Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Sprzątaliśmy nasze jeziora !

Aktualności | 2010-10-02 | Publikujący: Koło Działdowo

Aby było czyściej i piękniej.

Sprzątanie jezior 02102010r

W dniu dzisiejszym tj. 02.10.2010r. od wczesnych godzin rannych do późnych godzin popołudniowych wędkarze z Kół w Działdowa i Lidzbarka wspólnie ze strażnikami Welskiego Parku Krajobrazowego sprzątali brzegi jezior w miejscach najczęściej "odwiedzanych" przez wędkarzy. Sprzątanie objęło jeziora Lidzbarskie, Zakrocz, Jeleńskie, Tarczyńskie i Grądy. W czasie akcji zebrano i posegregowano łącznie 80 worków o pojemności 120 litrów. Czyli ładna góra śmieci nam się uzbierała. Mamy nadzieję, że akcja da do myślenia wielu "wędkarzom", którzy zostawiają nad woda masę śmieci. Naprawdę jest to duży problem naszych jezior, mamy nadzieję też, że lokalne władze samorządowe w końcu na poważnie się za niego zabiorą. Naprawdę tak niewiele potrzeba odrobina dobrej woli urzędnika. A do wędkarzy apelujemy i mamy nadzieję, że czasami niejeden z Was wpadnie na pomysł, aby tylko sprzatnąć dookoła siebie - polecamy Waszej uwadze.  w akcji uczestniczyli : Mirosław Bartykowski, Piotr Liszewski, Andrzej Liszewski, Krzysztof Wittbrodt, Kazimierz Szmidt, Jerzy Szostkowski i Andrzej Kulczyński. Oczywiście wszyskim którzy wzieli udział w sprzątaniu dziękujemy. Oby jak najwięcej takich akcji.

Więcej zdjęć z akcji znajdziecie w galerii pt. "akcje kołowe".

                                                                        Oprac. Sekretarz Koła

                                                                       Paweł Wółkowski (Junior)

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • pawelwolkowski Data dodania: 10 lat temu Oceń: 9 + / -

  W sprzątaniu brał udział widoczny także na zdjęciach Piotr Zajączkowski, za przeoczenie przepraszam.

 • pawelwolkowski Data dodania: 10 lat temu Oceń: 9 + / -

  Julek w tym roku to już bodaj 7 akcja sprzątania naszych jezior i rzek poza tym przy okazji zawodów oraz akcji SSR i PSR dodatkowo sprzątamy to co się da. Zawsze przecież jeden worek mniej. Śmieci to plaga i dlatego próbujemy zwrócić uwagę władz samorządowych na ten problem. Mamy nadzieję, że wystawią więcej kontenerów na śmieci szczególnie w miejscach najbardziej uczęszczanych przez wędkarzy ale i w głównej mierze wypoczywających nad wodą. :)

 • Wardzyński Juliusz Data dodania: 10 lat temu Oceń: 9 + / -

  wsumierybak

  Tyle worów!!! Brak słów. Jak łowić, czy nawet przebywać, w tak zaśmieconym miejscu?
  Na Zalewie Nowomiejskim porządek na łowisku jest dla nas priorytetem, ale to łowisko jest nieduże (ok. 30ha), nie to co Wasze łowiska. Kilka lat temu wprowadziliśmy zasadę "Zero tolerancji" dla wędkarzy - śmieciarzy. Przeważnie są to te same osoby. Sąd Koleżeński cofa zezwolenie na połów na pół roku, rok, a delikwent płacze w rękaw, że nie ma gdzie łowić. Ale ta nierówna walka dalej trwa, choć wydaje się, że jest już czyściej na Zalewie, niż było to kilka lat temu.
  Pozdrawiam wszystkich, którym nie jest obojętna czystość naszych wód, m.in. kol. Andrzeja Liszewskiego.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jak oceniasz organizację zawodów okręgowych ?
bardzo dobrze
dobrze
dostatecznie
źle
beznadziejnie
nie mam zdania
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin