Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Wyniki zawodów

III tura Mistrzostw Koła w spławiku za nami. Mistrz Koła wyłoniony.

Wyniki zawodów | 2011-06-03 | Publikujący: Koło Działdowo

Ciekawa końcówka Mistrzostw Koła.

W dniu 29.05.2011r. (niedziela)odbyły się na rzece Działdówce (Wkrze) w miejscowości Kisiny trzecie-finałowe zawody spławikowe z cyklu Grand Prix 2011 o Mistrzostwo Koła. Przygotowania do zawodów trwały już od wtorku, kiedy to Rysiek Grabowski, Marek Dembski i Paweł Wółkowski (Junior) kosili brzegi rzeki, aby można było rozegrać zawody. Wykoszono blisko 500 metrów wzdłuż brzegu rzeki po obu stronach mostu drewnianego w Kisinach.

Już w samym dniu zawodów spotkaliśmy się o godzinie 5.20, aby wyznaczyć sektory i stanowiska do łowienia. Poszło nam to w mgnieniu oka. Na zbiórce przed zawodami stanęło zaledwie 9 zawodników. Wielu nie mogło wziąć udziału ze względu na różne sprawy zawodowe i osobiste, cóż szkoda. Zawodnicy zostali przywitani przez Prezesa Koła Marka Dembskiego. Następnie sprawdzono listę startową, dokonano losowania sektorów oraz stanowisk i po krótkiej odprawie sędziowskiej zawodnicy udali się w wyznaczone sektory. Rywalizacja miała się odbyć w dwóch dwugodzinnych turach. Pierwsza tura miała się odbyć po prawej stronie mostu (patrząc w stronę Kisin), a druga po lewej. Mimo niewielkiej ilości zawodników atmosfera iście piknikowa i bardzo koleżeńska. Dodatkowym atutem okazała się bardzo dobra wręcz letnia pogoda przez całe zawody.

Rywalizacja zaczęła się o 7.20, oczywiście poprzedziło to dziesięciominutowe nęcenie. Od razu widać  było też, że drobnica żeruje. Łowiono małe płotki, ukleje, kiełbie, a od czasu do czasu jazie i klenie. Działdówka zwykle nas nie rozpieszczała, ale tego dnia nie można było narzekać. Zawodnicy, którzy naprawdę się przyłożyli mogli złowić po kilkadziesiąt sztuk drobnicy w czasie tury. Aczkolwiek ci mniej wytrwali albo „orali bezskutecznie wodę”, albo próbowali na czerwonego robaczka upolować szczupaczka czy okonia, jednak jak się okazało bez efektu. Po podsumowaniu pierwszej tury okazało się, że sektor A wygrał Zbyszek Bartosiak z wynikiem 575 gram, wyprzedając Kubę Waśniewskiego (420 gram) i Marka Dembskiego (375 gram). W sektorze B zwyciężył Mariusz Wilamowski (275 gram), przed Witoldem Żurawskim (65 gram) i Ryszardem Świderskim (30 gram). Praktycznie wszyscy w tej  turze złowili ryby, choć Rysiek Grabowski do wagi ich nie przedstawił, bo kilka złowionych rybek uciekło mu z siatki (czyżby dziura, a może ryby za małe, któż to wie).

Druga tura okazała się podobna do pierwszej. Sektor A wygrał Marek Dembski (585 gram) przed Zbyszkiem Bartosiakiem (190 gram) i Markiem Radziszewskim (165 gram). W sektorze B triumfował Witold Żurawski (370 gram) przed Mariuszem Wilamowskim (280 gram) i Ryszardem Świderskim (65 gram). W tej odsłonie wyzerował tylko Józef Przybyszewski nastawiony na potężne okazy.

Następnie w trakcie, gdy zawodnicy posilali się dowiezionym posiłkiem sędzia główny całego cyklu Paweł Wółkowski (senior) podliczał końcowe wyniki zawodów i całych Mistrzostw Koła.

Po podsumowaniu okazało się, że ostatnie zawody były bardzo wyrównane, a o czołowych lokatach decydowała waga złowionych ryb. Ostatnie zawody wygrał Zbigniew Bartosiak (3 pkt i łączna waga ryb 765 gram), wyprzedzając Mariusza Wilamowskiego (3 pkt i łączna waga złowionych ryb 555 gram) oraz Witolda Żurawskiego (3 pkt i łączna waga złowionych ryb 435 gram).

Potem dokonano podsumowania całego tegorocznego cyklu Grand Prix. Mistrzem Koła został Mariusz Wilamowski (11 pkt). Tytuły wicemistrzów przypadły Zbigniewowi Bartosiakowi (18 pkt) i Jakubowi Waśniewskiemu (23 pkt). Cała trójka stanowi kadrę koła i ma pierwszeństwo udziału w nadchodzących zawodach okręgowych.

Wszyscy startujący zawodnicy zostali nagrodzeni oraz dodatkowo otrzymali dyplomy i drobne upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Działdowie. Czołowi zawodnicy ostatnich zawodów i całego cyklu Grand Prix otrzymali okazałe puchary.

Cóż kolejne Grand Prix Koła Działdowo już za nami. Podsumowując warto podkreślić, że cykl Grand Prix już po raz kolejny okazało się bardzo emocjonujący, a zacięta walka trwała do ostatniej tury zawodów i końcowe rozstrzygnięcia do samego końca nie były znane. W trakcie tegorocznego GP atmosfera była wspaniała, zawodnikom mimo różnych przeciwności dopisywały humory. Cieszy, że jest w naszym kole grupa wędkarzy, która dalej  chce wspólnie spędzać czas i integrować się na zawodach. W tym roku dopisała i pogoda (poza pierwszymi zawodami) i ryby. Było naprawdę miło i przyjemnie bawić się z wami poraz kolejny na zawodach. Na przyszłość obiecujemy popracować nad frekwencja na zawodach, szczególnie jeśli chodzi o młodzież. Zawody udało się zorganizować sprawnie i bezproblemowo. No cóż na koniec tradycyjnie zostało zaprosić na kolejne Grand Prix już czwarte w 2012 roku. Serdecznie już dziś zapraszamy.

 

 Wyniki I tura :

 

Sektor A :

 

1. Bartosiak Zbigniew - 575g, - 1 punkt karny,

2. Waśniewski Jakub - 420g, - 2 pkt,

3. Dembski Marek - 375g, - 3 pkt,

4. Radziszewski Marek - 8g0, - 4 pkt,

5. Przybyszewski Józef - 15g, - 5 pkt.

 

Sektor B :

 

1. Wilamowski Mariusz - 275g, - 1 pkt,

2. Żurawski Witold - 65g, - 2 pkt,

3. Świderski Ryszard - 30g, - 3 pkt,

4. Grabowski Ryszard - 0g, - 4 pkt.

 

II tura :

 

Sektor A :

1. Dembski Marek - 585g, - 1 pkt,

2. Bartosiak Zbigniew - 190g, - 2 pkt,

3. Radziszewski Marek - 165g, - 3 pkt,

4. Waśniewski Jakub - 115g, - 4 pkt,

5. Przybyszewski Józef - 0g, - 5 pkt.

 

Sektor B :

1. Żurawski Witold - 370g, - 1 pkt,

2. Wilamowski Mariusz - 280g, - 2 pkt,

3. Świderski Ryszard - 65g, - 3 pkt,

4. Grabowski Ryszard - 50g, - 4 pkt.

 

Klasyfikacja końcowa III zawodów Grand Prix na rzece Działdówce :

 

1. Bartosiak Zbigniew - 3 pkt (łączna waga ryb 765g),

2. Wilamowski Mariusz - 3 pkt (łączna waga ryb 555g),

3. Żurawski Witold - 3 pkt (łączna waga ryb 435g),

4. Dembski Marek - 4 pkt,

5. Waśniewski Jakub - 6 pkt (łączna waga ryb 535g),

6. Świderski Ryszard - 6 pkt (łączna waga ryb 95g),

7. Radziszewski Marek - 7 pkt,

8. Grabowski Ryszard - 8 pkt,

9. Przybyszewski Jóżef - 10 pkt.

 

 Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Koła w spławiku po III turach :

1. Wilamowski Mariusz - 11 pkt,

2. Bartosiak Zbigniew - 18 pkt,

3. Waśniewski Jakub - 23 pkt,

4. Żurawski Witold - 25 pkt,

5. Grabowski Ryszard - 35 pkt,

6. Weronik Jerzy (10 pkt startował w II turach),

7. Świontkowski Mirosław  (11,5 pkt startował w II turach),

8. Zajączkowski Piotr (15 pkt startował w II turach),

9. Szulc Jan (17 pkt startował w II turach),

10. Zdunek Grzegorz (18,5 pkt startował w II turach),

11. Trzuskowski Wiesław (19,5 pkt startował w II turach),

12. Bukowski Leszek (23,5 pkt startował w II turach),

13. Zdunek Przemysław (24 pkt startował w II turach),

14. Radziszewski Marek (24 pkt startował w II turach),

15. Barszcz Bernard (26,5 pkt startował w II turach),

16. Lejkowski Brunon (28 pkt startował w II turach),

17. Przybyszewski Józef (29 pkt startował w II turach),

18. Dembski Marek (4 pkt startował w I turze),

19. Świderski Ryszard (6 pkt startował w I turze),

20. Jaworski Zbigniew (8 pkt startował w I turze),

21. Bakuła Daniel (10,5 pkt startował w I turze),

22. Pienicki Krzysztof (14 pkt startował w I turze),

23. Kasprowicz Marcin (15 pkt startował w I turze).

 

 

Zdjęcia z zawodów można obejrzeć w naszej galerii.

 

 

Oprac. Sekretarz Koła

 

Paweł Wółkowski (Junior)

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • Zdunek Przemysław Data dodania: 10 lat temu Oceń: 81 + / -

    przyznam szczerze, że byłem zdziwiony wynikami... niestety na zawodach nie mogłem być i na następnych też nie będę... Ryba na rzece zaczyna się pojawiać teraz przydało by się coś zrobić by "rzeka" zaczęła przypominać rzekę... a nie prosty kanał... nie chce mi się wierzyć że władze nic nie mogą zrobić w tej sprawie... przecież wystarczyło by ją poszerzyć o kilka szerokości choćby tylko na odcinku między mostami.... i mielibyśmy piękne łowisko... wydają miliony na jakieś durne rewitalizacje parku... a to czego dawno brakuje czyli zbiornika wodnego w Działdowie nie potrafią zrobić.... no chyba że te oczko wodne(wylęgarnia komarów) co zrobili w parku zaspokaja ich potrzeby...

  • marekdem63 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 89 + / -

    Fajnie ,że ryb w naszej Działdówce jest coraz więcej.Jest to efekt dobrze przeprowadzanych zarybień.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jaką metodę połówu ryb najbardziej lubisz ?
podlodową
gruntową
spławikową
spinningową
muchową
morską
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin