Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Wyniki zawodów

I tura Podlodowych Mistrzostw Okręgu Ciechanowskiego na jeziorze Grądy w dniu 05.02.2012 r. - rozstrzygnięta.

Wyniki zawodów | 2012-02-11 | Publikujący: Koło Działdowo

Nasi powalczyli.

I tura Podlodowych Mistrzostw Okręgu 2012r

W dniu 05.02.2012 roku (niedziela) na jeziorze Grądy rozegrane zostały pierwsze zawody z cyklu o Podlodowe Mistrzostwo Okręgu Ciechanowskiego. Organizatorem zawodów był Okregowy kapitanat Sportowy i Koło Lidzbark. Zgłoszonych na te zawody zostało 30 zawodników reprezentujących koła z Działdowa (7), Lidzbarka (4), Pułtuska (4), Bieżunia (3), Żuromina (3), Radzanowa (3), Ciechanowa (3), Lubowidza (2) i Rybna (1). Jednak na starcie stanęło tylko 28 uczestników. Na starcie zabrakło reprezentantów kół z Lubowidza, ale także z Mławy i Strzegowa. W iście syberyjskich warunkach pogodowych, a było rano - 26 stopni Celsjusza przyszło rywalizować zawodnikom. Nasze koło reprezentowało aż 7 zawodników, co jest efektem ubiegłorocznych dobrych występów w Mistrzostwach Okręgu. Czterech zawodników naszego koła jest w kadrze okręgu i są to Jan Szulc, Mirosław Świontkowski, Zbigniew Jaworski i Sylwester Wróbel (reprezentuje nasze koło od tego roku, kwalifikację do kadry wywalczył w Kole Strzegowo 2), natomiast trzech kolejnych uzyskało kwalifikacje do kadry koła na ubiegłorocznych Mistrzostwach Koła i są to : Piotr Zajączkowski, Kazimierz Szmidt i Marcin Konkiel. Po cichu liczyliśmy na ich dobry występ naszych reprezentantów.

Po dokonaniu zapisów zawodników i sprawdzeniu listy startowej uczestnicy zostali przywitani przez Prezesa Koła Lidzbark Andrzeja Marchlewicza. Po słowie wstępnym, została przeprowadzona odprawa z zawodnikami, na której przypomniany został wszystkim startującym obowiązujący regulamin zawodów. Rywalizacja odbyć się miała w dwóch dwugodzinnych turach. Potem po wydaniu worków na ryby i tabliczek do oznaczania otworów zawodnicy ruszyli do strefy buforowej. Tam jeszcze sędziowie sprawdzili sprzęt, przynęty oraz zanęty i zawodnicy weszli w pierwszy sektor. Po przygotowaniu się zawodników zabrzmiał sygnał do łowienia.

W pierwszej turze zawodnicy szukali ryb bliżej brzegu, jednak od początku brania były bardzo słabe. Ci którzy trafili na nie od razu mogli od czasu do czasu wyjąć z wody po kilka niewielkich płotek. Część zawodników próbowała szczęścia w głębszych miejscach ale bez znaczącego efektu. Łowiono sporadycznie płotki, okonie i jazgarze, które ratowały nierzadko przed wyzerowaniem tury. Jak się później okazało wyniki tury nie były rewelacyjne. Czterech zawodników wyzerowało turę. Pierwsza turę wygrał Andrzej Nowakowski z Koła Pułtusk z wynikiem 0,705 kg, drugi Marcin Konkiel z Koła Działdowo legitymował się rezultatem 0,66 kg, a trzeci w pierwszej turze reprezentant Koła Lidzbark Sławomir Kraszewski złowił 0,62 kg. Drugą turę poprzedziła przerwa na ważenie ryb oraz odpoczynek w której startujący ogrzali się herbatką i kawką. W tej odsłonie zawodnicy ponownie musieli się ostro napocić, aby osiągnąć niezły rezultat. Tak jak i w pierwszej turze większość ryb złowiono w płytszych miejscach w sektorze. Wśród poławianych okazów znowu dominowała płoć, okoń i jazgarz, ale trafiały się także leszczyki i pojedyńcze płoteczki. Z kolei w tej turze wyzerowało już tylko dwóch zawodników. Turę ku naszemu zadowoleniu wygrał  reprezentant Koła Działdowo Mirosław Świontkowski z rezultatem 1,345 kg (co było najlepszym rezultatem tury tego dnia), przed Mariuszem Skubiszewskim z Koła Radzanów, który złowił 0,695kg i Piotrem Ignaczakiem z Koła Pułtusk oraz Marcinem Konkielem z Koła Działdowo – obaj złowili po 0,665 kg.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 Po zaciętej walce w całych zawodach zwyciężył Marcin Koniel (Działdowo, 5,5 pkt) przed Mirosławem Świątkowskim (Działdowo, 7 pkt) i Sławomirem Kraszewskim (Lidzbark, 8 pkt). Nasi wypadli w sumie nieźle, poza Marcinem i Mirkiem , na czternastej pozycji znalazł się Sylwester Wróbel (28,5 pkt), na piętnastej Zbigniew Jaworski (30 pkt), na szesnastej Jan Szulc (33 pkt), na dwudziestej piątej Kazimierz Szmidt (43,5 pkt) i na dwudziestej szóstej Piotr Zajączkowski (46,5 pkt). Ogólnie start naszych zawodników należy uznać za bardzo udany nasi reprezentanci potwierdzili po raz kolejny, iż mamy silną ekipę podlodowców. Mamy po I turze dwóch zawodników w pierwszej trójce, co bardzo dobrze rokuje na kolejną turę Mistrzostw Okręgu.

II tura Mistrzostw Okręgu zostanie rozegrana w dniu 19.02.2012 roku na jeziorze Hartowieckim.

 Poniżej w załączniku można zapoznać się z całościowymi wynikami I tury Podlodowych Mistrzostw Okręgu.

Kilka zdjęć z zawodów znajdziecie w naszej galerii.

 

 

Oprac. Sekretarz Koła

Paweł Wółkowski (Junior)

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • Żulewski Przemek Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  " II tura Mistrzostw Okręgu zostanie rozegrana w dniu 19.02.2012 roku na jeziorze Hartowieckim."
  W komunikacie Okregu napisane jest ze druga tura bedzie na Zarybinku. Ktos moze to wyjasnic ?

 • ewalesz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  ewalesz

  Kolego Tomku
  W wynikach sa błędy w trzech miejscach poz.8-9 , 17-18 ,i 24-25 ale to nie na podstawie tego ze ktoś złowił więcej w II turze.Źle zrozumiałeś cytowany punkt regulaminu.W tych wypadkach powinna o kolejności (przy równych punktach sektorowych)decydować waga ryb za dwie tury .Dopiero gdy ona by była równa decyduje wynik ostatniej tury.

 • Młynarczuk Tomasz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  tomaszbuli

  Mam pytanie a skąd wziąłeś te wyniki bo nie są one właściwe i kłania się regulamin do przestudiowania zawodnicy z tą samą punktacją decyduje waga ryb w drugiej turze a nie w obydwóch
  II Organizacja_zawodw_wedkarskich2012 6.5.1.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Czy wolałbyś, aby podlodowy Puchar Pięciu Jezior był ?
impezą rangi mistrzostw okręgu
imprezą towrzyską
aby łaczył obie formuły wyżej wymienione
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin