Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Rygory bezpieczeństwa organizacji zawodów sportowych w czasie pandemii po 1.06.20

 

Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa w trakcie zawodów wędkarskich

organizowanych przez Zarząd Okręgu i Koła PZW

w czasie pandemii koronawirusa

 

(na podstawie art. 8a ust.5 pkt.2 ustawy z dnia 14.03.85 o Państwowej Inspekcji Sanitarnej- Dz.U. z 2019r poz. 59 oraz z 2020r poz. 322, 374, 567).

 

  1. Zaopatrzenie organizatorów i sędziów w środki ochrony osobistej, takie jak: rękawiczki, maseczki ochronne, ew. przyłbice.

  2. Nieangażowanie w miarę możliwości osób powyżej 60 roku życia w przygotowanie i przeprowadzenie zawodów oraz ograniczenie liczebności Głównej Komisji Sędziowskiej. Podczas ważenia ryb sędziowie występują w maseczkach (przyłbicach) i rękawiczkach jednorazowych.

  3. Dezynfekcja profilaktyczna elementów wyposażenia, (stoły, ławki, wagi, miarki itp.) przed wykorzystaniem ich do przeprowadzenia zawodów.

  4. Zaopatrzenie biura zawodów w ogólnie dostępny środek dezynfekujący i ręczniki jednorazowe.

  5. Zachowanie podstawowych zasad higieny, tj. unikanie dotykania oczu, nosa i ust oraz podawania ręki na powitanie.

  6. Obowiązek posiadania i noszenia maseczek ochronnych przez startujących zawodników od momentu przybycia na teren zawodów do momentu jego opuszczenia, z przerwą od momentu wejścia na stanowisko do momentu ważenia ryb.

  7. Zachowanie przez uczestników zawodów min. 2m odstępu w czasie do wejścia na stanowisko i od momentu zejścia z niego.

  8. Pisemna deklaracja zawodnika składana w czasie zapisu do zawodów, że nie jest w trakcie leczenia bądź kwarantanny związanej z pandemią koronawirusa, pod rygorem odpowiedzialności karnej i wewnątrzzwiązkowej (podstawa prawna - ustawa o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi: Dz.U. 2008 nr 234 poz. 1570.

  9. Ograniczenie do niezbędnego minimum czasu poświęconego na przeprowadzenie odprawy i podsumowania zawodów. W trakcie odprawy zawodnicy musza posiadać założone maseczki i utrzymywać 2m dystans pomiędzy uczestnikami zawodów.

10. Poinformowanie uczestników zawodów w trakcie odprawy o obowiązujących w trakcie zawodów zasadach związanych z pandemią koronawirusa oraz o konsekwencjach niestosowania ich, analogicznych jak w przypadkach nie stosowania się do regulaminu przeprowadzenia danego rodzaju zawodów.

 11. W miarę możliwości korzystanie z komputerowego losowania stanowisk, ew. losowanie stanowisk dla wszystkich zawodników przez jedną osobę wybraną spośród nich, wyposażoną w przyłbicę, rękawiczki ochronne i odkażone losy.

12. Korzystanie w trakcie zawodów wyłącznie z dostawców cateringu bezwzględnie wykorzystujących pojemniki i sztućce jednorazowe.

 

 

 

Okręgowy Kapitanat Sportowy

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

  • Kolonko Patryk Data dodania: 11 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

    W związku z tym, że jest już możliwość organizacji zawodów mam pytanie co do terminarza zawodów u młodzieży i olimpiady, która rzekomo miała się odbyć 6 i 7 czerwca w pogórzu, lecz nie ma informacji, kto może zwiąść w niej udział, więc chciałbym się poprzez tą wiadomość dowiedzieć kto startuje.