nie "wybielać" mając za uszami, jesteś kontrowersyjny i nieobliczalny w swych działaniach. Daj spokój chłopie!
  Tadeusz.

 • Cieśla Andrzej Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  Komisarz od lutego niczego w okręgu nie zmienił. Jego rolą było zewidencjonowanie majątku okręgu. Ponieważ wynik finansowy okręgu będzie znany na koniec roku to potrzebny był kolejny pełnomocnik. ZG będzie miał rozeznanie jakie są długi okręgu jaki jest majątek i można się tylko domyślać ze te dane są potrzebne do połączenia okręgów. Obecnym pełnomocnikiem jest stażystka z okręgu która rok była na stażu później jak dyrektor poszedł na zwolnienie była przez 3 miesiące PO dyrektora. Myślicie ,że ta Pani która nie ma pojęcia o niezbędnych działaniach w PZW może uzdrowić ten okręg? Ta Pani ma do spełnienia pewne zadanie i jedynie czym jest zainteresowana to stanowisko i praca w PZW. Na OHZ Liśnica od lutego nic się nie dzieje. Kierownik ośrodka, ichtiolog którego pozyskaliśmy ogromnie zaangażowany w hodowli ryb którą już bardzo dobrze rozwijał nie znalazł u pełnomocnika wsparcia w doprowadzeniu Liśnicy do pełnej produkcji i zbilansowania dochodów w stosunku do kosztów. Nadal lisnica generuje około 200 tys strat rocznie. A ichtiolog bez wsparcia komisarza który nie był zainteresowany Liśnica odszedł.
  Nikt do końca nie zna zamierzeń ZG ale nikt też nie zabiega aby ten okręg wyszedł na prostą. Dlaczego ZO został zawieszony to wiedza uczestnicy tego spotkania. Nie znają szczegółów znam je tylko ja i ZG.

 • Cieśla Andrzej Data dodania: 5 lat temu Oceń: 1 + / -

  Cyt/Jednoznacznie stwierdzono, że do czasu wyjaśnienia i zakończenia śledztwa prokuratorskiego a tym samym zawieszenia działaczy byłych i obecnych członków Zarządu Okręgu w Koszalinie jest niemożliwy ponowny wybór do władz Okręgu/.

  To zła interpretacja słów Prezesa ZG

  Prezes Ziemecki powiedział, że złożył do prokuratury doniesienie o niegospodarność przeciwko członkom ZO ostatnich 3 kadencji. Prokuratura potwierdziła ,że wszczyna w tej sprawie postępowanie. W związku z tym Rzecznik Dyscyplinarny Zarządu Głównego wszczął postępowanie dyscyplinarne przeciwko tym członkom ZO. Następnie zawiesił to postępowanie do czasu zakończenie działań przez prokuraturę. Następnie Prezes Ziemecki powiedział ,że jeśli do ZO zostanie wybrana osoba przeciwko której prokuratura prowadzi postępowanie to na wniosek Rzecznika Dyscyplinarnego ZG taki członek ZO zostanie zawieszony przez ZG. Jak na razie prokuratura prowadzi czynności w sprawie a nie przeciwko komukolwiek. Nikomu jeszcze nie postawiono zarzutów. Wielu byłych członków ZO ostatnich 3 kadencji może być świadkami. Czy komuś kto jest w sprawie świadkiem, Rzecznik Dyscyplinarny ZG może postawić zarzut i wszcząć postępowanie? Chyba nie jest to możliwe. Nie wierzą aby komukolwiek prokuratura postawiła jakikolwiek zarzut. Jeśli już to byłym pracownikom ZO.
  A tak na prawdę to był to wybieg ZG.
  ZG nie chciał odwiesić obecnego ZO. A musiał by to zrobić bo pełnomocnik może być tylko 6 miesięcy i na
  taki czas może być tylko zawieszony ZO. Można było zrobić nadzwyczajny Zjazd Okręgowy Delegatów i wybrać nowe władze których kadencja skończyła by się w kwietniu 2017 roku. ZO funkcjonował by 9 miesięcy. No i kolejny już normalny Zjazd Okręgowy Delegatów i wybory kolejnych władz ZO w kwietniu lub wcześniej w 2017 roku. To są koszty. Więc wymyślono ,że jak sprawa trafi do prokuratury przeciwko ZO To można go ponownie zawiesić na 6 miesięcy i wprowadzić kolejnego komisarza. I tak się stało. A może być i 3 pełnomocnik bo OZ Deleg i wybory władz Okręgu powinny się odbyć do 15 lipca.