Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Uwaga komunikat dotyczy dwóch pierwszych zawodów z cyklu Pucharu Pięciu Jezior - które są Mistrzostwami Okregu Ciechanów PZW.

Aktualności | 2011-01-12 | Publikujący: Koło Działdowo

Trzeba koniecznie przeczytać.

Zawodnicy chcacy wziąć udział w Mistrzostwach Okręgu Ciechanów powinni zapoznać sie z treścią poniższego  komunikatu okręgowego dotyczącego Podlodowych Mistrzostw Okręgu Ciechanowskiego.

                                               Sekretarz Koła

                                            Paweł Wółkowski (Junior)

 

K O M U N I K A T

1.Rodzaj zawodów:

Mistrzostwa Okręgu w Wędkarstwie Podlodowym, klasyfikacja indywidualna seniorów.

2. Organizator:

Kapitanat Sportowy Okręgu, Koło Działdowo.

3. Miejsce i czas zawodów:

- zawody I - jezioro Grądy, 23.01.2011r. Zbiórka zawodników o godz. 7.00

- zawody II – jezioro Hartowiec, 06.02.2011r. Zbiórka zawodników o godz. 7.00

4. Podstawowa informacja dotycząca łowiska:

Łowisko w zawodach I to jezioro Grądy - woda stojąca o głębokości około 1-5 m (max.6 m). Podstawowe gatunki ryb: leszcz, krąp, płoć, okoń, jazgarz.

Łowisko w zawodach II to jezioro Hartowiec - woda stojąca o głębokości około 1-5 m (max.6m). Podstawowe gatunki ryb: leszcz, krąp, płoć, okoń, jazgarz.

5. Inne informacje:

- Zawody rozgrywane będą zgodnie z “Zasadami Organizacji Wędkarskiego Sportu Kwalifikowanego” zatwierdzonymi Uchwałą Nr 33 ZG PZW z dn.27.03.2010.

- Zgodnie z w/w „Zasadami...” każdy zawodnik musi być wyposażony na zawody podlodowe w linkę o długości minimum 10 m, przywiązaną w pasie, zakończoną rzutką lub drążkiem, w związku z czym Zarządy Kół zobowiązane są do wyposażenia swoich zawodników w odpowiednie linki, brak takiego zabezpieczenia spowoduje niedopuszczenie zawodnika do zawodów.

- Obowiązuje całkowity zakaz używania echosond zarówno w trakcie przygotowań jak i podczas zawodów.

- Zwody będą zaliczane jako dwie tury do cyklu zawodów o „Puchar pięciu jezior”.

- Przed zawodami obowiązuje całkowity zakaz treningów w dniach 22.01.2011r na jez. Grądy i 05.02.2011r.na jez. Hartowieckim pod rygorem dyskwalifikacji w zawodach. W razie możliwości organizator wyznaczy sektor neutralny przeznaczony do treningów poza miejscem sektorów, na których odbędą się zawody. Informacja dotycząca ewentualnego sektora treningowego zamieszczona zostanie na stronie internetowej Okręgu i Koła PZW w Działdowie.

6. Na Mistrzostwach Okręgu nie jest pobierana jest opłata startowa.

7. W związku z tym, że Okręg ubezpiecza uczestników zawodów Koła zobowiązane są do zgłoszenia drużyn najpóźniej do dnia 21 stycznia 2011r. W związku z wymaganiami firmy ubezpieczeniowej każdy zawodnik zobowiązany jest podać na zawodach nr PESEL.

Ze względu na warunki pogodowe ( grubość lodu ) zawody mogą zostać przełożone lub odwołane, w związku z czym prosimy Koła zainteresowane wzięciem udziału w zawodach o kontakt telefoniczny z Biurem Zarządu Okręgu PZW w Pułtusku (tel. 692-58-86) w dn. 21.01.2011r. w celu upewnienia się, czy zawody się odbędą!!

 


 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (6)

 • hannas Data dodania: 10 lat temu Oceń: -122 + / -

  Rozwiń
 • xxxl Data dodania: 10 lat temu Oceń: -126 + / -

  Rozwiń
 • lalus Data dodania: 10 lat temu Oceń: -119 + / -

  Rozwiń
 • Żulewski Przemek Data dodania: 10 lat temu Oceń: 103 + / -

  Dużo się ostatnio mówi i pisze o PPJ i MO a tak naprawdę to nie wiadomo czy wogóle się odbędą bo prognoza nie jest zbyt optymistyczna jeśli chodzi o temperatury i czy pokrywa lodowa będzie nadawała się do wędkowania jest to sprawa bardzo wątpliwa. Odnosząc się do koment. Pawła to dobrze żeby była możliwość treningu. Formuła z przed roku była też krytykowana przez gro zawodników ale wąska grupa ludzi i tak postanowiła na swoim bo znaleźli okazję promowania , w tym roku trzeba było zaoszczędzić to już Okręg tylko dwa pierwsze zawody przysponsoruje (miejmy nadzieję).
  Napisałeś że MO powinien organizować OKS a nie zrzucać na koła, ale nasz rodzimy OKS nie ma pojęcia o organizacji zawodów i jest wygodnicki czego przykładem jest chaos powstały w tym roku, jak sam napisałeś (dużo niedomówień i wyjaśniania).

 • pawelwolkowski Data dodania: 10 lat temu Oceń: 134 + / -

  Przemek, postaramy się aby trening odbył się tak jak to miało miejsce podczas MP. W ubiegłym roku PPJ był jednocześnie MO czemu to zmieniono ? Formuła zaproponowana rok temu podobała się przecież i nie słyszałem wtedy głosu sprzeciwu. A w tym wszystkim czy te pucharki to takie ważne są, osobiście mnie nie kręcą ??? Jest wiele pytań, ale dla mnie to zawody okręgowe winien nadzorować i organizować w głównej mierze OKS a nie zrzucać wszystkiego na Koła w sumie bez ich wiedzy oraz zainteresowania czy są w stanie podołać zadaniom organizacyjnym. Za dużo jest niedomówień i wyjaśniania. Mamy przyciągać ludzi do wędkarstwa i trzeba jak najwięcej imprez, gdzie do startu wystarczy karta wędkarska. Mam nadzieję, że wyjdzie nam to na dobre i w końcu się to wszystko ustabilizuje oraz zostanie osiągnięte porozumienie. Zresztą PPJ czy MO można organizować na różnych akwenach czy to koło Pułtuska, czy w Nowym Mieście. Pozdrawiam.

 • Żulewski Przemek Data dodania: 10 lat temu Oceń: 102 + / -

  Witam.Chciałem poruszyć kilka kwestii a zacznę od zapisu w komunikacie "obowiązuje całkowity zakaz używania echosond zarówno w czasie przygotowań jak i podczas zawodów", jeśli chodzi o zawody to sprawa jest oczywista bo to wynika z zapisu w regulaminie ale o co chodzi z tymi przygotowaniami.W dniu zawodów i tak nie można wejść z echosondą w sektory wyznaczone do wędkowania ale kto mi zabroni chodzenia z echosondą w przeddzień zawodów. Chodzenie z echosondą czy elektronicznym miernikiem głębokości to nie jest trening którego jak się czyta w komunikacie zabroniono. I właśnie, jak można zabronić treningu przed zawodami to nie jest zgodne z regulaminem. Jeśli chodzi o wyłączenie sektorów na których odbędą się zawody to zgoda ale tak jak napisał Marcin, OKS powinien wyznaczyć sektory i strefy buforowe pomiędzy nimi ale pozostały plac wokół nich jest do dyspozycji zawodników aby odbyć trening. Tak między nami wędkarzami to ten zakaz treningu wymyślony przez OKS jest obliczony nie na pożytek wędkarzy lecz na utrudnienie życia Marcinowi Majewskiemu, bo jak sam napisał za często wygrywał. Wszyscy w kraju doskonalą rzemiosło zawodów podnosząc poprzez trening umiejętności, u nas w Okręgu jest kierunek odwrotny. Zamiast myśleć jak komuś utrudniać życie poprzez fortele pomyślmy co zrobić aby go dogonić w jego mistrzostwie. Na marginesie chciałem tylko przypomnieć że na niedawno odbytych GPrix Polski to właśnie Marcin mógł godnie rywalizować z czołówką krajową czego przykładem jest zajęte przez niego miejsce. Dziękuję i pozdrawiam .

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jakim gatunkiem ryb powinno się zarybiać nasze wody ?
lin
karp
karaś
płoć
leszcz
sum
okoń
sandacz
szczupak
jaź
węgorz
kleń
miętus
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin