Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

I ZAWODY O PUCHAR DZIAŁDOWSZCZYZNY ROZSTRZYGNIETE

Aktualności | 2015-06-06 | Publikujący: Koło Działdowo

W niedzielę 31.05.2015 na jeziorze Grądy odbyły się I spławikowe zawody Wędkarskie o Puchar Działdowszczyzny.

Pogoda, mimo zimnego poranka  ( zaledwie 4 stopnie) dopisała.  Na  zawody przybyli wszystcy zgloszeni uczestnicy. Po krótkim przywitaniu oraz odprawie , zawodnicy rozeszli się na swoje uprzednio wylosowane stanowiska z podziałem na 4 sektory.

Już od pierwszego gwizdka widać było, że dziś ciężko będzie połowić. Przejrzysta woda i słoneczna pogoda znacznie utrudniała łowienie. Wyniki niestety okazały się mizerne, ponad połowa  uczestników wyzerowała. Tylko  dwóch  wędkarzy  miało znaczne ilości ryb, pozostali pojedyncze sztuki.  Bezapelacyjnym zwycięzcą został Kacper Górecki łowiąc  5,26 kg ryb. Drugi był Zieliński Łukasz a trzeci  Mówiński Andrzej.  

 

Przy dekoracji zwycięzców obecny był zastępca Burmistrza Miasta Działdowo Pan Andrzej Wiśniewski. Nagrodą za pierwsze miejsce był piękny puchar ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Działdowie oraz  podest wędkarski ufundowany przez Koło PZW Działdowo. Zdobywca drugiego miejsca otrzymał  bat 7m firmy lineaeffe ufundowany  przez Gminę Płośnica . Trzecie miejsce było uhonorowane  siatką wędkarską z pokrowcem ufundowanym przez Koło PZW Działdowo.  Łowca największej ryby (leszcz o wadze 0,7kg) Kacper Górecki  otrzymał piękną statuetkę ufundowaną przez Miasto Działdowo. Zwycięzcy każdego sektora otrzymali również statuetki ufundowane przez Miasto Działdowo. Pozostali uczestnicy otrzymali  upominki w postaci  toreb z pamiątkami i nagród (sit wędkarskich, okularów polaryzacyjnych oraz koszów do podbieraka)   Ufundowanych przez Gminę Dzialdowo, Gminę Iłowo-Osada, Gminę Rybno, Gminę Płośnica, Miasto Działdowo oraz Powiat Działdowski.

 

Śniadanie dla uczestników przygotowała  restauracja Świtezianka z Rybna. Wszyscy uczestnicy w ramach obiadu skosztowali smacznej karkówki z grila ufundowanej przez Pana Józefa Malinowskiego  oraz pieczywa przekazanego przez Piekarnię Państwa Zielińskich z Żuromina. 

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim włodarzom naszego Powiatu  za przekazane prezenty i ogromną pomoc w organizacji tak pięknej imprezy na bardzo wysokim poziomie.  Liczymy, że za rok uda nam się  ponownie wspólnie zorganizować te zawody, a może nawet w większym gronie. Dziękujemy  patronom medialnym:  Radiu 7  za informacje o zawodach  na swojej antenie i  stronie internetowej oraz  Gazecie Działdowskiej  również za przekazanie  informacji do wiadomości publicznej. 

 

Przemysław Zdunek

Kapitan Sportowy Kola PZW Działdowo

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • p Data dodania: 6 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • Karbowski Dawid Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  karbusd

  Pierwsze zdanie... Grądy.

 • p Data dodania: 6 lat temu Oceń: -8 + / -

  Rozwiń

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jaki gatunek ryb łowisz najczęściej ?
Płoć, wzdręga
Leszcz i krąp
Węgorz
Okoń, szczupak, sandacz
Jazgarz i ukleja
Pstrąg
Miętus
Karp, karaś
Amur
Sum
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin