Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Historia Koła Kolejarz Kraków

HISTORIA KOŁA w skrócie


Koło PZW Kolejarz Krakówroku 2017 roku obchodzić będzie  Jubileusz 65-lecia działalności.

W roku 1952 grupa zapalonych wędkarzy – kolejarzy postanowiła założyć własne koło, które zrzeszało 70-ciu członków.
Było to koło przyzakładowe, działające pod opieką Południowej Dyrekcji Kolei Państwowych w Krakowie. W latach siedemdziesiątych Koło Kolejarz zrzeszało już około 400-stu członków, z zasady byli to pracownicy PKP i ich rodziny. W tym czasie działając aktywnie w strukturach PKP, poza imprezami lokalnymi, byliśmy wielokrotnie organizatorami „Wędkarskich Mistrzostw Polski Kolejarzy” a w 1984 roku współorganizatorami „Mistrzostw Europy Kolejarzy” w wędkarstwie spławikowym, które odbyły się na rzece Poprad oraz jeziorze Rożnowskim.

Poza organizacją imprez członkowie naszego koła brali aktywny udział w zawodach wędkarskich i stąd posiadamy szeroką kolekcję medali, dyplomów i pucharów z „Mistrzostw Polski PZW”, „Mistrzostw Polski Kolejarzy” we wszystkich kategoriach ( seniorzy, kobiety, juniorzy i drużynowo) oraz tytuł Vice Mistrza Europy Kolejarzy w kategorii seniorów ( najlepszy wynik polskiego zawodnika w historii tych mistrzostw).

Obecnie po zmianach strukturalnych PKP, jesteśmy kołem samodzielnym a nazwa koła „Kolejarz Kraków” pozostała tylko tradycyjnie z nazwy. Nasze koło zrzesza około 250 członków.

Dzięki aktywności i zaangażowaniu naszych członków, w 1967 roku pozyskaliśmy od PKP Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny w Lipiu nad jeziorem Rożnowskim, który pomimo wielu zagrożeń jest przez nas prowadzony do dnia dzisiejszego. Ośrodek stał się własnością „ZO PZW w Krakowie” a nasze Koło „PZW Kolejarz” jest jego użytkownikiem.

Bogata tradycja „Koła Kolejarz”, jak również pracowitość i ofiarność naszych członków a także prawidłowo i racjonalnie prowadzona gospodarka finansowa pozwalają ufać, że Koło doczeka kolejnych jubileuszy.
Dlatego wszystkich chętnych lubiących wędkować i spędzać miło czas w koleżeńskim gronie – zapraszamy do naszego koła.


W imieniu Zarządu Koła:

Robert Więcław
   Prezes

 

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Co sądizisz o naszej stronie
jest super
taka sobie
może być
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin