Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Komunikaty

Zarybienie Pstrągiem i linem

Komunikaty | 2013-09-27 | Publikujący: Okręg PZW w Krakowie

W dniu 02.10.2013 odbędzie się zarybienie linem kroczkiem zbiorników Brzegi 3 i Przylasek Rusiecki nr 2,3,9. Rozpoczęcie zarybień około godz 12:00 na Przylasku Rusieckim.

W dniu 03.10.2013 odbędzie się zarybienie pstrągiem tęczowym zbiorników Bagry, Brzegi 3 i Przylasek Rusiecki nr 9. Rozpoczęcie zarybień około godz 11:00 na zb. Bagry. ZAKAZ WĘDKOWANIA NA ZBIORNIKACH BAGRY, BRZEGI 3 i PRZYLASEK RUSIECKI zb. nr 9 od 03.10.2013 od godz. 10:00 do 05.10.2013 do godz. 8:00

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (6)

 • tadeusz_biernat Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  tadeusz_biernat

  (...) W zeszłym roku było ciekawiej - zaraz po zarybieniu pstrągiem chwycił lód i ryba miała nawet szanse doczekać wiosny(...)
  Uwierz @flugo, nie miała :)
  Chyba, że piszemy o paru niedobitkach.

 • stan24 Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Też jestem przeciw zarybianiu zbiorników takich jak Przylasek Bagry Brzegi Kryspinów i t.p. pstrągiem tęczowym i dodatkowo chorym z widocznymi białymi plamami .Czy ktoś z zarządu był po zarybieniach na tych zbiornikach i widział efekty lub porozmawiał z wędkarzami co sądzą o tych zarybieniach i jakie by preferowali.
  Dawniej był dobry zwyczaj że ryby były ze zbiornikow transportowych przekładane do pojemników.Było widać w jakim stanie są ryby i można było łatwo ocenić ich ilość.Komentarze osób będących przy zarybianiu były jednoznaczne że ryb było mniej niż podawali zarybiający.Pstrągi do rzek i potoków.

 • flugo Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  Ja tam nie mam nic przeciwko zarybieniu rybą handlową. Wręcz przeciwnie mięsiarstwo ma się możliwość wyszumieć. Jeżeli bym coś miał zmieniać z pstrągiem tęczowym to akurat w przypadku tej ryby wprowadziłbym na jakiś czas zakaz spławika i gruntu tyle że wtedy oburzyli by się grunciarze. Niestety wyłowienie pstrąga na spławik to kwestia paru dni. Poza tym po południu jest luz bo wszyscy wzięli komplet (albo i ponad komplet) i poszli do domu.
  W zeszłym roku było ciekawiej - zaraz po zarybieniu pstrągiem chwycił lód i ryba miała nawet szanse doczekać wiosny.
  Natomiast gospodarka - ciekawe czy ktoś sprawdza strukturę rodzimych gatunków i czy nie brakuje np. okonia itp. Dobrze że lina wpuszczają ale wędkarze klną na tego kroczka że się wiesza drobnica... poza tym ostatnio mnie się coś nie wieszał - nie wiem czy lin z poprzednich zarybień nie został już przerobiony na kotlety.

 • tadeusz_biernat Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  tadeusz_biernat

  Fakt. W sumie to nawet śmiesznie wygląda. Z drugiej strony nie ma nad czym się śmiać. Niestety do takich paranoi dochodzi już od lat. A winne są temu zarybienia dużą rybą. Robs wspomniał , że lepsze było by zarybienie selektem sandacza. A dlaczego selektem? Efekt byłby taki, że nad wodą był by tłok tylko zamiast kuli, ew. spławiczka z robaczkiem na metrowym gruncie i lekkiego spiningu byłby las gruntówek z trupem i guma z opadu. Gospodarka to robienie czegoś, pracowanie nad tym, dbanie o to i czekanie na efekty i korzystanie z nich. Gospodarka zarybieniowa tak samo. A co mamy? Wpuszczanie handlówki i żeź. No ale w sumie nie ma się co dziwić zarządowi okręgu czy poszczególnych kół. Takie są oczekiwania zdecydowanej większości członków PZW. Tzn minimalna składka a zarybienia max. co miesiąc i to dużą rybą. A prowadzi to tylko do coraz gorszego stanu naszych wód. A w dodatku w Krakowie prawie tych wód nie mamy. Ech, bardziej mi to przypomina praktyki rodem znad komercyjnego grajdoła dla niedzielnych "wędkarzy". Panowie z ZO - nie tędy droga.

 • robs Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  robs

  Dlatego ja na tydzień odpuściłem 9,niech mięsiarstwo się wyszumi,lepiej żeby zamiast pstrągiem zarybiali np. selektem sandacza

 • Mariusz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  Panowie OPANUJCIE się ,to co się działo na Przylasku woła o pomstę do nieba