Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Wyniki zawodów

Zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej o Puchar Prezesa Zarządu Okręgu PZW Ciechanów - rozstrzygnięte.

Wyniki zawodów | 2010-09-06 | Publikujący: Koło Działdowo

Kryptonim "bolek".

W dniu wczorajszym tj. 05.09.2010r. odbyły się w Nowym Mieście na tamtejszym Zalewie rz. Sony, indywidualne zawody wędkarskie w dyscypnie spławikowej o Puchar Prezesa Zarządu Okręgu PZW Ciechanów. Na zbiórce wyznaczonej na godz. 7.00 na rynku w Nowym Mieście stawiło się 36 wędkarzy i jedna wędkarka. Na starcie stanęli wędkarze z Kół z Lubowidza, Lidzbarka, Nowego Miasta, Strzegowa 2, Działdowa, Sońska, Ciechanowa Miasta, Pułtuska Polam, Mławy, Bieżunia i Żuromina. Nasze koło reprezentowali Jakub Waśniewski i Zbigniew Bartosiak. Po przywitaniu się uczestników, wszyscy szybko przejechali autami na miejsce zawodów. Następnie sędziowie przystąpili do zapisów, po których nastąpiło przywitanie uczestników przez Prezesa Koła z Nowego Miasta Julka Wardzyńskiego. Potem losowanie stanowisk i krótka odprawa sędziowska, po której zawodnicy ruszyli na swoje stanowiska. Zawodnicy mieli pół godziny czasu na transport na stanowiska i kolejną godzinę na przygotowanie sprzętu, zanęty i stanowisk do zawodów. Łowisko było w miarę wyrównane, z bardzo dobrym dostepem do wody, natomiast głębokość stanowisk wynosiła od 1,5 do 2 metrów. W tym miejscu trzeba zauważyć bardzo dobre wyznaczenie stanowisk przez organizatorów (Koło Nowe Miasto). Zawodnicy mieli wystarczająco dużo czasu na właściwe przygotowanie się do zawodów. Rywalizacja rozpoczęła się punktualnie o godzinie 9.00 i trwać miała trzy godziny. Mimo porannego chłodu na zbiórce (tylko ok. 5 stopni Celsjusza), to w trakcie tury było już kilkanaście stopni ciepła. Od początku na większości stanowisk łowiono małe płoteczki i uklejki, ale zmorą wielu startujących były małe bolenie. “Bolki” były niewielkie i za nieuwagę można byłoby dostać punkty karne. Nie wszyscy mieli ryby od początku stanowiska dalej położone i nie osłonietę od wiatru musiały trochę poczekać, aż zwabione zanętą ryby zaczną żerować. W trakcie zawodów pojawiły się też większe okazy jak jazie, płocie (ponad 30 centymetrów) i okonie. Ładne okazy padły łupem wielu wędkarzy tak więc emocji było sporo, a hole dostarczały emocji nie tylko samym zawodnikom ale także sędziom i widzom. Jednak w miare upływu czasu okzazało się, że najlepsze wyniki były udziałem zawodników nastawionych na połów ulejek i drobnej płotki. Warto tez dodać, iż zawody przebiegały w miłej towarzyskiej atmosferze.

O godzinie 12.00 komisja sędziowska przystąpiła do ważenia złowionych ryb i podliczania końcowych wyników zawodów. W tym czasie zawodnicy posililali się kiełbaską i kaszanką prosto z grilla oraz wymieniali się spostrzeżeniami z zawodów i nie tylko.

Następnie zostały odczytane końcowe wynki zawodów. W zawodach zwyciężył zdecydowanie Artur Pas z Pułtuska (2,87 kg), który wyprzedził Zbigniewa Gołębiewskiego z Lubowidza (2,03 kg) i Piotra Żebrowskiego z Ciechanowa (1,885 kg). Puchary wręczył zwycięzcom Prezes Zarządu Okręgu Ciechanów PZW Marek Milewski. Zwycięzca honorowo musiał napić się oczywiście szampana ze zdobytego pucharu.

Zawodnicy kół z naszego powiatu wypadli bardzo dobrze zajeli kilka czołowych miejsc. Reprentanci Działdowa zajęli odpowiedni Zbigniew Bartosiak – 7 miejsce, a Jakub Waśniewski - 11 miejsce, natomiast reprezentanci Lidzbarka odpowiednio Sławomir Kraszewski – 5 miejsce, Michał Ciesielski – 9 miejsce, Krystian Kraszewski – 10 miejsce i Andrzej Marchlewicz – 20 miejsce. Nasi wypadli całkiem udanie, co bardzo dobrze rokuje przed kolejnymi zawodami.

 

Klasyfikacja końcowa zawodów :


1. Pas Artur – Koło Puiłtusk Polam - 2870g,

2. Gołębiewski Zbigniew – Koło Lubowidz - 2030g,

3. Żebrowski Piotr – Koło Ciechanów Miasto - 1885g,

4. Mrozowska Mariola – Koło Strzegowo 2 - 1580g,

5. Kraszewski Sławomir – Koło Lidzbark - 1410g,

6. Wenzelewski Rafał – Koło Strzegowo 2 -1400g

7. Bartosiak Zbigniew – Koło Działdowo - 1315g,

8. Fafiński Mirosałw – Koło Bieżuń - 1165g,

9. Ciesielski Michał – Koło Lidzbark - 1095g,

10. Kraszewski Krystian – Koło Lidzbark - 1060g,

11. Waśniewski Jakub – Koło Działdowo - 930g

12. Hałas Mariuusz – Koło Pułtusk Polam - 870g,

13. Oleksiak Dariusz – Koło Ciechanów Miasto - 860g,

14. Krauze Mikołaj – Koło Ciechanów Miasto - 770g,

14. Kwiatkowski Dawid – Koło Sońsk - 770g,

16. Krakowski Robert – Ciechanów Miasto - 620g,

16. Bochenek Eugeniusz – Koło Żuromin - 620g,

18. Żulewski Przemysław – Koło Żuromin - 595g,

19. Olczak Robert – Koło Lubowidz - 580g,

20. Marchlewicz Andrzej – Koło Lidzbark - 480g,

21. Kwiatkowski Waldemar – Koło Koło Sońsk - 410g,

22. Wróbel Sylwester – Koło Strzegowo 2 - 375g,

23. Popin Mariusz – Koło Nowe Miasto - 350g,

24. Wysocki Andrzej – Koło Ciechanów Miasto - 270g,

24. Nowakowski Andrzej – Koło Mława - 270g,

26. Goliat Janusz – Koło Bieżuń - 260g,

27. Falkiewicz Aleksander – Koło Żuromin - 250g,

28. Kowalski Adam – Koło Sońsk - 220g,

29.Wojciechowicz Robert – Koło Nowe Miasto - 180g,

30. Wenzelewski Waldemar – Koło Strzegowo 2 - 70g,

31. Szczypiński Piotr – Koło Mława - 65g,

32. Zajdziński Robert – Koło Bieżuń - 35g,

33. Jankowski Mieczysław – Koło Nowe Miasto - 30g,

34. Wenzelewski Damian – Koło Strzegowo 2 - 25g,

35. Popin Paweł – Koło Nowe Miasto - 0g,

35. Aramowicz Marian – Koło Nowe Miasto - 0g,

35. Szymańczyk Piotr – Koło Nowe Miasto - 0g.

 

Na koniec podziękowania należą się kolegom z Koła Nowe Miasto za bardzo dobre przygotowanie zawodów od strony organizacyjnej oraz komisji sędziowskiej w składzie : Leopold Kowalczyk, Paweł Wółkowski (Junior), Julek Wardzyński i Zenon Józefiak.

Gratulacje dla zwycięzców i do zobaczenia na kolejnych zawodach.

Więcej zdjęć z zawodów można obejrzeć w naszej galerii.

 

Oprac. Sekretarz Koła

Paweł Wółkowski (Junior)

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (4)

 • marekdem63 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 21 + / -

  Jeżeli Prezs Koła NOWE Miasto pozwoli to pomożemy i na jego akwenie mogą być jedne z najlepszych zawodów w okręgu.

 • adam_gierej Data dodania: 10 lat temu Oceń: 19 + / -

  adam_gierej

  Witam
  Ponieważ ze względu na przeziębienie nie byłem na tych zawodach nie będę się wypowiadał co do ich organizacji, choć na pewno wnioski z krytycznych uwag niektórych kolegów zostaną wyciągnięte. Mnie ogólnie zastanawia fakt, że wędkarze nie potrafią prawidłowo rozróżniać ryb które łowią. W naszych wodach występuje tak niewielka ilość gatunków, że z ich rozróżnianiem nie powinni mieć najmniejszego problemu tzw – niedzielni wędkarze – a co dopiero zawodnicy i sędziowie. Mam nadzieję, że znalazła się choć jedna osoba co zrobiła zdjęcie tym niby uklejom niby boleniom i prześle je na skrzynkę okręgu.

 • Żulewski Przemek Data dodania: 10 lat temu Oceń: 23 + / -

  Zgadzam się z kol. Andrzejem prawie w całej rozciągłości , to po pierwsze. Po drugie , doświadczenie z przed roku ( tura mistrzostw okręgu 2009 ) kazało mi się spodziewać amatorszczyzny ze strony organizatorów pod względem przygotowania stanowisk, i chodź w tym roku przynajmniej stanowisk wystarczyło dla wszystkich zawodników a numeracja była odpowiednia i zgodnie z regulaminem właściwie rozłożona, to jednak koledzy z Nowego Miasta nadal nie wiedzą o tym że stanowisko które uniemożliwia wędkowanie powinno zostać wyłączone lub ominięte całkowicie .
  Nie pisałbym tego gdyby nie idiotyczne komentarze ( nie przytoczę jakie )ze strony organizatorów pod moim adresem po tym jak pozwoliłem sobie zauważyć że stanowisko które wylosowałem jest zakrzaczone na całej długości, co uniemożliwia wędkowanie w sposób wybitny.
  Mam tylko nadzieję że Puchar okręgu który zostanie rozegrany jeszcze w tym roku na tym łowisku będzie zorganizowany więcej niż tylko poprawnie a kol. z Nowego Miasta wykorzystają okazję do rehabilitacji.
  Gratulacje z mojej strony dla zwycięzcy i pozdrowienia dla wszystkich uczestników zawodów o Puchar Prezesa Okręgu.

 • Marchlewicz Andrzej Data dodania: 10 lat temu Oceń: 20 + / -

  I tu nie zgadzam się z Kol.sama organizacja sportowa zawodów czyli rozstawienie stanowisk,losowanie,zakończenie było ok.ale dalsza część zawodów ma wiele do życzenia.Kilku zawodników między innymi ja miało wątpliwości co do bolenia.Kolega łowiący na stanowisku 4 miał po godzinie łowienia ok.1kg tak zwanego bolenia lecz po konsultacji z sędziami wyrzucił rybę klasyfikowaną(ukleja)do punktacji do wody i co ja też to uczyniłem.Na końcu zawodów belenie zastała ukleja.Zjezdzając na poczęstunek okazało się gdy byś przyjechali 5min.póżniej nie było by co zjeśc zresztą z piciem było to samo.Reasumując te zawody powinne byc anulowane i powtórzone.Uwaga do tych zawodów można miec jeszcze wiele.
  Z wędkarskim pozdrowienie
  A.Marchlewicz

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jaką metodę połówu ryb najbardziej lubisz ?
podlodową
gruntową
spławikową
spinningową
muchową
morską
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin