Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Zawiadomienie

Drogie Koleżanki i Koledzy,

W związku z faktem, iż otrzymaliśmy pojedyncze sygnały o próbach nakładania grzywien przez Państwową Straż Rybacką na członków naszego stowarzyszenia posiadających zezwolenia na amatorski połów ryb wydane przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego informujemy, że tego rodzaju działania są bezprawne a każdy członek posiadający zezwolenie na amatorski połów ryb  może ODMÓWIĆ PRZYJĘCIA MANDATU karnego, i posiadając Zezwolenie uprawniające do amatorskiego połowu ryb wydane przez PZW  ma ku temu podstawy prawne i faktyczne.

Państwowa Straż Rybacka, Społeczna Straż Rybacka oraz Policja nie są uprawnione do decydowania, które zezwolenie (wydane przez PZW / PGW Wody Polskie) należy respektować.

O powyższym Komendant Państwowej Straży Rybackiej został poinformowany dnia 30 maja 2022 r. w formie pisemnej i elektronicznej.

Stoimy na stanowisku, że wyłącznie zezwolenia wydane  przez Polski Związek Wędkarski są ważne i prosimy  o informowanie o każdym przypadku  dopuszczenia się przez ww. podmioty:

a)      Kwestionowania ważności zezwoleń wydanych przez  PZW,

b)      Nakazywania opuszczenia Łowiska,

c)       Próbach nakładania grzywien, czy próbach kierowania wniosków o ukaranie do sądu,  

d)      O nałożeniu grzywny w drodze  mandatu lub  w przypadku nieprzyjęcia mandatu o  skierowania wniosku o ukaranie  do sądu.

Informujemy, że strażnik Państwowej Straży Rybackiej  / Policjant  (Art. 23a ust 6 ustawy o rybactwie śródlądowym w związku z art. 14 i art. 15 ustawy o Policji) na Państwa żądanie jest zobowiązany podczas czynności:

a)      okazać legitymację służbową w taki sposób, aby zainteresowany miał możliwość odczytać i zanotować numer i organ, który wydał legitymację, oraz nazwisko policjanta / strażnika.

Prosimy o zanotowanie  ww. danych i niezwłoczne przekazanie dyrektorowi Okręgu PZW w Bielsku Białej.

 

Z Poważaniem :

Zarząd Okręgu PZW Bielsko Biała 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.