Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

UWAGA bezpieczeństwo na lodzie!

Obfite w ostatnich dniach opady śniegu spowodowały nierównomierne przyrastanie pokrywy lodowej. Mamy sygnały od wędkarzy, że na wielu łowiskach (zbiornikach wodnych) grubość pokrywy waha się od kilku do kilkunastu centymetrów.

  Najniebezpieczniej jest na dużych i rozległych powierzchniach, szczególnie w pobliżu wysp i w miejscach, gdzie dno gwałtownie opada. Bywa tak, że 10-centymetrowa przysypana śniegiem tafla po przejściu zaledwie kilku metrów staje się dwukrotnie cieńsza!

  W takich warunkach warto mieć ze sobą pierzchnię, linę asekuracyjną i nie wybierać się na wędkowanie samotnie. Jak również (dla własnego bezpieczeństwa) należy przypomnieć sobie  z Regulaminu APR o tym w jakiej odległości od siebie należy wiercić otwory  na powierzchni lodu.


                                   Zarząd Koła

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • tripskajter Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

    Bardzo pouczający, poruszają temat bezpieczeństwa-pytam się jakiego?Kto chce wiedzieć jak naprawdę wychodzić bezpiecznie na lód niech wrzuci hasło Tripskate stosowane są tam techniki i sposoby od dziesięcioleci stosowane w skandynawii.Skuteczne i proste dodam sprawdzone jako skuteczne.Pierzchnia[12kg tak?]Kufajka,gumofilce to jest sprzęt dla wędkarza samobójcy.Pozdrawiam.

  • Nawrocki Dariusz Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

    spike70

    Co za pouczający artukuł-gratulacje