Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Nadal obowiązuje zakaz organizacji zawodów wędkarskich

Aby wyjaśnić stan prawny w sprawie organizacji zawodów wędkarskich Zarząd Główny PZW zlecił jego zbadanie Kancelarii Adwokackiej. Poniżej komunikat ZG i uzyskana opinia prawna:

"Poniżej przedstawiamy odpowiedź (według stanu prawnego na dzień dzisiejszy tj. 15.05.2020 r.) Kancelarii Adwokackiej, którą poprosiliśmy o opinię prawną dotyczącą organizacji zawodów wędkarskich po 18.05.2020 r.:

Z up. Wiceprezesa ZG PZW ds. Sportu
Zespół Sportu i Młodzieży
ZG PZW w Warszawie

 

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na przesłane zapytanie o możliwość zorganizowania zawodów wędkarskich po 18.05.2020 r uprzejmie informuję, że według stanu prawnego na dzień dzisiejszy tj. 15.05.2020 r., zorganizowanie tego rodzaju imprezy sportowej będzie stanowiło naruszenie przepisów par. 14 ust. 1 rodz. 5 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2.05.2020 r w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. 2020 /792).

W przywołanym przepisie rozporządzenia Rady Ministrów zarządzono bezwzględny zakaz organizowania zgromadzeń imprez, spotkań czy zebrań do odwołania.

Jedyny wyjątek dot. zakładów pracy i ich działania. Zaplanowane i zorganizowane zawody sportowe objęte są zakazem przywołanym w par. 14 ust. 1 cytowanego rozporządzenia.

Organizator zawodów sportowych jest odpowiedzialny za wszystkich uczestników imprezy, za zapewnienie im wszelkich warunków gwarantujących ich bezpieczeństwo zdrowotne i sanitarne.

Wobec bezwzględnej treści przepisu nie jest możliwe zorganizowanie zawodów sportowych w obecnym czasie do odwołania ograniczeń i wyłączeń powołanych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 2.05.2020 r.


Z poważaniem,
adwokat Małgorzata Konaszewska-Dorywalska

Kancelaria Adwokacka adwokat Małgorzata Konaszewska-Dorywalska
BIURO: ul. Hoża 66/68 lok. 316
00-682 Warszawa"

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.